Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mivel okozok...

Mit tegyek? Mivel okozok kisebb bajt, fájdalmat?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok férjnél,van egy 3 éves gyerekünk. Hamar jött a kisfiam,de nem véletlenül "sikerült". Azt hittem, hogy a páromnál jobb férjet nem találhatnék,ezért a rossz családi körülmények közül gyorsan beleugrottam a dologba. Szerettem,de akkor is tudtam, hogy nem az az igazi lángolós szerelem. De azt gondoltam,hogy tiszteljük,szeretjük egymást annyira,hogy együtt tudunk maradni. Igazából negatívumként a szenvedély hiányát tudnám mondani, és így a kisebb hibáitól is a falnak tudnék menni. 30 évesen olyan,mint egy nagy gyerek.Legalábbis nekem mindig ez jut eszembe róla, nem pedig az, hogy talpig férfi.

Viszont egy jó éve megismertem valakit,akihez nagyon vonzódom és viszont. Nem történt semmi,mert azt nem tenném meg. De így honnan tudom,hogy az működne? Mert most nagyon erős vonzalom van,állandóan Rá gondolok,de mi a garancia,hogy működne élesben is? Volt valaki ilyen helyzetben? Mit tegyek?Legyek egy életre lényegében boldogtalan a családomért,de legalább együtt tartom a fiamért,vagy mit csináljak?


2011. szept. 11. 18:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kár volt ide feltenni ezt a kérdést, mert erős oltásokat fogsz kapni. Majd megmondják neked, hogy a házasság nem a szerelemről szól, fogadd el, így ahogy van, törődj bele, örülj neki, nehogy kockáztasd a házasságod holmi futó kalandért, meg a gyerek is megsínyli nyilván.

-.-

Szerintem ez mind hülyeség, de lesz itt minden mi szem szájnak ingere, úgyhogy készülj fel:)

2011. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban azt kell eldöntened, hogy mi a fontosabb számodra. Ha a férjeddel minden rendben, a gyermeked az apjával együtt van, és boldog, vagy a te saját egyéni boldogságod.


Ha nem lenne gyermek, én azt mondanám, hogy egy életed van, dobbants, de a gyerek miatt nehéz ügy.

2011. szept. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kár volt beleugranod ebbe a házasságba. Szerintem inkább próbáld meg újra fellobbantani a szenvedélyt. "Adjátok le" a picit a nagyszülőknek, és töltsetek együtt egy hétvégét mondjuk. Járjatok meztelenül a lakásban, nézzetek filmet összebújva, sétáljatok éjszaka, kényeztessétek egymást stb. Butaság lenne egy fellángolás miatt eldobni a férjed. Esetleg beszéld meg vele, hogy kicsit próbáljon komolyabban viselkedni, vagy valami. Valamiért csak beleszerettél anno. Na, azt próbáljátok visszahozni!
2011. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ez a legnagyobb hülyeség, mikor valaki azt mondja, a gyerek miatt nem válik.

Így a gyerek egy boldogtalan családban nőhet fel, ahol a szülők veszekednek, vagy jobb esetben "csak" élnek egymás mellett besavanyodva.


Ilyen rossz házasságban nőttem fel én is, anya 16 éves koromig tűrt miattam. Kár volt.

2011. szept. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem elég rövid az életünk, hogy boldogtalanul éljük le. És csak egy van. Attól a fiad a fiad marad és megértené majd. Lehet, hogy csak pár év kell ahhoz, hogy a párod is így gondolja, és akkor ő esetleg lépne is, te meg felhoznád akkor, hogy neked is lett volna lehetőséged stb. Ez nem jó. Előbb-utóbb a férjed is és a gyerek is megérzi, mégha nincs is veszekedés, vitatkozás. Egy gyerek megérzi, ha nincsenek úgy a szülei, ahogy kellene, nem szeretik egymást, és ez senkinek nem jó. Ennek a férfinek van valakije? vagy egyedülálló?
2011. szept. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Elsőnek: Erre számítok,de a való életben sem lennének megértőbbek az emberek...

Egyszerűen nem tudok mérlegelni. A fiamnak egyáltalán hogyan lenne jobb? Szereti az apját,nagyon ragaszkodik hozzá,bár sokat nem tud/akar foglalkozni vele. De lehet, hogy így jobb neki,hogy bár erős feszkó van itthon,főleg az én részemről(bár nagyon próbálkozom elfojtani),de mindene megvan,vagy inkább egy albérletben csak velem,és nehezebb anyagi körülmények között.

Sokszor az is eszembe jut, hogy majd a halálos ágyamon azt mondom,hogy jól elszúrtam az EGYETLEN életemet,holott lehettem volna akár boldog is. Bár tudom,hogy erre nincs garancia...:( VAgy ha az ember erőt vesz magán,lehet boldog szerelem és szenvedély nélkül is? VAgy csak örök vágyakozás lenne utána?

2011. szept. 11. 18:31
 7/18 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy eltoltam,és nem kellett volna ebbe beleugrani,mert így 3 ember életét tettem tönkre! De akkor úgy éreztem,hogy nincs más kiút...

Legalább lenne a férjem egy szemét ember. Akkor könnyebb lenne. Egyébként ha a férjem nem lett volna,nem ismerném azt a másikat...:(

2011. szept. 11. 18:34
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem az anyának kell boldognak lenni,hanem a gyereknek kell az apa-és az anya. Beszéljétek meg a gondjaitokat,és ne álmodozz a másikról. Nagyon ritka,amikor egy új kapcsolat jól sikerül. Évek múlva az ő hibáit sem fogod elviselni. Akkor jöhet a következő?

Az nem igaz,hogy rossz a gyereknek,ha a szülei nem feltétlenül boldogok. Nagyobb trauma a gyereknek,ha a szülei elválnak. Ha még a "mostoha" is rossz,akkor különösen.

2011. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Na itt majd mindenki jön azzal,h a gyerek miatt maradj!!Én meg azt mondom,hogy ne!!Egy kapcsolatot a gyerek nem tartja össze!!Higgyétek már el!Minek egy olyan kapcsolatban maradni ahol nem vagy boldog,csak a gyerekért?!

A gyerek is érezni fogja majd,most még persze kicsi de később ha nagy lesz akkor átlátja a helyzetet.

Tudom miről beszélek,nekem is van egy kisfiam és hasonló szituációban voltam mint te.Nekem egy jó ismerősöm egyszer azt mondta,h ő nem bánta meg a lépését,kilépett egy rossz kapcsolatból igaz nagyon nehéz volt,azt sajnálja inkább,hogy nem hamarább tette ezt meg.

Azt meg nem tudhatod milyen lesz a másik előre!De inkább magad miatt lépjél ha úgy látod,mint egy harmadik miatt.Mert ha mégse lesz jó vele akkor nem fogod bánni hogy otthagytad a férjedet.Először légy magaddal és az érzéseiddel teljesen tisztába!Úgy lesz helyes a döntésed!!Én is kétségek közt voltam mi is lenne a legjobb és valami hasonló történetem volt mint neked,csak aztán másképp alakult!:(:(

De én most is ugyan ezt tenném és ugyanúgy mint akkor és nem bántam meg semmit!

2011. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18:26os vagyok. Ne haragudj, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy te már döntöttél. Helyre sem akarod hozni az egészet.
2011. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!