Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a bekattant...

Mit csináljak a bekattant anyámmal?

Figyelt kérdés

Mostanában egy kicsit nagyon bedurvult az anyám. Mindig azt akarja, hogy éjjel-nappal tanuljak és ha nem teszem ezt, akkor jaj nekem. Ma lejött a szobámba és éppen nem a tanulással foglalkoztam és azt mondta, hogy akkor ne várjak el tőle semmit a kaján és a mosáson kívül.

Mindig föl kell mennem hozzá és mindig mindenből kikérdez minden nap. Pedig már 10.-es vagyok (második gimnázium). Lehet így élni? Mit csináljak az anyámmal?


2011. márc. 1. 16:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Super Edesanyad van!
2011. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Valójában örülnöd kellene, hiszen kevés szülő fordít ekkora figyelmet a gyermekére. Az meg sajnálatos, hogy a saját érdekedet te még nem ismerted fel, szerencsére édesanyád tudja, hogy ebben a korban cseszi el a legtöbb fiatal az életét.

Mondjuk, ha két hónapig jobb jegyeket vinnél haza, s édesanyád látná, hogy egyedül is boldogulsz, erre a kikérdezősdire bizonyára nem kerülne sor.

Igyekezz felnőni, s mutasd meg ki is vagy te valójában.

2011. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A jegyeim nagyon nem rosszak, még az átlagnál talán jobb is. Pedig nekem sokkal nehezebb mint az osztálytársaimnál. Bár ez egy hosszabb történet: 2 és fél éve odajöttek hozzám a szüleim, hogy kiköltözünk bécsbe. Egy kukkot sem tudtam németül. Akkor kb 1 év után elkeztem én is beszélgetni németül, de még nagyon sok mindent nem értettem. Most már majdnem mindent tökéletesen megértek.

Tudjátok itt bécsben az 1-es a legjobb és az 5-ös a legrosszabb. A fő tantárgyakból 2-est 3-ast kaptam. Csak a német 5-ös. Olyan fogalmazásokat kéne írnom, mint az anyanyelvi gyerekek. Ami eléggé képtelenség. Úgyhogy azt mondani, hogy rossz tanuló vagyok nem lehet mondani. Mielőtt kiköltöztünk (magyar jegyekkel) kicsit kevesebb mint 4,5 volt az átlagom.


Mindig elveszik a számítógépemet, amikor becsúszik egy rosszabb jegy. Meg nem engedik meg, hogy a hobbiaimat csináljam mint pl a repülőmodellezés (igen repülnek és lehet őket irányítani). Múltkor is építettem egy repülőt, de most kéne egy új szárnyat csinálni hozzá, de nincs cucc hozzá és nem engedi meg, hogy vegyek.

Néhány napja elkezdtem C-ben programozni (ami egyébként szintén csak tanulás mint a modellezés is) és azt mondta, hogy inkább nézzek német filmeket. Meg KELL minden héten 5 filmet németül néznem.


Alig van szabadidőm és ebben sem csinálhazok azt amit akarok. Ez zavar a legjobban...

2011. márc. 1. 17:38
 14/20 anonim ***** válasza:
36%

Én a helyedben p*csán rúgnám anyádat, hogy egy kicsit vegyen már vissza.

Nem állítom hogy jó megoldás, de az elmondásod alapján így mégrosszabb.

2011. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

"Én a helyedben p*csán rúgnám anyádat, hogy egy kicsit vegyen már vissza."

Ahhoz túlságosan szeretem őt. De van egy előnyöm vele szemben, hogy egy kicsit érzékeny.

2011. márc. 1. 17:44
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ismerősöm, akivel ugyanezt csinálta az anyja, még fürdés közben is a verseket kellett felmondani meg minden.

Meg is lett az eredménye, a lány állandóan kórházban volt kimerüléssel meg idegösszeroppanással!

Nekem hála az égnek édesanyám egyetlen egyszer sem mondta az életemben, hogy tanuljak. Ő mindig is úgy volt vele, hogy én járok iskolába, nem ő, én tudom mit kell tanulni stb. Soha meg se mondtam a jegyeimet se, a bizonyítványomat nézte csak meg. És örülök is ennek. Saját magamtól rájöttem, hogy tanulni kell, és így, hogy nem kényszerből tanultam, sokkal könnyebben ment minden.

2011. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

hát ha 4.5 az átlagod na az jó:) ügyes vgay

hát próbáld megkérdezni tőle hogy ezt most miért kell csinálnod miért kell felmondanod aleckét.

Mond neki h ha 1 hónapig nem kérdezi és a jegyeid nem romlanak akkor utána nemkell kikérdeznie szval ez olyan bizonyitáási vágy biztos értékelni fogja :)

sok sikert hozzá h belemennyen

2011. márc. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a szüleim mindig mindenből extrát akarnak tőlem.
2011. márc. 1. 21:39
 19/20 anonim ***** válasza:
73%

Az nehéz, maximalista szülők mellett felnőni, viszont hasznos lehet.

Az én anyukám akármit csinált volna, amikor még vele éltem, legfennebb összeveszünk, de pics.-án rúgni, meg ilyenek, amiket itt valaki ír, soha nem tettem volna, ilyenért meg, amikor egyértelmű, hogy nekem akar jót, végképp nem, és nem csak a szeretet, hanem a tisztelet miatt is.

Biztos nagy rajtad a nyomás, de pl nemrég beszélgettünk itt egy kissráccal, akit egész nap csak szid, piszkál az anyja, mégsem foglalkozik vele, meg is pofozza, pedig semmi okot nem ad rá, terrorizálja, és a keresztapja is velük lakik, és amikor a gyerek már sír és könyörög, hogy hagyja békén, és kicsúszik neki egy kötőszó a száján, amit nyilván szintén a szülőtől tanult, akkor meg megy a kedves keresztapa, és összepofozza a fiút.

Nemrég itt a "szomszédunkban" meghalt egy 1 hetes kisbaba, mert anyuka összeverte.

Neked csak tanulnod kell, és, ha ezt megteszed, hamar szabadulhatsz az erős kontroll alól, miután tényleg könnyebb lesz, és köszönetet fogsz mondani a szigorért. Arról nem is beszélve, hogy, ha ennyit kell tanulnod, akkor talán nem lesz időd másra, értsd drogok, alkohol, amiről sokan hiszik, hogy kamaszként normális, később majd elhagyják, mégis élhetik az életüket örök hiányállapotban, vagy épp kielégített függőségben.

2011. márc. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
mondok jobbat:ehhez még ad hozzá hogy te főzöl,mosol,takarítasz magadra.Én is kibírom,de ahogy betöltöttem a 18at olyan messzire megyek tőle,hogy még véletlenül se találkozhassunk!
2011. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!