Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Az anyósom nem...

Mit csináljak? Az anyósom nem szól hozzám már napok óta, pedig egy házban élünk. A párom nincs szinte egész nap itthon, nekem meg el kell viselnem, hogy úgy viselkedik, mintha én okoztam volna az összes rosszat az egész világon.

Figyelt kérdés

Tényleg nem tudjuk mi lehet a baja. Pár hete bejelentettük neki, hogy néztünk egy házat, és el szeretnénk költözni. Akkor teljesen kiakadt, hogy mi ott akarjuk őt hagyni (amikor odaköltöztem, arról volt szó, hogy csak átmenetileg). Nem szólt hozzánk pár napig, de azóta úgy tűnt, minden rendben.

Pénteken este még nem volt semmi baja. Szombaton reggel már nem szólt hozzám, még köszönni sem nagyon köszön, + a fél éves gyerekemhez sem szól semmit, pedig ő végképp nem tehet semmiről. A fiával 3 napig nem beszélt, aztán ma kellett a segítsége, mézes mázos lett, de velem még mindig nem áll szóba.

Én nem vagyok hajlandó olyan miatt bocsánatot kérni, amiről nem is tudok, hogy megtettem volna (na és mi is volt az???), de így már elviselhetetlen a helyzet. Nem mintha hiányozna a társasága, de egy házban élünk.

Mit tudnék tenni addig amíg nem költözünk el?


2009. jún. 3. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Hívd át magatokhoz és hármasban /ha van apósod is, négyesben/ beszéljétek át a dolgot. Emlékeztesd arra, hogy odaköltözéskor miről szólt az egyezség. Nyugtasd meg, hogy az elköltözés után is menni fogtok hozzájuk, őket is meghívjátok, vagyis a kapcsolat folyamatos lesz, ha rajtatok áll. Többet nemigen tehettek. Ha felfogja, neki is jobb lesz ha nem, az már az ő baja lesz. Minden fiatalnak joga van az anyós nélküli önálló élethez.
2009. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Örülj neki, addig se kell beszélni vele.
2009. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem is kell neked bocsánatot kérned.Ahogyan anyósod átnéz rajtad úgy nézz át rajt Te is.Épeszű ember meg tudja érteni,hogy a fiataloknak önálló külön életre van szükségük.

Ha Ő nem tud örülni a fia boldogságának az az Ő baja.Egy önző hárpia ha így gondolkodik.Az meg,hogy a gyereketekhez sem szól,ezzel megmutatja mennyire intelligens.Húzd ki ezt a kis időt valahogyan amíg nem tudtok költözni,aztán köszönd meg,hogy ott lehettetek.A további kapcsolat pedig anyós viselkedésétől függ.Ha Ő így Ti meg úgy,ennyi.Előbb fogtok neki hiányozni mint Ő nektek hidd el.Érthetetlen az ilyen viselkedés,egy normális anya csak jót akar a gyerekének és annak családjának.Üljön le a fia vele erről elbeszélgetni,hátha jobb belátásra tér.

2009. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Beszélgetés volt már. Nem tért jobb belátásra.

Azt mondta, hogy ő úgy gondolta, hogy a fia fogja eltartani őt öreg korában. (van egy lánya is, akit mind pénzügyileg, mind emberileg folyamatosan támogat, bezzeg a fiát (a segítségét) kihasználja) Nem is számítunk tőle segítségre, csak ne nehezítené meg a költözést.

2009. jún. 3. 17:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet, amikor bejelentettük, hogy építkezni fogunk. Mondjuk nálunk, azért szóbaállt velünk, de ellenséges volt. Soha nem kérdezte meg, hogy hogy állunk, találtunk-e már telket stb. Vhol megértettem, hogy ő úgy érzi, hogy elveszem a fiát, de az én apukám is, ha úgy nézzük "elveszti" a lányát, mégis segített mindenben (olyan hülyeség ez, hogy elveszti, hiszen kocsival kb. 5 percnyire költöztünk). Akkor pipultam be, amikor egy családi vitánál a fejünkhöz vágta, hogy semmit nem tud rólunk, semmit nem mondunk neki az építkezésről. Na akkor a párom tesója jól kiosztotta, hogy talán azért nem tud semmit, mert soha nem kérdezi meg. És hogy ilyen ellenséges viselkedés helyett, inkább segítene, ha nekem nem is, de a gyerekének igen. Ez hatásos volt, mert utána már segített, megértette. Szóval kicsit próbáld megérteni, de jó, ha van vki a családban, egy kicsit kívülálló (tehát nem te vagy a párod), aki egy kicsit "megmosná" a fejét.
2009. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már volt ilyen is. Szintén anyuka, szintén fiú gyerekkel. Mindenki azt mondja neki, hogy az az egészséges, ha külön él a 2 generáció, de nem lehet meggyőzni. Állítólag a lányával sem állt szóba közel 1 évig amikor elköltözött. Pedig akkor még élt a férje, és ott volt a fia barátnő, ill. komoly kapcsolat nélkül.

Igaz, hogy most nagy lesz a ház, de győzködtük, hogy adja el, és a közelünkben, (+ a lánya közelében) lehet venni helyette egy kisebbet, de ő ragaszkodik a házhoz (amit ideköltözésem előtt megbeszéltünk, hogy eladunk, és akkor amikor még csak egy "gondolat" volt, nem is tiltakozott.) Én ezt megértem, de akkor minket miért akar itt tartani, ha egyikünk sem érzi jól magát.

2009. jún. 4. 09:17
 7/9 anonim ***** válasza:
A leírtakból az tűnik ki, hogy amíg ez történik addig is vele foglalkoztok. Hidd el ez neki jobb műsor mint a Mónika Show. Próbáld ne a szívedre venni mert ő sem veszi a szívére , hogy nektek ez rosszul esik. Egy biztos , ebből kiderül ki milyen emberi tulajdonsággal bír. A férjeddel emiatt pedig nehogy összezördüljetek mert akkor aztán tényleg az anyós lesz a "nyerő " Próbáljatok minél hamarabb szabadulni te pedig viselkedésben végig legyél úrinő.
2009. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A párom mellettem áll. Sőt. Az anyós ezzel a viselkedésével érte el, hogy 100 %-ban igazat adjon nekem.
2009. jún. 4. 13:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez olyan, amit én is elmondhattam az exanyósomról.... 10 évig voltam a volt férjemmel, sajnos ezidő alatt végig anyóséknál laktunk, tönkre is tette a kapcsolatot. Sokszor volt, hogy apróságokon megsértődött és akkor nem szólt egy szót sem. Baromi szarul éreztem magam, az biztos, úgyhogy átérzem a helyzeted. Nem tudom mennyi van még az építkezésből, de ha nem túl sok és anyós nem ért a szóból, a beszélgetésből, akkor én nem foglalkoznék vele, attól lehet, hogy leáll. Azt mindenképpen megmondanám neki, hogy a legjobb úton halad affelé, hogy elmarja maga mellől a családját, a fiát, téged és az unokáját. Mert ilyen viselkedéssel gondolom egyikőtök sem fog szívesen mamát látogatni, ha elköltöztök. Sajnos vannak ilyen anyák.... :(
2009. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!