Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan NE okozzak fájdalmat neki?

Hogyan NE okozzak fájdalmat neki?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy 22 éves lánnyal, akivel ugyanaz a kedvenc sportunk/hobbink, így jól együtt tudjuk tölteni a szabadidőnket, gyakran kettesben. A leányzó emellett nagyon-nagyon aranyos, egyszerű szépség, külső adottságait és öltözködését tekintve nem keresnék, de igazából elképzelni se nagyon tudnék jobbat nála ... ha minden más stimmelne. Csakhogy sok-sok fontos dologban pontosan az ellentétem. Ő egy pici faluban lakik, ahol közeli kapcsolatban él a tág rokonsággal, szereti a családját, jókedélyű, beszédes, a vidékies életre van berendezkedve, a jövőjét is ott képzeli el, kerttel, háziállatokkal. Ehhez képest én több városban is laktam már, most Bp-en élek, 15 évesen elmentem otthonról, a "család" szó számomra inkább negatív, mint pozitív élményeket idéz fel, még azt sem tudom, akarok-e igazán sajátot, kevés barátom van, bár sok mindenkit ismerek, komoly szellemi munkát végzek, karrieremet tekintve sikeres vagyok, de egyedül telnek a napjaim, keveset beszélek, későn kelek és későn fekszem. Én vallásos vagyok, ő nem, én folyton filozofálok az életen, ő csak éli...

Egyértelmű, hogy szimpatikus vagyok neki, ezt mondta is, dicsérte a humorom, stílusom, stb.

Tudom, hogy nem lenne jó tartós párkapcsolatunk. Ennek ellenére eljárnátok még vele az eddigi módon kikapcsolódni? Attól tartok, hogy várja a kapcsolatunk szorosabbá fűződését, de erről tudatosan le kell állítanom magam. Vajon lehetnénk tényleg "csak barátok"? Vagy ez illúzió anélkül, hogy egyikünknek rosszul essen valami?

24 f


2011. febr. 28. 23:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

ha korrekt és becsületes akarsz lenni akkor

1) ezt mondd el neki is és kérd ki a véleményét

2) ha meg tetszik, összejönnél ele és később beleszeretsz akkor mindegy lesz


nem feltétlenül rossz ez így, az ellentétek ki is egészíthetik egymást, ha mindneki elfogadja amásik életvitelét.

azért mert a saját csaádod nem olyan, ki tudja, az övé akár tetszhet is, a falusi lét nem nagy ügy, van autó, hamar el lehet jutni a városba,

én is tősgyökeres városi vagyok ( a nulla kilóméterkőnél laktunk, annál belvárosibb már nem lehetek), aztán mégis egy sivatagi faluban lyukadtam ki afrikában... és tetszett.

mert nem ezen múlik... bármikor hazautazhatok vagy visszamehetek a váérosba amikor csak akarok, a tudat elég.

2011. márc. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos egy korábbi csalódás óta nem hiszek abban, hogy "majd meglátjuk, hátha beleszeretek az ellentétembe". Ezzel egyszer már megszívtam, igaz, teljesen más szempontból volt az ellentétem az előző.


Ő olyan helyen lakik, ahonnan autóval sincs közel a város. Vagy amilyen város közel van, az se olyan "igazi" város. :) De nekem elsősorban nem is az a bajom, hogy nincs közel város, hanem az engem körülvevő emberek, a falusi miliő zavar. Nem nézem le, de számomra idegen.

2011. márc. 1. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!