Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha a...

Mi a véleményetek arról, ha a szülők az egyik gyerknek vesznek lakást, a másiknak nem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 23:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
igen, ez bosszantó. a nagyszülők úgy látszik gyakrabban kivételeznek ilyen nyíltan.
2011. febr. 26. 00:05
 12/20 anonim ***** válasza:
59%

Ennyi adat nem eleg, hogy tudjuk, mirol van szo.


En is ilyen helyzetben vagyok. Van egy batyam, aki tolem 7 evvel idosebb. O kapott egy teljesen uj lakast, 2 kocsit a szuleimtol, az egyetemi kepzeset, lagzijat is fizettek, a szamlakat is. Most mar a sajat labara allt teljesen. En fiatalon ferjhez mentem, gyereket vallaltam, az egyetemet meg allamin vegeztem. Nem nagyon szorultam a szuleim tamogatasara, mert szerencsere nem szenvedunk penzhianyban (se kocsi, se lakas, semmi ilyesmi nem kerult penzukbe, kiveve a lagzit, azt nekem is ugyanugy kifizettek). A szuleim mondtak, hogy most mar engem is szeretnenek tamogatni. Mondtam, hogy tamogassak tesomat, mert nekik meg nincs meg az a hatter, ami kellene pl. gyerekvallalashoz. Szoval en nem haragszom rajuk. Mas az emberek eletutja, en pl. kikerultem kulfoldre es azert nem kell olyanon gondolkodni, hogy hogy osszam be a penzt, Magyarorszagon meg kell, tehat ez az adott helyzeten is mulik. Lehet, hogy a szulok ugy iteltek meg, hogy a masik gyerek masbol tobbet kapott vagy majd akkor segitik es abban, amire jobban szuksege van?

2011. febr. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyukám szülei kivételeztek a nagybátyámmal (aki anyutól fiatalabb, tehát az öccse). Valahogy ő lett a "trónörökös", de csak mert fiú. Ráíratták a berendezett 3 szobás lakást. Aztán anyukám férjhez ment apámhoz, elkezdtek építkezni és mivel nagypapám építőmester, hát besegített a ház építésébe. Persze értékben ez nem annyi volt, mint amennyit a másik lakás ér... Később anyukám és apukám elváltak, a vagyonmegosztási per évekig húzódott, a pénz, amennyire felbecsülték mindennek a felét, hát az szépen elértéktelenedett lassacskán, így jó sokat veszített rajta. Anyukám jött ki végül mindenből a legrosszabbul. De mivel nagypapának van egy másik háza is falun és persze a hozzá tartozó telek, kert, földek stb., ezért azt mondta, hogy majd azt ráíratja anyukámra. Ebből még egyelőre azért nem lett semmi, mert még él a dédnagymamám (nagypapám anyukája), aki idén lesz 100 éves! Az ő nevén van minden... Nagypapámnak van még 4 testvére, de eltartási szerződést kötöttek, papa gondozza az édesanyját ameddig szükséges, cserébe övé lesz a ház és így majd egy nap talán anyukám is kap valamit... :)
2011. febr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a tesóm kapott lakást, nekem viszont nem kellett ,mert a párommal megoldottuk magunknak. Nem érzem igazságtalannak, mert a testvérem rászorult a segítségre, mi pedig nem. Ő pedig a testvérem, és szeretem, nem vagyok rá irígy, örülök, hogy ő boldog!
2011. febr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nincs testvérem, de apámék hárman voltak testvérek. Őket nagyon pozitív példaként tudom felhozni. Apám nővére súlyos beteg volt, apám rengeteget segített neki, orvoshoz vitte (pedig 200 km-re laktak egymástól), vett ezt-azt a lakásba, ami a mozgássérült életet segítette, stb.

Húgának is segített, de kevesebbet, mert ott nem volt ennyire nyomós indok. Gyerekkoromból emlékszem arra, hogy bár mi álltunk jobban anyagilag, az unokatestvérem, aki csak két évvel idősebb nálam, "dugiban" adogatott pénzt nekem. Ezt utólag tudom értékelni, 6-10 évesen még nem láttam az anyagi különbséget.


Amikor az apai nagymamám meghalt, akkor örökösödési "balhé" volt, de fordítva. Apám nővére addig erősködött, amíg nagy nehezen belement a másik két testvér, hogy ő lemondjon az örökségéről. Azzal indokolta, hogy rengeteg segítséget kapott, így nem tart rá igényt.

Ezek után apám és a húga vesztek össze azon, hogy a másik kapjon nagyobb részt. Gyakorlatilag tukmálták egymásra. Végül úgy egyeztek meg, hogy mivel ott két gyerek van, nálunk meg én egyedül, ezért apám 1/3 részt, nagynéném 2/3 részt kap.

Nekem ebből és a születésem óta félretett megtakarításokból tudtak egy kis lakást venni. Ezen meg mi "veszekedtünk", mert nem akartam elfogadni. Végül azzal érveltek, hogy egyetlen gyerekük és örökösük vagyok (ráadásul kései gyerek). A legmeggyőzőbb érvük:

"A gyerekünket szeretnénk valamilyen befektetéssel elindítani az életben. Vehetnénk egy drága festményt is, de abban nem tudnál lakni."

Akkoriban még se kutyám, se macskám nem volt, arra apelláltam, hogy inkább majd X év múlva térjünk erre vissza, ha egyszer lesz családom, de nem tágítottak.

2011. febr. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, mi az hogy kései gyerek? Mennyi idősen vállaltak? Amúgy nagyon szép családi történetet írtál, tetszett nagyon ez az egymáshoz való ragaszkodás és szeretet, és az "örökösödés" fordított története, hogy nem marják, hanem tukmálják egymást. :) A mi családunk is kábé ilyen. :)
2011. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem lakás, de "egyik gyereknek igen, másiknak nem": a diplomaosztómra senki el sem jött a családomból, nem is gratuláltak, sőt, tudomást se vettek róla. A húgom egy évvel később diplomázott, neki családi összeröffenés, éttermi ebéd, ajándékhegyek... Van ilyen.
2011. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem mindegy a körülmény, az ok! Az egyik barátnőm "járt" most hasonlóképpen! Otthon lakik még a szüleinél! A szülőknek volt egy tanyájuk, ami tul.képpen két tanya egy telken, az egyik házban lakott a barátnőm bátya az élettársával és a kisfiával. A szülők úgy döntöttek, hogy eladják mert már nem bírták gondozni. Volt egy kis kölcsön, azt kifizették az árából a maradék pénzen meg venni kellett a fiuknak egy másik tanyát, hogy tudjanak hol lakni. El is ment az összes pénz rá. Kérdeztem a barátnőmet, hogy most akkor mi van. Mert, hogy ő is lassan költözne, legalább egy lakáshitelhez az önerőt "állhatták" volna a szülők, ha már a tesónak is vettek egy tanyát. Igen ám, csak hogy az összes pénz a tesónak ment. Gondoltam semmi probléma, meg lehet oldani, tesóék vegyenek fel hitelt,és fizessék ki a barátnőm részét. Csak nem tudnák fizetni. A srác egy lusta alak, megelégszik a 90 ezres fizujával (pedig kereshetne többet), az élettársa meg gyorsan szült még egy gyereket, mert nem akarta,hogy nagy legyen a korkülönbség a két gyerek között. Hát köszi! Alig jönnek ki a pénzükből így is! Szóval a szülők is nagyon sajnálják, hogy a barátnőmnek nem tudnak adni, de nem fogják a fiukat a két gyerekkel az "utcára" tenni!

Szóval neki meg lett a kecó, a barátnőm meg még x évig lakhat a szülőkkel mire egy önerőt össze tud spórolni. Persze nyilván nem kötelessége a szülőnek lakást venni, de ha már egyik kap, akkor illene a másiknak is! Igazából itt a srác a hibás, mert neki eszébe sem jut, hogy a testvérének is járna, ami neki! Ebben az esetben nem lehet hibáztatni a szülőket, mert szándékosan, kivételezésből adtak többet az egyiknek!

2011. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát, ez érdekes, mert én is gondolkozom, hogy mit kellene tennem. Elvált vagyok, van két fiam, az egyik az első, a másik a második házasságomból. A nagyobbik fiam apja normális, kiegyensúlyozott életet él, ott van egy féltesója a fiamnak. Az apai nagyapja elég jó anyagi körülmények közt él, elmondása szerint a végrendeletében a két unokája és a barátnője a kedvezményezett. A nagyobbik fiam tehát az apja oldaláról számíthat segítségre ha lakásra lesz szüksége. A kicsi fiam apjának semmije sincs csak adóssága, amióta tőlünk elköltözött, még halmozza is, volt már, hogy a végrehajtó kereste. Lakása nincs, az apjával lakik úgy, hogy a lakás egyik fele az apjáé, a másik fele az övé lett az anyja halála után, de átíratta a lányára, hogy ne lehessen az adósságot ráterhelni. Ja, három gyereke van három különböző anyától. A kicsi fiamat tehát max. adóssággal "támogathatná". Ilyenkor mi a megoldás? Ha mind a kettőt egyenlően támogatom, akkor az egyiknek több lesz mint kéne, a másiknak pedig alig valami. Nézzem végig, hogy az egyik ül egy normális lakásban, a másik meg nyomorog egy albérletben csupán azért, mert más az apjuk és másképp állnak az élethez. De nekem mind a kettő egyformán a gyerekem, ezt nem tudnám végignézni. Vagy mondjam azt, hogy a nagyobbiknak megoldódott, ő nem szorul támogatásra, a kicsi meg igen? Én annyit tudtam tenni, hogy van két befektetésem-biztosításom, az egyiknek az egyik, a másiknak a másik a lejárati kedvezményezettje, de ez édeskevés az induláshoz. Na, akkor most mi lesz a helyes megoldás?
2011. febr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

0:33 - anyám 39 évesen szült, én meg már közel 30 éves vagyok.

Úgy volt, hogy EÜ okokból nem lehet gyereke, így nagyon megörültek, amikor valami csoda folytán összejöttem nekik.

2011. febr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!