Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a bedőlt lakáshitelese...

Mi lesz a bedőlt lakáshitelesekel?

Figyelt kérdés
Együtt éreztel velük? Ha megkénne kinnek a pézével segítenétek meg őkett?
2011. febr. 25. 19:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:39


ugyanígy vagyunk mi is:) régi vágyuk volt anyuéknak, hogy kertes ház (főleg, mert Erdélyből jöttünk át, ott házunk volt...de eladta mamám hogy itt vegyünk lakást...)...

anyu talált egy házat, ami kész volt, lakható, de itt ott ráfért a tatarozás (hatalmas kert azt bevetni, kivülröl a házat befesteni...bent is kellett ezt azt csinálni, hogy szebb legyen...)

4 millióért eladtuk a lakást, 4 milliót felvettünk (8 millió volt a ház, mert el akarták árverezni, ezért jutottunk ilyen alacsony áron hozzá...)...30ezerről indult a lakáshitel..most kb 50ezernél tartunk...de még tudjuk fizetni...anyuék is nagyon sokat mérlegeltek...és bár vettünk fel hitelt...okosan csináltuk...

22L

2011. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Valahol sajnálom őket, de igazából saját maguk tehetnek róla. Amiért sajnálom, hogy hagyták magukat rábeszélni, a bankok tényleg ezt súlykolták mindenhol és főleg a devizahitelt. Nekünk anno átmenetileg kellett a pénz, amíg házvásárláskor el nem kelt a 2.lakásunk, de olyan kedvezőek voltak a feltételek, hogy forinthitelt vettünk fel az ország legnagyobb bankjától. Próbáltak rávenni, hogy miért nem magasabb összeget veszünk fel, a devizahitellel meg szinte erőszakoskodtak. Amikor mindenképpen a ft-ot akartuk, elnézően mosolyogtak (hülyének néztek). Hallottam olyat is, akinek azt mondták, nem létezik más, csak devizahitel, ő meg elhitte. Egyszer vmelyik politikus (nem jut eszembe a neve) mondta, hogy Mo-n is tanítani kellene pénzügyi ismereteket már az általánosban, mert ez képzettség nélkül senkinek nem megy. Szerintem teljesen igaza volt. Ezeket a dolgokat kisujjából nem szívja ki az ember és nem egyszerű bennük eligazodni, könnyű belerángatni az alacsonyabb iskolázottságú embereket a felelőtlenségbe, pedig a tét nagyon nagy, családok élete forog kockán.
2011. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 napietus ***** válasza:

én nem értem azokat az "okos" kollégákat, akik a lakosságot hibáztatják. minden piaci szereplő minden helyzetben általánosságban (tehát nagy tömegben) azt teszi, ami az adott körülmények között részéről logikus lépés. tehát pl. ha a tojáspiacon az egyik árusnál 30ft a tojás, a másiknál 40, nem kell meglepődni, ha a legtöbb ember ez elsőnél vásárol. aztán, ha kiderül, hogy záptojás, az nem a fogyasztó hibája, hanem a Piacfelügyeleté (hiteles történetnél az államé), hogy miért nem lépett közbe.


ha nem lett volna mesterségesen alacsonyan tartva az árfolyam, és magasan a kamat, senki nem a devizahitelt választja. tehát itt óriási az állam felelőssége a történetben. az állam (és a szakma is) érzi ezt, ezért igyekszik lehetőségeihez mérten segíteni.

2011. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
és az állam kinnek a pénzével segítene?
2011. márc. 2. 18:41
 15/24 napietus ***** válasza:
ugyanazokéból, akik a vásárolt lakás vagy akármi után befizették az áfát, és a munkabérükből (ami nyilván volt, mert máshogy nem kaptak volna hitelt) az szja-t és a járulékokat. meg a vagyonszerzési illetéket. és a többit.
2011. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Hajléktalanok lesznek, vagy egy táborokba telepítik őket

elhagyott laktanyák stb.

2011. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%

Deviza hitelt vettünk fel 5 éve, fészekrakó programban, 90 % hitel, 10 % önerő. Az akkori árfolyam alapján kalkulált törlesztőrészletek 28 ezer és 40 ezer között voltak. (első 53 hó csak kamat és kezelési ktg. az a 28 ezer, utána 40). Jött a válság, az akkor kb. 30 ezres hitel 60 lett. Most lejárt az 53 hónap, jelenlegi árfolyam miatt jövő hónaptól 69 ezer lesz a törlesztőrészlet, még 20 évig, a jelenlegi tartozás 7 millió. (5,85 millió hitelt vettünk fel) a lakás 6 milliót ér. Holnap megyünk a bankba. el szeretnénk adni, de hogy fizessük ki amire már nem elég a vételár? Ja és 4 évig igénybe vettük az adókedvezményt, tehát azt is vissza kéne fizetni. 2 kis gyerekünk van.

Nem hiszem hogy hibás lennék. Albérlet mellett (5 éve magasabb volt az albérlet mint az akkori törlesztőnk) soha nem tudtunk volna félrerakni. A válságra meg nem számítottunk.

2011. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha megsegítenénk a devizahiteleseket, akkor azt gondolnák, hogy a döntéseiknek nincs következménye, mert ha valamit rosszul csinálnak, akkor mások úgyis kihúzzák őket a sz@rból, és legközelebb még kockázatvállalóbbak lesznek.
2011. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
A kormány és a Bankok jól megszívatták a népet! "Vegyetek fel devizahitelt mert annak kevesebb a törlesztője mint a forint alapúnak!" De már bocsánat, józan paraszt ésszel hol érné meg a banknak hogy kevesebb törlesztős kedvezőbb hitelt adjon mint a fix forint alapú? HACSAK már tudták előre hogy mi várható, aztán elárverezik az eberek feje felől a lakást, aztán állam bácsitól visszabérelheti a szerencsétlen hajléktalanná vált lakástulajdonos. Politikában nincsenek véletlenek, minden jó előre ki van találva. Az a baj a mindenkori kormány teljesen magántulajdonként kezeli az országot és a rabszolgáit. Kedves adózó, próbálnál csak beleülni egy kormányzati mercédeszbe amit a mi adónkból vettek, azonnal lelőnének, pedig az az autó a mienk is!
2011. dec. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Muszáj volt hitelt felvenni mert az édesapámat és engem nem fizetett ki a munkáltató! Koponyánként 450000ft-tal tartozik és hónapokra elvoltunk maradva a számlákkal! Akkoriban megszűnt a műhelyem és átalakítottam lakásnak, hogy legyen belőle pénz! Nem vettem volna fel, ha nem lett volna rá szükség! 26000ft-tal kezdtem a törlesztőt, most 56000ft!
2011. dec. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!