Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, ha egy feleség/édes...

Miért baj, ha egy feleség/édesanya szoliba jár, műkörme van, magassarkúban jár, minden héten kozmetikushoz stb?

Figyelt kérdés
Mert megtudtam, hogy a nagyobbik fiam 2 ovistársának anyukái milyen rosszindulatú megjegyzéseket tettek rám (egy másik anyuka mondta el). Állítólag én nem dolgozom, a férjemmel tartatom el magamat, a 2 kisfiammal nem sokat foglalkozom, mert inkább egész nap "shoppingolok". Még soha senki nem mondott rám ilyesmit. 27 éves vagyok, nagyobbik drága fiam 4 éves, kisebbik 1 éves. Elvégeztem egy üzleti főiskolát, 18 éves korom óta dolgozom, 5 éve van egy nagyon jó állásom, most fogok visszamenni. Mivel még fiatal vagyok, szeretek fiatalosan öltözni, hajam néha lófarokban, bőrdzsekit hordok, magassarkút stb. Van műkörmöm, épp most tetettem vissza, mert a kisfiam születése után nagyon tönkrementek a körmeim. Szoliba is járok, de csak mert jót tesz a pattanásaimnak. Az a két nő már kezdetektől nagyon rosszindulatúan néz rám..de ez a dolog most kiverte nálam a biztosítékot. Nem tudom, hogy ha hétfőn találkozunk vagy éppen úgy adódik, elkapjam-e őket és kiosszam vagy maradjak büszke és tegyek az egészre. Az utóbbit választanám, ha nem sértettek volna vérig. Nagyon kiakadtam, mert azért durva, hogy nem beszélgettünk még szeptember óta és ilyeneket mondanak. Nekem eszembe nem jutna nézegetni másokat és jól kibeszélni a fiam ovitársainak anyjait. Először is az lenne a kérdésem, hogy miért "gáz" vagy miért elítélendő, ha egy anya így néz ki? Másik, hogy mit tennétek a helyzettel?
2011. febr. 25. 18:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Próbálj meg ne törődni velük. Biztos csak irigyek rád, mert te sokkal szebb vagy náluk és ők ezt nem engedhetik meg maguknak, hogy jól nézzenek ki. Azért beszélnek rólad a hátad mögött, mert féltékenyek a szép külsődre. Legyél rá büszke!!! :)
2011. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűen, rosszindulatú, irigy és felszínes emberek.

Egy édesanyának-attól, hogy anyuka illene adnia magára. Egyáltalán nem könnyű ez a család meg a munka mellett.

Légy büszke magadra és ne foglalkozz velük.

2011. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem elítélendő, én tuti beszólnék nekik,bár jobb, ha megőrzi az ember a méltóságát,de én nem bírnám ki.

Hány évesek, akik ezt mondták rád?

2011. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Irigykednek, ne törődj velük.

De inkább 100 irigyed legyen, mint egy sajnálód :))

2011. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Egyesek bűnnek tartják, ha egy anya merészel saját magával (ill. barátaival) is foglalkozni a gyerekén kívül. Mindenkinek joga van a saját életszemléletéhez - ha te és a gyerekeid is jól érzik magukat így, akkor kinek mi köze hozzá. Nem minden vélemény, visszajelzés konstruktív, ki kell szűrni, hogy melyikkel kell foglalkozni, és melyikkel nem.
2011. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Ne foglalkozz velük, főleg ne szólj nekik, ne osztd ki őket.Biztos irigyek és ezért pusmogtak ki a hátad mögött.
2011. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
Irigyek. Biztos ők ronda dagadt slampos öregasszonyok.
2011. febr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne foglalkozz velük. És örülj, hogy jó állásod van és mindezt meg tudod csinálni. Szerintem teljesen normális dolog. Nem hinném, hogy ha valakinek gyereke van az egyet jelent azzal, hogy elhagyjuk magunkat.

Ne érdekeljen mit beszélnek, bár én elég temperamentumos vagyok én tuti beszólnék nekik, vagy odamennék mi a probléma? De legyél büszke magadra, szerintem ha nem beképzelt valaki akkor semmi probléma ezzel.

2011. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek az előttem szólókkal. Csak irigyek. Nagyon fiatal vagy még ezért nincs abban semmi, ha műkörmeid vannak vagy épp szoliba jársz. Sőt a mai világban némely 40 éves nők is ugyanezt teszik. Az anyaság nem jelenti azt, hogy mint nő elhanyagolja magát az egyén.
2011. febr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Ne ereszkedj le az ő szintjükre! Irigyek. Ha elszakad a cérna, inkább valami epés megjegyzést lökj oda nekik, mondjuk, hogy arról, hogy ők milyen lepukkantak. Egyértelműen irigyek! Az anyáink idejében volt "divat" és elvárás, hogy egy anya már egészen véletlenül se emlékeztessen egy nőre, végképpen ne legyen kívánatos. Fiatal vagy, miért kellene igénytelennek lenned, és egy lepukkant cselédre emlékeztetned? Ma már szerintem simán nem lehet megmondani egy nőről, hogy van-e gyereke, mert attól még ad magára. Szerencsére ma már a nők nők akarnak maradni attól még, hogy anyák is, és ez így van rendjén!
2011. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!