Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2-4 év körüli gyerekeknek...

2-4 év körüli gyerekeknek milyen ajándékot vihetnék?

Figyelt kérdés

Külföldi barátainknál van két kisgyerek is. Mindenképp szeretnék "magyaros" ajándékokat vinni, de a piciknél elakadtam. Valami olyan játékra gondoltam, ami ha máshogy nem, úgy magyaros, hogy egy ránk jellemző dolgot ábrázol.

De tudom, hogy főleg még egy két éves gyerek inkább kalapácsnak használja a játékokat.

Plüss figura, vagy mi lenne megfelelő ajándék ilyen pici gyereknek? Mi az, aminek biztosan örülne, de nem lenne rá veszélyes?


2011. márc. 2. 08:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

nem írod hogy magyar szülök vagy külföldi szülök.


Ha magyar szülök akkor valószínü a gyerekeknek vannak régi magyar meséik otthon mint süsü, így jó ötlet egy ilyen plüss figura. vagy magyar mesekönyvek, annak mindig örülnek.


Ha külföldi szülök, akkor szerintem annyira mindegy. úgy sem tudják mi az, nem fogják érteni. viszont apuka tuti örülni fog egy üveg pálinkának. 3 országban éltem az utobbi 10 évben és azt kell mondanom, hogy a külföldiek a legjobban a mézes pálinkáinknak vagy az unicumnak örülnek. a borokat álltalában félre rakják nem isszák, de még pálinkát sehol nem láttam megmaradni. a többi kétes már hogy örülnek neki. biztosan aztán félre teszik egy polcra.


én aminek örülök ha hozznak a gyereknek, az magyar mesekönyvek, magyar dvd-k, magyar mondókák versek cd-n, meg túrórudi. aminek a gyerek örül az a legújabb játék amit a tv-ben reklámoznak.

2011. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pásztor furulya, kicsi karikás ostor, népviseletbe öltöztetett babák? Fakanál babák? SÜSÜ plüss?
2011. márc. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Túró Rudi, pilóta keksz
2011. márc. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyarul beszélnek, akkor én mondókás könyvet vinnék. Pl. Füzesi Zsuzsa Mondókáskönyv 1. Magyar népmesék DVD, ha nem beszélnek magyarul, hátha van más nyelvű szinkron is rajta. A lányom ebben a hónapban lesz 2 éves, de kb.1 éve "olvassa"a könyveket, pár hónapja nézi a meséket a tv-ben, de annak idején a fiam is így volt, szerintem ekkora gyereknek is lehet már "komolyabb" játékokat adni.
2011. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ez lemaradt. Nem magyarok, épp ezért vinnék jellemző magyar dolgokat.

Élelmiszert nem szeretnék, inkább olyan tárgyat, amit megszeretnek a gyerekek és sokáig játszanak vele.

2011. márc. 2. 08:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Sajnos a plüssfiguránál tovább nem jutottam. Könyveket azért lehet kizárni, mert csak az egyik gyerekükön (3 generációról van szó, a szülőkkel és az egyik gyerekkel vagyok jóban, de van még 4 testvér, az egyiküknek van két gyereke, aki szintén velük él) keresztül tudok beszélgetni velük angolul. A szülők és a kicsik által beszélt nyelvet most tanulom, azon még nem tudok kommunikálni velük.
2011. márc. 2. 08:52
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok.

Ilyet nehéz kiszámítani. van gyereked vagy a családban kisgyerek? Soha nem tudod mi lesz éppen a sláger amit adsz a gyereknek. lehet adsz egy darab szines ceruzát és hónapokig viszi magával, és lehet megveszed a legtrendibb játékot majd a következö mozdulattal dobja a sarokba.


nagyon ne törd magadat, de apukának azért vigyél egy üveg pálinkát (ha csak nem antialkoholista)hálás lesz érte meglátod.

2011. márc. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A család már most nagyon sokat segített nekem és a későbbiekben is várható. Ezért szeretném "köszönetképp" meglepni őket ajándékokkal. A piciket se hagynám ki, bár velük még nem találkoztam.

Mivel nincs gyerekem, tanácstalan vagyok, hogy minek örülnének az ilyen korú gyerekek, illetve mi nem veszélyes rájuk. (Gondolom lenyelhető alkatrészek ne legyenek rajta, stb.)


Mindenük megvan a kicsiknek, így olyan játékot nem szeretnék vinni, amit bárhol,bármelyik országban meg lehet venni. Viszont itt el is akadtam, hogy mi az, ami magyaros... pulikutya (nem igazi :)), vagy bármilyen plüss magyaros hímzéssel az elején...?

2011. márc. 2. 08:55
 9/19 A kérdező kommentje:
A férjem régebben dolgozott bohócként, úgyhogy hajtogatós lufikat és arcfestő készletet hoz magával. Ezeknek biztos örülni fognak, de egyik sem tartós, mert a festéket lemossák este, a lufiállat meg pár nap alatt leereszt.
2011. márc. 2. 08:57
 10/19 anonim ***** válasza:
8,46-os vagyok. Így más, de vki írta a furulyát, az tényleg nagyon jó ötlet, de a népviseletes baba is. Az ostor már veszélyesebb, nehogy kicsapják egymás szemét.
2011. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!