Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a párom?

Miért viselkedik így a párom?

Figyelt kérdés

2 hetes babánk van, nemrég került haza a kórházból, mert a születésénél komplikációk léptek fel.Párom 2 hét szabit vett ki, az egyik hét azzal telt, hogy a klinikára rohangáltunk etetésekre, a 2.pedig már itthon.

Első babánk, nekem annyi tapasztalatom van, amennyit a kórházban elmondtak, megmutattak, neki még ennyi se.

De napokig mást se hallottam, csakhogy szörnyű engem nézni, mit csinálok, hogy ríkatom a gyereket stb.és hogy nagyívben sz*rok mindenre.

Ezek igaztalan vádak, rágalmak, nagyon rosszul esik.

Babánk éjszakai "bagoly" is, hajnalban 2x is kell szoptatni, úgyhogy gyakorlatilag 2-3 órákat alszom éjszakánként, ami nem is probléma, sőt természetesnek veszem, de párom szerint akkor is "csapnivaló anya" vagyok.

Nem mondta ki konkrétan, de ez forrong benne.


2011. márc. 2. 06:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak! Most Benned dúlnak a hormonok, össze vagy zavarodva és szerintem a Párod sem ura a helyzetnek - egyelőre.

Emlékszem én is totál idegroncs voltam. Mindenki mást tanácsolt adott dologgal kapcsolatban, megmondták, hogy hogyan kéne szoptatnom, altatnom, öltöztetnem stb.

Az első 2 hét után a sarkamra álltam és megköszöntem a segítséget, de nem kértem többet belőle (legalábbis napi szinten nem).

A Párodnak is nagyon nehéz lehet. Egy időre elveszített Téged mint a Szerelmét, kapott helyette egy hormonoktól túlfűtött, összezavarodott Anyukát. Ráadásul ott egy "harmadik", akivel még nem tudja, hogy mit kezdjen. Meg még nem is úgy alakultak a dolgok, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Akár kudarcként is felfoghatja ezt.

Ha elaludt a Babátok, üljetek le és beszélgessetek! Bújjatok össze "kiflibe", ölelkezzetek. Biztosítsd arról, hogy jó szülők lesztek, csak még kell egy kis idő, mire összeszoktok. De ez teljesen természetes!

Kitartást!

2011. márc. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes!Mind "friss anyuka" természetes dolog h nem tudod mit kell tenni,és mivel pici az is természetes h fáradt vagy és a házimunka meg a pici mellett nincs időd magadra!Kérd meg h segítsen egy picit és akkor tudsz pihenni és magaddal foglalkozni!Lehet h azért ilyen mert "féltékeny" h nem ő már az első az életedbe,mármint a baba miatt nem tudsz vele annyit foglalkozni,és ő is aggódik h miért sír a pici!Furcsa lehet neki az új helyzet!kitartás,a mi babánk 14 hós,most már végre csak 1szer kel fel éjjel,eddig 3 óránként evett,sokszor kitúrta a páromat az ágyból,de ő megértő és segítőkész!Vezesd rá a párodat,h most ez a helyzet,egyedül nem tudsz megbirkózni vele,segítsen!Elvileg az ő gyereke is!
2011. márc. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok.Sajnos most is a könnyeimmel küzdök, annyira bánt a tegnapi dolog, de legfőképp az, hogy meg se beszéltük.

Vhol magamat is okolom a történtekért, mert én kaptam fel a vizet, mikor hirtelen kirohant tegnap a kiskádért, hogy fürdessük meg a gyereket.Nem tartottam jó ötletnek és hangot is adtam neki, de már hozta, engem meg szidott ezerrel, hogy "még élvezem is, hogy bőg."

A gond ott van, hogy engem folymatosan önállóságra akar idomítani, mert tudja, hogy nem lehet mindig itthon, de azért időnként már túlzás, amit művel....

2011. márc. 2. 07:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindketten idegesek vagytok az új helyzet miatt. Mint azt előttem írták, benned még a hormonok is dúlnak. Ne fogjátok fel kő keményen a gyerek nevelést. Tudom könnyű nekünk így a messzi távolból, de hidd el semmi nem fog történni, ha cseppet sír a baba. Ha felsír, próbáld magad összeszedni, nyugalmat erőltetni magadra, gondold át nyugodtan a teendőidet és így menj oda hozzá. Ő is észre fogja venni a belőled jövő nyugodtságot és előbb nyugszik meg. Ülj le és beszéljetek a pároddal. Beszéljétek ki az új helyzetet. Meglásd lassan hozzászoktok és megy majd minden mint a karika csapás. Akármennyire nehéz is a boldogságot engedd magadon eluralkodni, és ne a rossz kedvet.
2011. márc. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóak leírták, amire gondolnék én is.

Viszont érdekes, de leginkább hasznos gondolat, hogy a baba érzi a feszültséget, és ez ellen tüntet a sírásával. Erről is érdemes beszélnetek, és valahogy orvosolni a kialakult helyzetet, lenyugodni..

Kitartást, menni fog! :)

2011. márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk tavaly márciusban született a kislányunk, és én is hetekig nagyon fáradt voltam, nyúzott, látogatók hada váltotta egymást nap mint nap, pedig csak nyugalmat szerettem volna, ráadásul a párom is megváltozott. A terhesség alatt szeretgetett, dédelgetett, velem volt mindig, még a szüléskor és a kórházban is, aztán amikor hazajöttünk Ő is úgy kezdett viselkedni mint a Te párod. Aztán megbeszéltük a dolgokat nagy nehezen, megnyugodott, "elfogadta" az új helyzetet, hogy most már hárman vagyunk, a pici az első ezentúl, nem Ő, de attól Őt is ugyanúgy szeretem, stb.-stb. Később, jóval később, amikor beszélgettünk erről a nehéz időszakról, kiderült, hogy neki talán még nehezebb volt, mint nekem, lelkileg legalábbis. Én akkor nem értettem, hisz nekem is nehéz volt, de neki is. És ez lehet Veletek is, türelem, nagyon sok türelem kell, szeretgessétek egymást, beszélgessetek, vond be mindenbe, ami a babával kapcsolatos, hogy ne érezze kívülállónak magát. És a harmónia a baba lelki nyugalma miatt is nagyon-nagyon fontos. Kitartás! :)

2011. márc. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a lelkesítést, a babával nagyon elvan, ezzel nincs gond, a szabija alatt, míg itthon volt, többet volt nála, mint nálam, még heccelődött is, hogy nála hamarabb elcsitul, mint az én ölemben, ezért aztán átvettem a stafétabotot, hiszen a nap nagyrészében én vagyok itthon vele, éjjel is én kelek fel hozzá.Erre az volt az együgyű válasza, hogy "Ezt vállaltam."Jó, persze, ez egyértelmű, csak nem kéne az orrom alá dörgölni + arra célozgattam ezzel, hogy ezért nincs erőm neki folyton gügyörögni ( párom ezt is kifogásolja, hogy nem becézgetem eleget a kicsit, csak hallgatok.), mert ott alszom el szoptatás közben a babával együtt.

Rokonok hadát hála Istennek nem kellett eddig fogadni, az anyósékat kivéve, ezzel nem volt gond.Legalább ezzel...

:)

2011. márc. 2. 08:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!