Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem sok ez az életképte...

Csak nekem sok ez az életképtelenség?! Nem értem, hogyan tudott így 3 gyereket felnevelni!

Figyelt kérdés

Anyósom tele van tartozásokkal, amik nagy része a fizetéséből kerül levonásra, így kb. 30ezret kap kézhez havonta.

Pár hete fájdogál a lába, így hónap elején fogta magát, elment az orvoshoz, és kiíratta magát 2 hétre (egyszer nem látta hogy a közelben vagyok és úgy rallizott a konyhában mint egy versenyfutó, szóval nem hinném hogy belehalna a lábfájásba)

Most kezd rájönni, hogy elég nagy szarba keverte magát. Már az előző vásárlása előtt is eljött hozzám kölcsön kérni, kapott 10000ft-ot. Azt nem tudom, hogy mit vett belőle, de a következő vásárlásakor elkísértem, volt nála még 5000ft. Nem figyeltem rá, így sikerült 10000ért vásárolnia, a többit persze nekem kellett állni, mert minden létfontosságú volt, semmit nem lehetett visszarakni.

Így nem tudom kifizetni, amit vaterán már leütöttem. Egyrészt ez elég kínos, másrészt akár balhé is lehet belőle, mivel elvileg kötelező lennék megvenni...

Néha kikészít teljesen.

Képtelen úgy mosogatni, hogy a "tiszta" edények ne ragadjanak a kezembe, mikor előveszem őket a szekrényből. Kapott tőlünk egy vadonatúj tefal palacsintasütőt, ami 1 hónap használat után már fekete a ráégett zsírtól.

Legutóbb páromnak hőemelkedése volt amikor látogatóba jöttünk, 37.2 fokos "lázra" alig bírtam megállítani, hogy ne tömje bele a legerősebb lázcsillapítót amit talált.

Főzni nem tud, a takarítás nála kimerül abban, hogy a mocskos padlót csöpögő, vizes felmosóval átnyalja, persze közben mindent dzsuvát a fal mellé tologatva.

Mindezek mellett még ő akar engem kioktatni mindig, lévén, diplomás pedagógus!!!

Velem van a baj, vagy ez már tényleg sok? :)


2011. febr. 26. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerű a képlet. Ne menj vele együtt bevásárolni, ha kölcsön kér, ne adjál. A tanácsaira pedig bólogass, és mondd azt, hogy igaza van anyuka. Ezt a békesség miatt mondom. Azzal meg ne törődj, hogy ő hogy takarít, és milyenek az edényei. Ha neki, és a férjének igy megfelel, ám legyen.
2011. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Szégyellhetné magát a diplomás pedagógusi végzettségével együtt!!! Megőrülnék egy ilyen anyóstól!!! Nem állítom azt, hogy nálunk patika tisztaság lenne mindig, de rend és tisztaság van, mint ahol laknak, élnek a háziak. A mosogatásra külön dilim van, arra baromi kényes vagyok.

De hogy a fenébe adósodott így el? Nálunk sokan elmennek a termékbemutatókkal együtt szervezett kirándulásokra, és megveszik a terméket, aztán nem győzik fizetni. Lehet, ő is ilyesmibe keveredett? De azért lehetne annyi józan esze, hogy addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér!!! Máskor meg ne menj vele vásárolni, de én még kölcsön sem adnék neki. Nem érdemli meg. Mindenki jöhet átmeneti pénzzavarba, de az ő esete nem ide tartozik.

A vaterás partnerrel meg próbáld tisztázni a dolgot, hogy ne kapj negatívot. A lányom ad-vesz a teszveszen, ő is kivár egy leütött termékre, mert a vevő megírta, hogy bedöglött a házi vízellátójuk, és még a szerelőt is fizetni kellett, haladékot kért a fizetésre. Ha jóindulatú, megértő az eladó, akkor kaphatsz tőle te is haladékot, csak jelezd, hogy gondod támadt.

Az anyósodat meg tartsd minél távolabb magatoktól. Jó, hogy a férjed nem ilyen típus.

2011. febr. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Ismerek nagyon tiszteletre méltó pedagógusokat, de az ellenpólusról is vannak tapasztalataim.. Attól, hogy valaki szerzett egy diplomát, és egy bizonyos területen nagyobb tudással rendelkezik, még nem változik meg a személyisége vagy az élet többi területéhez való hozzáállása.

Aki buta, szervezetlen, felelőtlen, trehány, az később is az marad.

Nem hinném, hogy veled van a baj:)

2011. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Az én vélemény az, hogy akármilyen is a családod, őket nem te választod meg és ezért mindig arra törekszünk, hogy békesség legyen. Éppen ezért azt nem lehet mondani,h ne adj neki költsön és kerüld el stb, mert ebből még nagy veszekedés is lehet és szerintem neked nem ez a célod. Mindenek előtt a férjeddel kellene beszélned, hogy mit tudnátok ezzel a helyzettel kezdeni. Én nem tudom, hogy ő milyen viszonyban van az édesanyjával, de ha nem túl elfogult vele kapcsolatban, akkor elméletileg közösen leülhetnétek az anyósoddal beszélni. Elsősorban elmagyaráznátok, hogy mennyi pénzzel tudjátok őt segíteni(minimális összeg)-amennyiben megengedhetitek magatoknak- vagy éppen, hogy miért nincs lehetőségetek erre. Felajánlani neki, más segítséget is, ha ő ezt igényli, vigyázva arra, hogy ne használja ki. Tudom, hogy hülyeségnek hangzik de, ha belátja,h slamasztikában van, akkor pl. meglehetne azt beszélni vele, hogyan tudná jobban beosztani a pénzét, akár az egész hónapra előreláthatólag, milyen fontos dolgokat kell megvennie és kifizetnie.

Amint olvastam már nagyon eleged van belőle, de én azért még adnék neki esélyt, hátha jobbra fordulnak a dolgok és nem az lesz a megoldás,h elfordultok tőle. Mégiscsak családtag! Sok sikert hozzá!

2011. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én meg a te helyedben szégyellném magam, amiért együtt lakom az anyósommal.Ha nem tudtok a saját lábatokra állni, akkor nincs apelláta.Azt kívánom, hogy neked is ilyen undorító menyed legyen amilyen te vagy...
2011. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

18:18! Látom az olvasás és a szövegértés nem az erősséged...


"Már az előző vásárlása előtt is eljött hozzám kölcsön kérni"

"Legutóbb páromnak hőemelkedése volt amikor látogatóba jöttünk"


Lehet, hogy én értem félre, de nekem ebből az derül ki, hogy nem együtt élnek...

2011. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 18:18!


Ha az anyósommal élnék, akkor nem lenne baj a mosogatással és a takarítással, mert én megcsinálnám!

De neked is hasonló menyet kívánok! :)

2011. febr. 26. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:
18:18as szerintem a kérdező nem lakik együtt az anyósával ugyanis azt írta hogy "eljött hozzám kölcsön kérni" és "amikor látogatóba jöttünk". Szóval olvasd el rendesen mit írnak mielőtt vádaskodsz.
2011. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A többi válaszolónak köszönöm, akkor látom nem én vagyok ennyire undok...

Szívesen adok neki pénzt ha nekem is van, de egyszerűen úgy érzem, hogy neki kényelmesebb mások nyakán élni (ld. bankok és állam), aztán ha baj van, akkor sem ő oldja meg, hanem rohan másokhoz.

Nekem ez valahogy túl gyerekesnek tűnik, de ha már ilyen, legalább ne csináljon úgy, mintha ő lenne a világ legokosabb embere :D

2011. febr. 26. 18:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!