Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kötelező M. o. -on...

Miért nem kötelező M. o. -on a házassági szerződés, amikor minden második házasság válással végződik?

Figyelt kérdés

Általában legjobban mindig az tiltakozik, akinek egy fillérje sincsen!!!

"Hogy hozzá se mennék, ha ezt szóba hozná"

meg

"Meg milyen ember az ilyen, aki már előre erre számít"

stb...stb...


2011. márc. 1. 17:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
74%
Nos kedves kérdező, hadd romboljam le a tévhitedet, hogy az tiltakozik legjobban,akinek egy fillérje sincs. Nekem bőven van mit a tejbe aprítanom. Értsd. ingatlan és pénz. A lekötött pénzem kamataiból élek, úgy,hogy évente egy nyaralás is belefér. Ennek ellenére,ha a párom házassági szerződést akarna velem aláíratni vérig sértődnék. Nem azért,mert a pénze kell nekem, dehogy kell! Van nekem is. Azért sértődnék meg, meg mert nem bízik bennem, s alapból úgy áll a dolgokhoz,hogy egyszer vége lesz a házasságunknak. Itt ez a sértő, akkor is ha valaki "gazdag", és akkor is,ha valaki "szegény."
2011. márc. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
54%
Úgy tudom, a világon sehol sem kötelező a házassági szerződés, legfeljebb szokás, vagy ajánlott.
2011. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a házasság az élet legfontosabb döntése és egyet szeretnék belőle. Ezért nagyon-nagyon jól meg akarom gondolni, hogy kihez megyek hozzá.


Azt gondolom, hogy a házassági szerződés nem jó dolog és nem is értem miért is ajánlott? Szomorú, hogy manapság arra biztatják az emberek egymást, hogy saját magukon kívül senkibe se bízzanak meg.


Nálunk a páromnak van lakása, még nem házasodtunk össze. Ez az összeg soha nem lesz közös és nem is bánom, hisz a megszerzéséhez nekem nem sok közöm van. Illetve nem olyan sok, hogy ez tulajdonjogban megnyilvánuljon.


De, ha összeházasodunk az onnantól szerzett vagyon közös.. amiben semmi rosszat nem látok, hiszen vagyonközösség van és egymásért dolgozunk. Minek kellene ilyen esetben szerződés?


A párom is úgy gondolja, pedig ő áll jobban anyagilag jelenleg (lehet fél évig az én pénzemből fogunk most élni), hogy a szerződés a bizalmatlanság jele.


22l

2011. márc. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%
Én szerződés ellenes vagyok. Mondjuk engem nem érint semmim nincs (óriási összeggel), a páromnak szintén:D de ha lenne valamim megosztanám vele, most, és az első perctől mindenünket megosztjuk, úgyhogy nekünk nem lenne szükségünk papírra...nem azért megyek hozzá, hogy szerződést kössek arról, hogy bizalmatlan vagyok feléje. Én ezt így gondolom, ha valaki másképp gondolja éljen úgy, hajrá
2011. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
73%

Miért kéne az államnak ebbe is beleszólnia?

Aki akar az csináltat, aki nem nem. Ne legyünk már ennyire bekorlátozva.

2011. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
84%
Általában egyik félnek sincs semilye a legtöbben azon veszekednek ki fizese a hitelt.
2011. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
82%

20:34

Vagy azon, hogy inkább melegedjenek (gázszámla), vagy világítsanak (villanyszámla), hogy ketten, közösen tudják fizetni a lakáshitelt. :D

2011. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem sok házasság tovább tartana ha lenne ilyen szerződés. Saját esetemből kiindulva és a gyerek születésénél az azonnali dns tesztet is bevezetném. Durva hány tudatlan ember nevelgeti más gyerekét. Egy kis visszatartó erő lenne. Túl lazán veszik ma már a kapcsolatokat, házasságokat.
2011. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
77%

ez így konkrétan egy nettó balgaság. ilyenre nem köteleznék senkit.

viszont egy házassággal kapcsolatos jogi tanácsra minden kedves házasulandó felet beutalnék. egyszerű, pár órás tájékoztató lenne, ahol felvilágosítanám őket, h milyen következményekkel jár, ha aláírnak egy ilyen papírt.

mert sajnos sokan azt gondolják, h ez egy érzelmi döntésről szóló dolog, jogi, anyagi vonzatai nincsenek.


a tanfolyam után meg mindenki maga dönthetné el, hogy akar-e bmilyen szerződést avagy nem.


csak nézz végig a rovatban található kérdések közt: a fele kb azért születik mert az emberek semmilyen családjogi fogalmakkal nincsenek tisztában, mivel nem kaptak róla komolyabb oktatást, mielőtt életüket egybekötötték volna.


én pl pont azért nem szeretnék házasodni, mert jogi és anyagi következményei is vannak. az érzelmeimet meg papírok nélkül is tökéletesen át tudom élni, ki tudom mutatni.

2011. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%

"Általában legjobban mindig az tiltakozik, akinek egy fillérje sincsen"


hát én mindig is tiltakoztam ellene, és ezt is fogom tenni...mégis ha a férjem és az én anyagi helyzetemet néznem, mérföldekkel gazdagabb voltam és vagyok mint ő. de az, hogy ilyen szánalmas papírokkal piszkítsam be a házasság szentségét, olyan távol állt tőlem mint Makó Jeruzsálemtől...


ez a házassági szerződés egyszerűen degradáló... ha már eleve így áll 2 ember egy házassághoz, hogy "jaj mi lesz ha 3 év múlva elválunk? ki húzza le jobban a másikat?" régen rossz... aki így gondolkodik, az soha ne házasodjon meg! értelmetlen.

2011. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!