Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bedőlt autóhitel ügyhöz aki...

Bedőlt autóhitel ügyhöz aki ért? Mit tehetünk? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

2008ban vettünk autóhitelre egy új autót. A férjem ezzel jár dolgozni, előtte volt pár használt autónk is, mindig nagy ráfizetéssel jöttünk ki a dolgokból,mivel nem értünk hozzá és problémás autókat is el tudtak adni nekünk. Ma már másképp csinálnánk, de nem ez a lényeg.

Tehát svájci frankos a kölcsönünk, 3 millió volt az autó 10% önrészt fizettünk bele. 10 évre vettük fel, akkor még lehetett. Törlesztő részletünk 40 ezer ft volt, majd jött a válság és már 72 lett. Egy darabig bírtuk fizetni de aztán már nem, és megcsúsztunk vele tavaly ilyenkor. 2 havi részlettel vagyunk/voltunk folyamatos csúszásban amit minden hónapban megírtak hogy azonnal fizessük be különben részükről a szerződés felmondásra kerül.

Minden hónapban fizettünk egy havit, de 3-at nem tudtunk mivel mindig közbejött valami fizetendő egyéb dolog. 2 hónapja már csekk nem jött de elutaltuk nekik abban a két hónapban is a 72 ezer ft-ot.

Most kaptunk egy levelet hogy átadták egy ügyvédi irodának akik ezt írták: tőketartozás: 4 millió áfolyamtartalék: 192 ezer és behajtási költség: 1236000 ft!! azaz összesen 6 millió akármennyi...

Kérdésem hogy hogy lett ez ennyi, hogyan lehetne kijönni ebből a dologból? Szeretnénk fizetni és valamennyit tudunk is havonta, na de egyben honnan szerezzük meg akár a töredékét is? Küldtek egy olyan papírt is amin az van hogy írjuk meg hány részletben tudjuk kifizetni, ha egyben nem megy, vajon itt hány részletet kell/lehet megadni? Mert 6 millió forintot 20 év alatt se fizetek ki :((


2011. okt. 10. 13:47
 1/9 tetro ***** válasza:
0%

1. nem veszünk autót 10%os önrésszel 2. nem veszünk autót deviza hitelre, ha fingunk sincs mit jelent az 3. nem veszünk fel olyan mértékű hitelt, aminek a törlesztőt részletének a dupláját ne tudnánk kifizetni bármelyik hónapba.

az történt hogy mivel tíz évre vetted fel a törlesztésed lényegében csak a kamatot fedezte az első három évben (amivel a tőke csökkent az elhanyagolgató). de a tőke svájci frank alapján van kiszámítva, így a másfél-kétszeresére nőtt maga a tőke. és lám, van egy autód, ami ér kétmilliót, és tartozol érte öttel.

2011. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ÓÓ de nagyon "kedves" vagy....én is pontosan tudom ezeket de azt hiszem, nem én vagyok az egyetlen aki így járt, ezzel semmit sem segítettél, de köszi...ha a te lelked könnyebb ettől hogy most kiírtad magadból akkor örülök.
2011. okt. 10. 14:44
 3/9 tetro ***** válasza:
hogy segítsek? felelőtlen döntést hoztatok. nincs segítség. 2005-ben vettem autót frank hitelre. három éve mikor kezdett elszabadulni a dolog kifizettem a maradék tőke részt egyben. így sem jártam nagyon jól, de nem vettem volna új autót ha legalább a felét nem tudom kifizetni előre, vagy ha gondot okoz a megemelkedett törlesztő részlet. sajnálom a helyzeted, és tényleg nem csak ti jártatok így. rengeteg ember ugrott fejest ész nélkül ugyanabba, mint ti. attól még erre nincs megoldás. talán vedd fel a kapcsolatot a hitelezővel és egyezz meg velük, hogy eladod az autót, abból betörlesztesz, a maradék 1.8-2 milliót meg törleszted tovább kiváltva valami forint konstrukcióval. habár meglepődnék ha még feljebb menne a frank, de párszor már meglepődtem mostanában.
2011. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké köszi egyébként meg mint írtam a dupláját is ki tudnánk fizetni egy hónapban egy részletet, de mivel megcsúsztunk és nem tudtunk egyenesbe jönni vele, az volt a baj és nem az hogy sz.rtunk az egészre és nem fizetjük tovább lesz ami lesz alapon.

Egyébként úgy értettem a kérdést hogy mi várható a továbbiakban ha egyben követelik ezt az összeget és mi pedig nem tudjuk kifizetni? Azonkívül hogy lefoglalják az autót adott esetben (de az nem fedezi felét se a 6 milliós követelésnek).

Ráadásul ez megint ördögi kör mert ha nincs autó akkor munkába se tud eljárni a férjem azaz csak jóval kevesebbe, amitől bevétel még kevesebb.

(2 helyen dolgozik, nem ér oda egyik helyről a másikra se busszal se vonattal se repülővel se biciklivel...)

2011. okt. 10. 14:59
 5/9 tetro ***** válasza:
holnap be a bankba, aki hitelez. lebegtetni a papírt, hogy ti utaltatok továbbra is. felajánlani, hogy elmaradást azonnal befizetitek, és tovább törlesztenétek. esetleg forint hitellel kiváltani, de szerintem a frank valamivel lejjebb megy majd.
2011. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dr Mike válasza:

A leírtak alapján, úgy tűnik a bank felmondta a hitelszerződést. Ez azt jelenti, hogy a tőkerész mellett az előre kalkulált kamatokat és a lezárási-adminisztrációs költségeket is meg kell fizetnetek, ezért lett ilyen magas ez az összeg. Azt javaslom,tisztázzátok a helyzetet a bankkal, hogy mi a tényállás, majd adott esetben érdemes felkeresni a jogsegély szolgálatot. Ugyanis ha az összeget nem tudjátok törleszteni, akkor jön a behajtó, elviszi az autót, áron alul értékesíti, és küldi a fenmaradó tartozásról a papírt. Aztán ha nem fizettek ismét megtalálják a módját a további behajtásnak ami már te is tudod mi lesz.... Valahogy próbáljatok egyezkedni a további törlesztésről, illetve ha minden kötél szakad akkor ti adjátok el az autót. Sok sikert!

2011. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja még valami. Ide nézz be itt van néhány szaki aki esetleg tud segíteni: jogiforum.hu
2011. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!!!! :) Közben felhívtuk a bankot akik egy ügyvédhez irányítottak (mivel oda került az ügy ugye) és kiderült hogy szerencsére nem eszik olyan forrón a kását szóval hogy a lényeg hogy fizessük, állapodjunk meg a bankkal hogy akkor pár hónapig több lesz a részlet egy 10-20 ezerrel amíg egyenesbe nem kerülünk az elmaradt részlettel és utána fizetjük tovább az eddigi részletet.

Más kérdés hogy ez így nagyon nem éri meg és nem látjuk a végét a törlesztésnek szóval próbálunk kijönni ebből a konstrukcióból valahogy vagy forintosra váltani.

2011. nov. 9. 22:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez jó hír. Mindenképpen használjátok ki ezt a lehetőséget, ha kell a föld alól kikaparni azt a különbözetet mert így legalább megmarad az autó és nem kell amiatt aggódnotok, hogy nem e valamelyikőtök fizujára, vagy ingatlanjára szállnak rá még jobban megterhelve titeket. Minden jót a továbbiakban!
2011. nov. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!