Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék vele beszélni a...

Szeretnék vele beszélni a szexről. HOgyan csináljam ezt? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Most vagyok tinédzser. Ugyebár érdekelnek a fiúk, meg egyéb ilyen kamaszos dolgok, és szeretnék tanácsokat kérni Anyától. De az a baj, hogy ilyenekről sosem beszéltünk, és én nagyon-nagyon szégyellek előtte. De viszont jó lenne megosztani vele, amit hallok, tanácsokat kérni, meg egyéb dolgok. Hogyan hozzam ezt fel neki? Nekem ez nagyon ciki.
2011. márc. 2. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ezt így ahogy ide leírtad, elmondhatod neki is. Hogy cikinek érzed, de szeretnél ilyen dolgokról beszélni. Hidd el, nagyon fog örülni neki, hogy tőle kérsz tanácsot, nem pedig mástól és igazán megtiszteled a bizalmaddal. Nem lesz ciki, hiszen az anyukád és a kezdeti kis feszengés után oldottan tudtok majd beszélgetni.
2011. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de cuki ez a kérdés:) Jó,hogy ilyen nyitott vagy,és nem a környezetedtől szeretnéd megtudni ezeket az infokat. Szerintem ezt így mondd el neki,ahogy ide leírtad,ez pont jó lesz.:)
2011. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Büszke vagyok rád, hogy anyukáddal akarod megbeszélni :)

Nekem így volt.

-Anyu, szeretnék Veled beszélgetni, de nekem ez kicsit kínos, ezért inkább oltsuk le a villanyt(tudod, mennyivel könnyebb sötétben dumálni? nem látja, mikor elpirulsz, Te sem látod, mikor elmosolyodik, ezért bátrabb vagy)...

kérd meg, hogy ne szóljon közbe, míg előadod, mik a kérdéseid...


vagy- írd meg neki egy levélben, így jobban összeszeded a gondolataid, nem lesz kínos csend, stb... és mikor elolvasta, már tudod, hogy ismeri a témát, amiről beszélni akarsz vele, így könnyebben folytatjátok személyesen...


Én is féltem anyuval az elején, aztán már könnyen ment :)

2011. márc. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! hát én nem voltam ilyen helyzetben, mert én apukámmal nőttem fel, úgyhogy kimaradt az életemből ez a dolog. viszont ha a helyedben lennék, szerintem, először megkérdezném anyukámat, hogy neki milyen volt az első. mármint nem a minősége érdekel, hanem szerelemből volt-e, vagy csak spontán, ezután úgyis megkérdezné, hogy miért. akkor megmondanám, hogy mert szóba került a suliban, és elgondolkodtál, hogy neked milyen lesz...stb-stb.

én így csinálnám, vagy legalább remélem segíthettem:) sok sikert! majd azért írd meg hogy sikerült:)

2011. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
uccsó vagyok:) mindenki tök jó tanácsokat adott:)
2011. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igen, aszt hiszem, ha egy kicsit cikinek is találom majd, elmondom neki. Kipróbálom a villanyos dolgot :)
2011. márc. 2. 19:15
 7/15 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, ez a mi családunkban valamiért tabu téma volt. Anya magától semmit nem mondott, csak ami a legszükségesebb (havi vérzés). Szóval főleg mikor komoly kapcsolatom volt, én is úgy mentem oda, hogy nagyon ciki meg minden, de érdekel. Volt olyan amiről ő magától csak akkor kezdett el mesélni mikor kb. egy hét választott el az esküvőmtől. Mondjuk akkora én már azokat tudtam, de persze meghallgattam. Hátha mond olyat is, amit még nem tudok.

De a legrosszabb az volt mikor a párom családjában jött szóba a téma, ők meg mindig is nyitottan beszéltek róla. Na én meg... jó idő kellett mire fel tudtam úgy oldódni, hogy ha nem is úgy, de azért beszélgessek a témában. Amúgy is kicsit nehezen oldódom fel.

2011. márc. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon értékelném, ha a lányom próbálna tanácsot kérni.
2011. márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én anyukámtól sosem kérdeztem volna annak idején ilyesmit, apukámtól kérdeztem, nagyon ledöbbent (így utólag megértem az ő pici lánya), de őszintén és segítőkészen válaszolt és tulajdonképpen jó választ kaptam a kérdéseimre.
2011. márc. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%
Arra azért készülj fel, hogy anyád nem feltétlenül van képben a szexről. Pl. prűd, vagy már nem gyakorolja... De remélem nem ez a helyzet, és bensőségesen elbeszélgettek!
2011. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!