Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudtok az eltartási...

Mit tudtok az eltartási szerződésről?

Figyelt kérdés

Anyám végstádiumos rákos, és mivel nekem nincs pénzem fizetni neki egy öregek otthonát, munkám mellett gondozni nem tudom 24 órában, és vessetek meg, de értelmes válaszokat szeretnék kérni.

Konkrétan az anyám anélkül, hogy engem megkérdezett volna, hogy legalább megpróbáljak felvenni banki kölcsönt (amit ő simán megtehetett volna, hiszen a lakás az ő tulajdona, míg ahol én lakom, az a lakás nem az én tulajdonom, így arra nem tudok kölcsönt felvenni), eltartási szerződést kötött, így engem kisemmizett (tudom, az ő lakása).


Az eltartott halála esetén az eltartók fizetik a temetést?

Akkor is érvényes az eltartási szerződés, ha az eltartók öregek otthonába adják az eltartottat?

Mi van, ha az eltartott 1 éven belül meghal?

Köteles leszek én megjelenni majd a hagyatéki tárgyaláson?

A lakásba onnantól be se mehetek, hogy elhozzam a cuccaimat, hogy aláírták a papírokat?

Ilyen esetben esetleges közüzemi, szolgáltatói tartozás engem terhel?

Ha ezek után nekem egy fillért is fizetnem kell, megtámadhatom az eltartási szerződést?


Bármi más, ami nem jutott eszembe?


Előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!


2011. márc. 3. 16:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ehy szomszéd néni kötött eltartási szerződést. Azt közjegyzőnek (esetleg ügyvédnek) kell elkészítenie,hogy érvényes legyen.

Abban minden általad felsorolt szempontnak szerepelnie kell.

Sőt nagyon lényeges,hogy anyukád teljesen beszámítható állapotban volt-e a szerződés kötéskor? Ha pl. morfium hatása alatt állt,akkor nem köthetett szerződést.

Ha kétségeid vannak,és úgy véled,hogy nem megfelelő anyukád ellátása,már most fordulj a Gyámhivatalhoz. Ha ők megállapítják,hogy nem teljesítik a szerződés feltételeit,vagy az nem érvényes,akkor érvényteleníttetni fogják a Bírósággal.

A szomszéd néni esetében is ez történt.

2011. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Az eltartási szerződés arról szól, legjobb tudomásom szerint, hogy az eltartottról élete végéig teljeskörűen gondoskodnak, a lakás tulajdonjoga fejében.

Tehát ápolják, gondozzák, fizetik a számlákat stb.

Azt nem tudom adhatják-e öregek otthonába, de ha igen, biztos ott is van kritérium.

Azt hiszem, hogyha az eltartott megegyezik az eltartóval, akkor más örökös nincs, tehát valószínű ki leszel hagyva a lakásöröklésből , viszont onnantól semminemű számla nem terhelhet. (szerintem)

2011. márc. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
www.jogiforum.hu ítt biztos választ kapsz ügyvédek válaszolnak remélem sikerrel jársz
2011. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

16:23 - köszönöm, már nézem is!

2011. márc. 3. 16:25
 5/20 anonim ***** válasza:

Öregek otthona teljesen kizsigerel.


Oda a beugró x millió forint (mindenhol más), aztán a havi nyugdíj több mint fele.

Ezért szoktak eladni mindent, lakást házat földeket, mindent akik oda bevonulnak (és ki már csak hozzák őket)..


Egyébként én a mai nyomorúságos világot ismerve, meg az erkölcsöket, nem tartom kizártnak, hogy sok helyen kicsit segítenek is előbb elhalálozni az embereknek.

Indíték van, a pénz, és szakértelem is hozzá hiszen a hospiceok, orvosok értenek ehhez.

Akkor meg miért ne tennék ebben a korrupt, jogilag tehetetlen országban..

Úgysem bizonyítható be, és ha még nem is így lenne nekik akkor is több pénzük van ügyvédre, jogászra stb.


Ismerek egy körzeti orvost akinek két öregek otthona is van, a felesége fogorvos, a sógora meg temetkezési vállalkozó.


Biztosan véletlen az egybeesés.

2011. márc. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom a jogifórumot, mert nem feltétlenül ügyvédek válaszolnak, oda bárki beirogathat akár még tanulók is, és sokszor összehordanak ott hetet - havat..


Ha használható információt akarsz akkor muszáj keresned egy rendes ügyvédet és tanácsot kérni tőle.

(és még sokszor így is lehet malőr).

2011. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mindent az eltartónak kell fizetnie,csak úgy,mert ők olyan lábbal keltek nem adhatják be öregek otthonába.Tartozások az örököst terhelik,ez esetben az eltartókat.Láttad a szerződést?Sokminden függ attól,hogy mit irtak bele.Érdekes lenne,hogy ők kapják a házat, te meg a tartozást.Ha feléd is lettek volna kötelezettségek a szerződésben neked is jelen kellett volna lenned és aláírnod(szerintem).
2011. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Itt állítólag nem lesz több millás beugró, "csak" 140ezer a havidíj - nincs annyi a nettó fizetésem, és akkor még az én létfenntartásomról nem is beszéltem. Közben megnéztem a hiteleket. Hát bakter! Ha 5 millát vennék fel, több, mint a havi fizetésem lenne a havi törleszőrészlet... Ha kevesebbet vennék fel, az meg nem lenne elég (közben a lakását is fenntartani, míg eladnám), viszont fizetni azt sem tudnám.
2011. márc. 3. 16:39
 9/20 A kérdező kommentje:
Még nem írták alá, de nem csodálkoznék, ha holnapra már meglenne - természetesen a tudtom és részvételem nélkül. Azon sem csodálkoznék, ha egyszer csak nem tudnék bemenni a lakásba...
2011. márc. 3. 16:41
 10/20 anonim ***** válasza:
56%

Hát, én csak annyit tudok hozzászólni, hogy az utcánkban lévő nagyon kedves bácsit paterolta - önszántából, mert addig beszélte tele a fejét - az unokája.

A bácsi kifizetett egy vagyont, hogy jó helye legyen.

Eközben az unoka persze berakta a valagát a bácsi házába.

Hát a bácsi olyan jó helyet kapott, hogy 2 hét múlva eljött, és kidobta a hülyegyereket a házából.

Az sem érdekelte, mennyi pénz veszett oda.


Akárhova viheted, de az öregek otthonában

1, boldogtalan lenne

2, egyedül lenne - hidd el

3, nem törődnének vele

4, ahogy feljebb írták, szívesen segítenek neki távozni, ha már kifizette a számlákat. "Egy gonddal kevesebb".

2011. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!