Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudtok az eltartási...

Mit tudtok az eltartási szerződésről?

Figyelt kérdés

Anyám végstádiumos rákos, és mivel nekem nincs pénzem fizetni neki egy öregek otthonát, munkám mellett gondozni nem tudom 24 órában, és vessetek meg, de értelmes válaszokat szeretnék kérni.

Konkrétan az anyám anélkül, hogy engem megkérdezett volna, hogy legalább megpróbáljak felvenni banki kölcsönt (amit ő simán megtehetett volna, hiszen a lakás az ő tulajdona, míg ahol én lakom, az a lakás nem az én tulajdonom, így arra nem tudok kölcsönt felvenni), eltartási szerződést kötött, így engem kisemmizett (tudom, az ő lakása).


Az eltartott halála esetén az eltartók fizetik a temetést?

Akkor is érvényes az eltartási szerződés, ha az eltartók öregek otthonába adják az eltartottat?

Mi van, ha az eltartott 1 éven belül meghal?

Köteles leszek én megjelenni majd a hagyatéki tárgyaláson?

A lakásba onnantól be se mehetek, hogy elhozzam a cuccaimat, hogy aláírták a papírokat?

Ilyen esetben esetleges közüzemi, szolgáltatói tartozás engem terhel?

Ha ezek után nekem egy fillért is fizetnem kell, megtámadhatom az eltartási szerződést?


Bármi más, ami nem jutott eszembe?


Előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!


2011. márc. 3. 16:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, egyik ismerősöm is azt mondta, hogy mondhatja, hogy nem tetszik neki ott, úgyhogy addig a lakásához nem nyúlhatnak. Az öregek otthonába ő akar menni, mert 24 órában akar valakit maga mellé, aki nemcsak ápolja, de azt főz, ebédre, amit ő akar, ahogy ő akarja, vacsorára, amit akar, ahogy akarja. Munka mellett egyszerűen nem fér bele az ápolás és a többi. Gondolkodtam ápolási segélyen vagy részmunkaidőn, de a számlákat így se tudom mindig kifizetni, van, hogy átcsúszok vele következő hónapra, ez ezért nem járható út. Ápolónő neki nem elég, azt mondta.
2011. márc. 3. 16:52
 12/20 anonim ***** válasza:
16:38-as vagyok ,ennyire rossz a viszonyod anyukáddal?Nem értem miért nem beszéltek róla,előfordulat,hogy ő nem vesz észre olyan dolgokat amiket te észrevennél,kiszolgáltatottá válhat ezáltal.Egy barátomon keresztül tudom milyen egy végstádiumos emberrel együtt élni(soha semmi nem jó,képtelen nyugton maradni,éjjel nappal figyelni kell), ezt ők családon belül 3an oldották meg felváltva,de a szaviból ítélve megváltás volt a rokon halála(nem rosszindulatból).
2011. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
uhh... elég nehéz eset :(
2011. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Az öregek otthona nem így működik...
2011. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, én egyedül vagyok, aki gondoskodjon róla, és ez neki nem elég. A viszonyunk? Mint Eminemé az anyjával. Ez a holnaptól van helye az öregek otthonában, de csak hétfőtől megy, és eltartási szerződést kötnek, ma jött neki, egyik pillanatról a másikra. A véleményem nem érdekli. Az állapota... sose hittem, hogy a rák kívülről is rothaszt... szó szerint. A rothadó emberi hús látványát és szagát elviselni azért nem mindenki képes... és akkor még nem is részleteztem...
2011. márc. 3. 17:05
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha jól értem most erre a lakásra úszik el a pénzed.Albérletet fenn tudnál tartani abból a pénzből amit ebbe a lakásba beleölsz?Egy sima semmi extra albit persze.Talpon tudsz maradni a legrosszabb eshetőség esetén?
2011. márc. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Most jövök tőle. Az igazság az, hogy ő már olyan állapotban van, lévén végstádiumos, hogy neki nem öregek otthona kellene, hanem kórház vagy hospice, csak neki derogál kórházba menni, mert ott nem hagyják, hogy elhagyja magát, hogy képzelem, hoy ő kórházba megy. Az eltartóknak kényelmes, havi 140ezerért (szerintem max. 3x140ezerért) lesz egy 7millás kéglijük... Hánynom kell, bár tény, hogy nagyon okosak...
2011. márc. 3. 20:34
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem amennyire tudod húzd el ezt az ügyet,anyukád sajnos előbb-utóbb-meg fog halni,nehogymár a szinte semmiért legyen az idegeneknek egy lakásuk.Próbálj vele beszélni,hogy akkor majd te keresel neki otthont,ami megfelelő lenne.Nyerj időt.
2011. márc. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi, de sajnos ő már hétfőtől megy, és az isten se tudja ettől eltántorítani. 2-3ágyas szobában lesz elhelyezve. Őt ismerve meg fognak őrülni az eltartók, mert nem fogja bírni. 15 éve egyedül él, és sose volt könnyű eset... Ha ott valaki nem lesz szimpatikus neki... el akar majd jönni, az eltartók meg hülyék lesznek kivenni onnan. Szerintem hétfőn már a zárat is lecserélik a lakásajtón... Amúgy úgy képzeld el, hogy egy egyszerű újság előfizetés lemondást akartam aláíratni vele... Ne menjek, nem ér rá, hétfőtől meg már nem lesz elérhető. Ragaszkodtam hozzá, hogy odamegyek. Foggal-körömmel tiltakozott. Odamentem. Nekem eddig bármit aláírt anélkül, hogy elolvasta volna vagy kérdezett volna bármit, mert azt mondta, kiben bízzon meg, ha ne bennem. Most meg legalább 20x megkérdezte, mi ez. Olvassam fel!!! B*szki! Felolvastam, de már a telefonban is legalább 4x elmondtam előtte, hogy otthagyom a papírt, olvastassa el azzal, akiben megbízik, olvastassa el az eltartókkal, ne f*sson, nem a kéróját íratom a nevemre - egy egyoldalas nyomtatványon... amit mellesleg ő kért... Eljövet összefutottam az eltartóval... Úgy nézett félre, mintha abban az irányban tűzijáték lenne... Én meg pont telefonnal a kezemben mentem, úgyhogy vettem a lapot. Tudtam, hogy nagyon csúnyákat mondanék... Muteromat agymosták. Én már ott tartok, hogy ha elintézik és természetesen fizetik is majdan a temetést, kidobálnak mindent a kéróból... oké. Viszont hogy én ezek után nem megyek el a temetésére, és ha gyászmisére se, ha lesz, az fix! Egész életemben azt hallgattam, hogy ez a te lakásod, ha megdöglök, ez a tied lesz. Tudom, az övé, azt csinál vele, amit akar. Viszont egy igazi anya ilyet sose tett volna! Főleg, hogy az én lakásom messze nem tehermentes. Én innentől nem látogatom, és a kórház is hívogassa az eltartókat. Nem haragszom, hiszen pont annyit ad majd halálában is, amennyit életében adott. Inkább csalódott vagyok, de nekem innentől nincs anyám, számomra halott. Ha ott lennék a temetésén, tuti köpnék egyet utána, mikor leengedik a gödörbe!

Aki fikázni akar, előbb képzelje magát a helyembe, legyen szíves!

Mellesleg tegnap kérdeztem apámat, hallott-e a dologról (elváltak kiskoromban). Azért egy idős ember elcsukló hangját hallani... aki rohadtul nem ez az érzelgős típus. Amúgy most kellett erősebb szemüveget felíratnom. Tavaly +1-es dipotriával keztdem, fél év alatt még felet romlott. Azt mondták, már gyerekkorom óta hordanom kellett volna. Én meg muterom pechére emlékszem is. Csakhogy neki semmi kedve nem volt engem orvoshoz vinni, szemüveget íratni meg végképp nem, mert nehogy már az ő gyerek kis béna nyomi legyen! Meg akkor nem tudott volna 2hetente menni fodrászhoz festetni, kozmetikushoz, manikűröshöz, pedikűröshöz, hanem az egyikről mondjuk le kellett volna mondania - vagy eggyel kevesebb pár új cipőt kellett volna vennie. Panaszkodtam én a látásomra, csak hát ő meg lesz*rta. Ennek köszönhetem, hogy az egyik szememre nem látok rendesen - tompalátó, amit csak kiskorban lehetett volna korrigálni. És ez még csak a jéghegy csúcsa. Valahogy meg is könnyebbültem. Többet nem beszélek vele, majd az eltartóival oldja meg!

2011. márc. 5. 13:18
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?Elment öregek otthonába?
2011. márc. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!