Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mivel okozok...

Mit tegyek? Mivel okozok kisebb bajt, fájdalmat?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok férjnél,van egy 3 éves gyerekünk. Hamar jött a kisfiam,de nem véletlenül "sikerült". Azt hittem, hogy a páromnál jobb férjet nem találhatnék,ezért a rossz családi körülmények közül gyorsan beleugrottam a dologba. Szerettem,de akkor is tudtam, hogy nem az az igazi lángolós szerelem. De azt gondoltam,hogy tiszteljük,szeretjük egymást annyira,hogy együtt tudunk maradni. Igazából negatívumként a szenvedély hiányát tudnám mondani, és így a kisebb hibáitól is a falnak tudnék menni. 30 évesen olyan,mint egy nagy gyerek.Legalábbis nekem mindig ez jut eszembe róla, nem pedig az, hogy talpig férfi.

Viszont egy jó éve megismertem valakit,akihez nagyon vonzódom és viszont. Nem történt semmi,mert azt nem tenném meg. De így honnan tudom,hogy az működne? Mert most nagyon erős vonzalom van,állandóan Rá gondolok,de mi a garancia,hogy működne élesben is? Volt valaki ilyen helyzetben? Mit tegyek?Legyek egy életre lényegében boldogtalan a családomért,de legalább együtt tartom a fiamért,vagy mit csináljak?


2011. szept. 11. 18:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
18:26 -nak: Nem mentegetőzés akar lenni,de azt tudom,hogy a férjem sem szerelmes belém,nem is volt igazán Ő sem. De mindig elmondja,hogy nem tudna nélkülünk élni.Én viszont úgy látom -ismerve Őt- hogy így kényelmesebb neki,mert megvan mindene,amire vágyott. Autó,feleség,gyerek,biztos állás,ház(Jövőre készül el).Ezt mindig el is mondja,hogy neki ezek voltak az álmai. Most életünk minden pillanatát az építkezéssel való foglalatosság teszi ki.Mi lesz,ha felépül? Azt látom,hogy neki nincsenek ilyen illúziói,hogy igazi szerelem,nagy Ő,csak a biztonság.
2011. szept. 11. 19:05
 12/18 anonim ***** válasza:
A biztonság többet ér,mint az illúzió. "Ábrándozás az élet megrontója"
2011. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nos, ha elválsz, akkor fordíts majd sok figyelmet a fiadra! Nagy trauma lesz ez neki, aztán nehogy az legyen, hogy felnő, de valami megtörve marad benne 3-4 évesen, és 30 évesen is egy gyerek lesz, aki csak egy biztos családra vágyik...

Ööö... Honnan ismerős ez a helyzet? A férjed szülei hogy vannak?

2011. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Jól látod, hogy semmi biztosítékod nincs rá, hogy a másik férfivel boldog leszel. Lehetsz szerelmes, ami a mostani kapcsolatból kimaradt, de lehetnek olyan dolgai, tulajdonságai ami miatt falra mászol majd, és vissza sírod a férjed. Ezt sajnos nem lehet előre tudni. Neked kell ezt eldöntened és neked kell a következményeket vállalni a döntésedért. A fiad biztos nem fog örülni, de annak sem ha egész életedben csak miatta maradsz egy rossz kapcsolatban. Nehéz, de csak utólag fog kiderülni jól döntöttél vagy sem.
2011. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hat évig éltem együtt egy olyan férfival,aki imádott engem én viszont nem éreztem lángolást,de szerettem,tiszteltem őt (nem volt gazdag,nehogy arra fogjátok).Idő közben megismertem valakit a baráti társaságból,nagyon gáz volt,mert hiszen innen nem választhattam,mert az oltári szemétség.Állandóan találkoztunk ,együtt lógtunk,sokszor együtt is nyaraltunk a barátokkal és fokozatosan beleszerettem ebbe az emberbe,mindig titkoltam a vonzalmat,elnyomtam magamban az érzéseket,de róla álmodoztam,mindig rá gondoltam.Hat év után szakítottam és odébb álltam.Az exemnek mindent elmondtam és kértem,hogy ne haragudjon,de nem tudok így tovább élni vele.Az a férfi,akibe szerelmes voltam,erről mit sem tudott.Pár hét múlva azonban felhívott,hogy találkozni akar velem,elmondta,hogy őrülten szeret és most hogy nem vagyok kapcsolatban mit szólok a dologhoz.A párommal is beszélt.Lehet,hogy elítéltek minket,de az exemmel is jó kapcsolatban vagyunk ,mindezek ellenére is.Az új párommal tíz éve házasodtunk össze,két gyermekünk nyolc és két évesek.A két férfi ég-és-föld.Az első kapcsolatom olyan lett volna,mint a tiéd,a mostani olyan olaszos,vannak viták,meg veszekedések,de az őrült szerelem mindig feledteti ezeket.Hogy a kérdésedre is válaszoljak,anyaként biztosan maradnék a helyedben a férjemmel,gyerekeim apjával.És a kapcsolatokról meg annyit,hogy az unalmas kapcsolat,amiben a férjünk nem veszekszik az ugyanolyan,mint egy olyan kapcsolat,amely ugyan szenvedélyes,de sokkal több konfliktus van.Lehet,hogy zagyva voltam,de a lényeget remélem jól leírtam.
2011. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Maradj a férjeddel és menjetek el kirándulni kettesben a pároddal. Hidd el a kisfiatoknak is jobb lesz ha családban nö fel. Sok boldogságot =)
2011. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A család akkor teljes, ha boldogok a benne élők. így nincs esély rá. Csak majd akkor jön rá a kérdező, ha már késő lesz. A mozaik család is család. Több szeretet kaphat a gyerek is,ha a felek jól állnak a dologhoz, ha meg nem, akkor nem is szeretik a gyereküket.
2011. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki tanácsát. Még nem döntöttem,hagyok magunknak egy kis időt. A férjemmel beszéltem,hogy miken gondolkozom,meglepődött,de megértő volt. Szerinte minden rendben,nem vett észre semmit,pedig egy hónapban egyszer,ha együtt vagyunk. Ő olyan langyos típus,nem vágyik szerelemre,csak biztos háttérre,egy emberre,aki itthon várja. Valószínű,hogy nekem ez kevés...Viszont,ha elhagyom,nem egy másikért fogom,hanem magamért...:)
2011. szept. 21. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!