Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már lelkibeteg párotok?

Volt már lelkibeteg párotok?

Figyelt kérdés
Aki orvosi utasításra gyógyszert is szedett rá, gyakran viselkedik kiborítóan. Kis dolgokon felhúzza magát, fél a tömegtől, az emberektől, hamar feladja a dolgokat, nincsenek ambíciói. Volt ilyen férfivel/nővel tapasztalatotok? Hogy bírtátok/bírjátok?
2011. márc. 1. 15:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

párral alatta van a kérdésem

barátom egyre nehezebben bírja velem :( én csak azt tudom javasolni hogy segíts neki

sokszor elég ha csak csendben megöleled és hozzábújsz némán

22L

2011. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

én is az vagyok.. szedek gyógyszert de nem mutatom ki h az lennék

18/f

2011. márc. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
ja és volt..:s de nem működött
2011. márc. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Első! Jó hallani a másik oldalt is. A párom sajnos nem beszélget. Ha kérdezem, elhárít, hogy nem tudom. :( Itt van 3 pihenőnapunk és ő inkább otthon van a szüleivel, nem velem. Annyira rossz hozzám, hogy elképesztő. A munkában csak a hisztije megy, olyan gonoszkodó; észre sem veszi, mit okoz. Sírok miatta, és visszafolytok minden indulatot, hogy ne én húzzam fel, de megoldja maga is.

Írok a kérdésedhez.

2011. márc. 1. 15:42
 5/25 anonim válasza:
még nem volt.
2011. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Volt egy pánikbeteg, de csak hetekkel később mondta el, hogy az, és gyógyszert szed rá. Nem hagytam el ekkor, mert akkor még nem szembesültem egy tünettel sem. Aztán lassan kijött, hogy miről is szól ez a betegség, és azt már nem tudtam sokáig elviselni. Az állandó félelmei a legapróbb dolgoktól is, a kényszeresen aprólékos megtervezése a legalapabb napi dolgoknak(pl hogy hogyan szálljon le a buszról, hogyan menjen a boltba), egyszerűen elvették a kapcsolat romantikus jellegét, és úgy kezdtem érezni magam mellette, mint egy ápoló. Azt már nem akartam látni, hogy milyen ember a gyógyszerek nélkül.
2011. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
A volt barátom az volt,de nem szedett rá semmit. Bár belátta,h nincs minden rendben vele,orvosi segítséget nem kért. Gyakorlatilag a végén már majdnemhogy én is lelki beteg lettem a sok elviselhetetlen dolga miatt. Segíteni sem lehetett neki,mert nem hagyta. Nagyon nehéz 2,5 év volt. Hiába szerettem,és kiálltam mellette,utólag belegondolva,nem érte meg. Aki nem hagyja,vagy esetenként be sem látja,h baja van,azzal nem lehet mit tenni. Csakis magától fog rájönni,és ha van benne annyi akarat,akkor tenni ellene!
2011. márc. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

5 éve volt egy párom... lelkibeteg volt... Orvosnál nem volt, pedig győzködtem hogy menjünk el, és szerintem pont ez volt a baj. Nehezen bírtam mellette. A háttérben a gyerekkora állt, szülei alkoholisták, verték, apját úgy kellett kidobni a lakásukból, szegények voltak stb.

Mellette álltam mindig, bízhatott bennem, szerettem, de ez sem volt elég.

Magához akart láncolni, furcsa, beteges dolgai voltak. Nem volt depressziós, vagyis csak nagyon ritkán gondoltam hogy az lehet, nála ez a lelkibetegség inkább úgy nyilvánult meg hogy soha nem tudott bennem megbízni, soha nem volt neki elég a szeretetem stb... ugye a családja miatt jöttek ezek ki mindig rajta.

1,5 év után már én szedtem nyugtatót, nem bírtam... szerettem, de nem bírtam. Elhagytam.

2011. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

*Itt van 3 pihenőnapunk és ő inkább otthon van a szüleivel, nem velem. Annyira rossz hozzám, hogy elképesztő.


Kedves kérdező! Mi a kérdés?

A párod a betegségéről nem tehet, de arról, hogy nem akar veled lenni és "rossz" hozzád, arról tehet. Arra nem mentség a betegség.

Én a helyedben elgondolkoznék, megéri-e vele lenned. Ismétlem: NEM a betegsége miatt. Hanem azért, mert nem tud szeretni téged, nem becsül meg. Nem vagy köteles feláldozni magad érte.

2011. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy önértékelési zavarokkal rendelkező fium. Nagyon szerettem és mindig próbáltam éreztetni vele, hogy sokat ér és nagyon fontos nekem, de ettől csak bepöccent és 2 hét múlva kidobott.
2011. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!