Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan NE okozzak fájdalmat neki?

Hogyan NE okozzak fájdalmat neki?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy 22 éves lánnyal, akivel ugyanaz a kedvenc sportunk/hobbink, így jól együtt tudjuk tölteni a szabadidőnket, gyakran kettesben. A leányzó emellett nagyon-nagyon aranyos, egyszerű szépség, külső adottságait és öltözködését tekintve nem keresnék, de igazából elképzelni se nagyon tudnék jobbat nála ... ha minden más stimmelne. Csakhogy sok-sok fontos dologban pontosan az ellentétem. Ő egy pici faluban lakik, ahol közeli kapcsolatban él a tág rokonsággal, szereti a családját, jókedélyű, beszédes, a vidékies életre van berendezkedve, a jövőjét is ott képzeli el, kerttel, háziállatokkal. Ehhez képest én több városban is laktam már, most Bp-en élek, 15 évesen elmentem otthonról, a "család" szó számomra inkább negatív, mint pozitív élményeket idéz fel, még azt sem tudom, akarok-e igazán sajátot, kevés barátom van, bár sok mindenkit ismerek, komoly szellemi munkát végzek, karrieremet tekintve sikeres vagyok, de egyedül telnek a napjaim, keveset beszélek, későn kelek és későn fekszem. Én vallásos vagyok, ő nem, én folyton filozofálok az életen, ő csak éli...

Egyértelmű, hogy szimpatikus vagyok neki, ezt mondta is, dicsérte a humorom, stílusom, stb.

Tudom, hogy nem lenne jó tartós párkapcsolatunk. Ennek ellenére eljárnátok még vele az eddigi módon kikapcsolódni? Attól tartok, hogy várja a kapcsolatunk szorosabbá fűződését, de erről tudatosan le kell állítanom magam. Vajon lehetnénk tényleg "csak barátok"? Vagy ez illúzió anélkül, hogy egyikünknek rosszul essen valami?

24 f


2011. febr. 28. 23:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ezt mondd el neki is...kisebb a fájdalom, ha nem hitegeted sokáig, ha nem várod meg, míg teljesen belég szeret (bár lehet, már késő).

ha azt mondja, működik a dolog, akk járj el vele továbbra is, h együtt űzzétek a hobbitokat, ha nem, egy iedig ne beszélj vele, míg ki nem heveri.

2011. febr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ahogy levezeted, hogy milyen szuper lányt találtál és mégse felel meg a kívánalmaidnak, egyértelmű, hogy túl komolyan veszed a dolgokat, nem kéne kicsit lazábbra venned?


amiket leírtál, szerintem annyi ellentét kell is egy kapcsolatba :)


de ha te ezt nem szeretnéd, mondd meg neki nyíltan, ne hitegesd, ha rosszul is esik neki, hosszútávon csak ez a korrekt megoldás

2011. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Te ezeket a problémákat mindet gyártottad. Nemigen van olyan amit két szerelmes nem tud megoldani. Ha akar. Ha nem akar akkor meg szevasz. KOMMUNIKÁCIÓ ÉS KOMPROMISSZUM. Ismerősek? Ha igen, alkalmazd őket.
2011. febr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok szerelmes belé.
2011. febr. 28. 23:56
 5/12 A kérdező kommentje:
Az ellentéteket, amiket felsoroltam, ne úgy értsétek, hogy én egyszer leültem az íróasztalhoz és írtam egy listát, hogy szerintem milyen lány illik hozzám. Egyrészt nem hiszem, hogy én be tudnék illeszkedni egy olyan közegbe, nem is igazán szeretnék. Nem nézem le, de nem az én világom. Másrészt nekem kell egyfajta "mélyebb" gondolkodás, amire ő annyira nem hajlamos.
2011. márc. 1. 00:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy szerelmes akkor ez a legtisztességesebb hogyelmondod...
2011. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na ez az leírtad a legfontosabb mondatot: Nem vagy szerelmes belé. És az a szegény lány, meg arra vár, hogy lépjél. Persze lépjél, mond ezt el neki őszintén, amiket itt leírtál.Mert még jobban belegabalyodol a dolgokba, és már csak sajnálatból maradsz vele.
2011. márc. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha már most úgy érzed, hogy nem tudod vele elképzelni a rövidebb-hosszabb távú jövődet, akkor az a legtisztább, ha ezt az ő tudtára is hozod.

Vagy, adhatsz magatoknak egy esélyt, még az is lehet, hogy jól alakulnak a dolgok, s tudtok egymáshoz alkalmazkodni, változni picit egymás kedvéért. Ez idővel kialakul magától.

2011. márc. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fokozatosan hanyagoljad, távolodj el tőle!
2011. márc. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy adnod kellene ennek egy eselyt, mert sosem tudhatod, hogy mi sulhet ki belole! Az en ferjem egy hatalmas varosba valo es a vilag masik felen nott fel, szinte csaladi segitseg nelkul, en meg egy kis faluban videken, raadasul van koztunk korkulonbseg is - megis tok jol meg vagyunk es egyikunknek sem kellett illeszkedni sehova, mert ha kozos eletet alakitotok ki, akkor mindenkettotoknek lesz beleszolasa. Nincs kobe vesve, hogy az a lany csak videken egy birkapasztor felesege lehet...olyat ugy sem talalsz, aki epp olyan lesz, mint te. Epp az apro elteresekbol tanul, gyarapodik az ember. Nehogy aztan megband...miert ne adhatnal ennek egy eselyt?
2011. márc. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!