Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek attól még lehetek...

Szerintetek attól még lehetek normális kamasz, ha nem lázadok anyám ellen?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem az anyukámat. Mindent megbeszélünk, bár vannak titkaim, amikről igazából nem szeretnék beszélni, van magánéletem, de fontos kérdésekben kikérem a véleményét. Nem tilt meg dolgokat, csak megszabja, hogy pl. ne igyam le magamat, ha másokkal vagyok, mikor menjek haza, mire figyeljek, ha elmegyek valahova stb. Én vagyok az egyetlen gyereke, ő meg az egyetlen szülőm, mert apám elhagyott és nem keres. Osztálytársaim valahogy mindig olyan hülyén néznek, mikor pl. anyuval elmegyek kávézni vagy vásárolni, hogy úristen, ilyenkor már ciki anyuval menni. Pedig én vele érzem magam a legnagyobb biztonságban, meg szerintem pont ez az a kor, amikor már olyan, mintha barátnők lennénk és nem túl feltűnő a korkülönbség, főleg, mert fiatal és jól néz ki. Mindenki izél, hogy "pf anyám milyen hülye" én meg mindig mondom, hogy én szeretem anyukámat. Szerintetek ez gáz? Mármint nyilván nem az, hogy szeretem, hanem hogy Ő egyben a legjobb barátnőm is és nem lázadok ellene? Ez később nem befolyásolhat az önállóságomban?

17L


2011. márc. 3. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz, és kizárt, hogy bármi negatív hatása lenne. Ugyanolyan voltam és vagyok, mint te ebben a kérdésben. Anyukám kvázi a legjobb barátnőm (azért vannak korombeliek is), remekül megértjük egymást, és csinálunk közös programokat. Mégis rendes, önálló, érett felnőtt lettem.

Szóval csak így tovább! Osztálytársaid valószínűleg irigyek, ne foglalkozz velük.


25/N

2011. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja, sőt az, hogy egy felnőttel tudod megosztani a dolgaidat csak téged is komolyabbá, felelősségteljesebbé tesz.. Te nem fogsz beleesni, olyan hibákba, amiket az szül, hogy fontos kérdéseket a még szintén fiatal barátnőddel beszélsz meg, aki kb annyira nemért a dologhoz.. Én is remek kapcsolatban voltam/vagyok az anyukámmal, sőt a nővérem is. Mi hárman jártunk kávézni és most, hogy már mindhárman felnőttek vagyunk ez cseppet sem változtat a dolgon.. Hálás vagyok az édesanyámnak, mert nélküle nem tarthatnék ott ahol és örülök, mert tudom ő is tisztában van vele, hogy most, hogy már idősebb mindenben számíthat rám, visszakapja azt a szeretet törődést, amit akkor kaptam tőle.. Ha akkor elutasítom a közeledését, mert ciki az anyukámmal lógni, most biztos vagyok benne, hogy nem ott tartanék, ahol éppen tartok..:)
2011. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Te csinálod jól, és Anyud is jól nevelt, ha nem lázadtál fel ellene.. :) Semmi ciki nincs ebben. Még pár év, és a többiek is megértik, hogy Anya csak egy van, és ha pláne barátnőként is jól kijöttök, az szinte kincs. :)

Utólag örülnék, ha Anyummal ilyen lehetett volna a viszonyunk.. :(

2011. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Oooh,szívem,bárcsak mindenki így gondolkodna,mint Te!!! :)

Nemhogy lehetsz normális kamasz, ez a jó,ahogy Te / Ti csináljátok Anyukáddal!

Mi ugyan ilyenek vagyunk. Én sem lázadtam ellene,megvoltak nálam is a kis depressziós- dühöngős - tipikus kamasz dolgaim,de mindig Ő segített át a nehéz időszakokon! Teljesen ideális,ahogyan gondolkodsz,és nagyon jó olvasni,hogy léteznek normális fiatal lányok! :)


24/L

2011. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia,


az én Édesanyám pontosan ilyen volt, ahogy leírtad!! bármit elmondhattam Neki, de sosem faggatott. mindig mehettem mindenhová, nem tiltott senkitől, nem kellett hazudoznom!! egyetlen kikötése volt: megmondta, hogy egy bizalma van, ha azt eljátszom, vége. megbecsültem ezt az "ajándékot". mindig nálunk aludtak a barátok, barátnők, nálunk voltak a bulik :) imádtam ezért!! minden pasimat bemutathattam Neki, nálunk aludhattunk együtt, sosem volt cirkusz. ma már nekem is van családom és nagyon remélem, sikerül így nevelnem majd a gyermekem, ahogy Anyu engem!! :)

legyél Rá nagyon büszke és persze arra is, hogy felvállalod az iránta érzett szereteted!! hidd el, nagyon örülne neki, ha tudná!! :)


Ági

25 éves anyuka :)

2011. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Óóóó de irigyellek :(
2011. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

irigyellek ám:) becsüld meg mert ez tényleg kincs:) és ne érdekeljen hogy mások szerint ez "ciki" mert nemaz. mit nemadnék azért hogy énis ilyen jól kijöjjek a szüleimmel:)

16l

2011. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy érett vagy a korodhoz képest, vagy éretlen, és még hátra van a lázadó korszakod, vagy anyukád ritka jó fej.
2011. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!