Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valaki itt aki fél az...

Van valaki itt aki fél az apjától/anyjától? (De nem molesztálás miatt hanem, hogy a szülő állandóan kiabál. )

Figyelt kérdés
Én félek az anyámtól és a tesóm azt mondta, hogy hülye vagyok.
2011. febr. 27. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem.. ha valamit kérdezni akartam, nagyon nagy akaraterő kellett hozzá. Már nem vagyok otthon.
2011. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha egy gyereknek fél valamelyik szülőjétől akkor azoknak a szülőknek el kéne gondolkozniuk azon hogy vajon mindent helyesen tesznek e és hogy egy gyerek nevelése nem a félelmen kell alapuljon hanem a szeretetten a megértésen és a kölcsönös tiszteleten. Aki ezt nem tartsa észben nem valló szülőnek.
2011. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Félek tőlük.

Kérdezni se merek semmit, ha mégis jön az ordibálás és a lecseszés.

16/L

2011. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Barátom már 24 éves, de retteg az apjától, mert szegénynek nem lehet önálló véleménye. Mindig az apjának kell h igaza legyen, ha nem akkor ordít, meg h te hülye vagy, mit tudod te... - -" Mindenbe beleköt, nagyok az elvárásai és soha senki nem elég jó neki.

Párom menekülne otthonról, de még tanul 2 évig, meg én is..nem tudunk elmenni albiba :S

2011. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ja...anyámtól.

16L

2011. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tetris ***** válasza:

Ó, te szegény! Borzasztó érzés lehet pont attól a személytől félni, aki a legfőbb támaszod kellene, hogy legyen. Talán egy megoldás lehetne, ha egy olyan pillanatában, amikor jókedvű és derűs hangulatban van, akkor megpróbálnál valahogy közeledni hozzá. Rákérdezni, hogy mi az, ami miatt gyakran kiakad, miért ilyen feszült, ideges, és türelmetlen.

Amikor egy szülő ordibál otthon, akkor gyakran nem a gyermekeire haragszik, hanem magára a világra. Valami külső dolog bántja, idegesíti, és ezt az érzést rátok (rád) vetíti ki.

Próbálj vele elbeszélgetni, hátha kiderül, hogy miért ennyire feszült. Sokszor már az is egy megkönnyebbülés, ha elmondhatja, hogy mi bántja, aggasztja.

Beszélgetés közben szépen megemlítheted neki, hogy félsz már tőle az állandó kiabálása miatt. Egy nomrális szülő ilyenkor mélyen magába néz, elszégyelli magát, és megpróbál változtatni.

2011. febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyszer megmondtam apának, hogy félek anyától. Ő meg megmondta anyának. Anya elkezdett velem kiabálni így meg úgy. És a vége az lett, hogy egy mocskos kur*a vagyok (az ő szavaival).

Beszélgetni én többet nem próbálok meg vele.

De amúgy semmit sem mondok neki, ha bántanak, ha zsarolnak meg amúgy szinte semmit sem az életemből. Nem mintha annyira eseménydús lenne de hát akkor is.

2011. febr. 27. 15:54
 8/12 tetris ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
15 vagyok.
2011. febr. 27. 16:00
 10/12 anonim ***** válasza:
15 16 évesen az ember tele van félelmekkel hiszen abban a korban próbálgatja a szárnyait kezd bele kóstolni a felnőtté válásba. Ilyenkor a legfontosabb hogy érezzék nem kell félniük és bízhatnak a szüleikben. Biztos támogatásra és fokozott figyelemre van szükségük még akkor is ha sokszor nem úgy tűnik. Nem okos dolog félelmet ébreszteni egy tiniben mert akkor megrendülhet a bizalom ami a kapcsolat alapjául szolgál. Fontos meghallgatni és megérteni őket és figyelni rájuk.
2011. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!