Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a bedőlt lakáshitelese...

Mi lesz a bedőlt lakáshitelesekel?

Figyelt kérdés
Együtt éreztel velük? Ha megkénne kinnek a pézével segítenétek meg őkett?
2011. febr. 25. 19:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
a nagy politikusainknak pl nem kell luxusautó... abból egy család pont kilábalna a bajból
2011. febr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Sajnálom őket, mert buták voltak, de nem igazán tudok együttérezni velük.

Amikor minden ismerősöm hitelt vett fel, lenéztek engem, mert nem tettem, mert nem mertem bevállalni. Elég sokszor hallottam, hogy korlátolt és maradi vagyok, na meg hogy mennyire ciki, hogy elbérletezem.

Most kis káröröm van bennem, hiszen fordult a kocka, ők szívnak, nálam semmi változás, 1-2 év múlva kp meg tudom venni a házam. Ami a sajátom lesz és nem a banké.


Őszintén nem értem, miért kellene megsegíteni őket. Nagyjából az a helyzet, mintha a rulettben feltettem volna mindenem a pirosra. Ha bejön, akkor minden oké, ha meg a fekete jön be, akkor kapok segélyt?

2011. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
*albérletezem
2011. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Bedőlt hiteles vagyok. Nem tudtam fizetni, felbontották a szerződést. Tudtam mivel jár, ha nem fizetem a hitelem. Így jártam. 3 gyermeknek adtam életet a házamban. 15 évig rendesen fizettem, de eljött a pillanat, mikor már nem ment, bárhogy is szorítottam a nadrágszíjon. Ezzel együtt nem várom, hogy más oldja meg a gondjaimat. Hogy a gyerekeket megkíméljem a kilakoltatással járó traumától, önként kiköltöztem albérletbe. Nem volt egyszerű, de megoldottam, hogy vidékről a fővárosba költözzünk. A "saját" lakást meg addig is kiadtam albérletbe, és ebből fedeztem a kezdeti albérleti költségek nagy részét. Ez rengeteg segítséget jelentett, amíg munkát nem találtunk. Ma a férjemnek, és nekem is van munkánk, fizetjük az albérletet, és még félre is tudtunk tenni valamennyi pénzt. Az árverése a vidéki házunknak tavasszal lesz, meglátjuk mi lesz utána. Nem kértem segítséget, és nem is fogok ezután sem. Megoldom a gondjaim. Nem tudom azokat az embereket sajnálni, akik csak ülnek, és várnak.
2011. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
nagyon sajnálom :-(
2011. febr. 27. 17:35
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem.

És amúgyis, magamnak köszönhetem, ugye ez az általános vélemény. Mert minek vettem fel hitelt, mert előre kellett volna tudnom, hogy válság lesz, és csődbe mennek a munkahelyeink, vagy leépitések lesznek.


Mindegy. Ez van, túl kell lépni rajta.

2011. febr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%
Nagyon együttérzek velük !! De tanulni kell belőle. Nem szabad pl lakásfelújításra felvenni kölcsönt, ami nem égető dolog, másrészt nem szabad rábeszéltetni magunkat vigécekkel pénzemberekkel, hogy megéri mert így a piac meg úgy a piac.
2011. márc. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szívből sajnálom őket, félelmetes belegondolni, hogy egy élet munkája tűnik el a süllyesztőben. A bankok és a kormány is hibás amikor a semmi fizetésre engedték felvenni a hiteleket. Illetve a b*zi reklámok, hogy hitel karácsonyra, hitel nyaralásra, új kocsira.. Szabályosan sulykolták az emberekbe, hogy ezek nélkül nulla vagy! És amikor látja a szomszédot, hogy a gyári munkás is vadi új kocsival járkál meg mindenki túllicitál a másikon akkor elhiszem, hogy engedtek a nyomásnak. Mert teljesen úgy tűnt, hogy itt mindenki tele van pénzzel csak én nem...


Amúgy minket konkrétan körberöhögtek a frissen épülő lakóparkban, hogy miért Ft-ot vettünk fel anno..


Nekem ebből annyi a tanulság a 2X éves fejemmel, hogy a hitel mint olyan számomra nem létezik. Inkább csövezek itthon amíg összejön a kp. lakásra, vagy albérletezek abból nagy baj nem lehet. Én ezentúl úgy tekintek rá mintha nem is lenne.

2011. márc. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyu ilyen és őszintén szólva nem tudom sajnálni mert magának köszönheti.Én sose kértem h. ekkora házat építsen és vegyen fel hiteleket.Minidg mondtuk neki h. ez nem lesz jó,de ő makacs volt és mindig csak neki lehet igaza h. az a hitel majd kiváltja amásikat és az jó lesz.mi a párommal amikro kipróbáltuk az albérletet lelkiterrirt használt, h. majd miattunk fog hajléktalan lenni,mert nem fizetjük neki a rezsit.Mi nem bírtuk az albérletet így megint otthon lakunk és fizetünk.Persze segítem de azért elég rossz minden nap azt hallgatni h. már megint melyik bank küldött felszólítást és ilyenek.Ő úgy tervezte h. majd a gyerekei ott fognak lakni,ami szép és jó,de szerintem mindenkinek az a vágya h. a saját lakásában lakjon egyedül a párjával és nem a nagyszülőkkel, főleg úgy h. a párom így sose fogja igazán otthon érezni magát én meg örökre gyereke maradok a szemükbe.Anyunak most 3 állása van, csak vasárnap van főtt kaja, napi 3-4 órát alszik,de a helyzet olyan mintha rosszabb lenne.Ráadásul az én diákhitelemet is elköltötte amit persze majd nekem kell visszafizetni miközben még mindig suliba járok de már van vagy 2 millió tartozásom diákhoitel miatt, amit anyunak köszönhetek.Persze ha be tudtam volna fejezni a sulit akkor sokkal kevesebb lenne,de munka mellett és az oktatási rendszer miatt sajnos elhúzódott.(de ez már az én problémám,legalább tanultam belőle és én megpróbálom nem elkövetni ugyan ezt a hibát.
2011. márc. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom én is őket,de együttérezni nem tudok velük.Sajnos nagyon sokan nem gondolkodtak előre és nem addig nyújtózkodtak míg a takarójuk ért,v. míg bennmaradhat a takaró alatt a lábuk,hogy ha baj van akkor is legyen hely nyújtózkodni.

Nekünk is van lakáshitelünk,mi úgy vettük fel,hogy osztottunk szoroztunk,figyelembe vettük,azt is mi van akkor ha nem ennyit fogunk keresni,v. egyedül marad valamelyikünk stb.megkérdeztük,mennyi a törlesztés és ahhoz mennyi hitel járna és ahhoz néztünk házat.Sokan nem így csinálják/ták,hanem kinézték a házat és beleszeretnek...

Lehet bonyolultan írtam,de remélem érthető.

Mi 38e-rel kedtük fizetni a házat,most 58-at fizetünk,de még ki tudjuk és ez a lényeg.Nálam van egy lélektani határ(75-80e),amit ha elérne a törlesztés,inkább eladom a házat mielőtt nem tudjuk kifizetni és elárverezik,mert az sokkal kevesebb szokott lenni mint a piaci érték,v.ha az alatt is adom el kicsivel.Nem maradnék fedél nélkül,vennék egy lakást abból,ami maradna(a ház felét önerőből kifizettük,így maradna annyi)

2011. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!