Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El utasítottá ka szabadságkére...

El utasítottá ka szabadságkérelmünket. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Januárban beadtam a cégnél,hogy júniusban 3 hétre szabadságra mennék,mert mennénk nyaralni.Mivel itt a cégnél sorban adják ki a szabikat.Ha többen igénylik ugyanazokat a heteket,az kapja meg aki előbb beadta a kérelmet.

Januárban megkérdeztem amikor leadtam,hogy lesz-e gond ebből..Azt mondták,nem,nyugodtan készülhetek rá.Így megvettük a Svájci,osztrák autópálya matricákat is(a svájci például csak évi matrica lehetett) Előlegeztünk egy Olasz tengerparti szállást is.Megvettük a kompjegyeket,szóval mindent ami kell az utazáshoz..Tegnap amikor rákérdeztem,hogy alá van-e már írva a szabadságom,kijelentették,hogy elutasítottak.Júniusban csak akkor mehetek el ha nincs sok meló..(Júniusban mindig rengeteg a munka,sőt állandó túlórázások szoktak lenni) Most itt állok,hogy mindent amibe eddig pénzt fektettem elveszíthetem,mert a cég ilyen..Rákérdeztem ,hogy miért utasítottak el,a válasz az,hogy nincs hely..De hiszen én január első hetében be adtam a kérelmet!!Mikor kellett volna beadnom? 2009-ben,hogy 2011-be nyaralni mennék???

Komolyan tök ideg vagyok...Most mit tegyünk?


2011. febr. 24. 15:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A táppénz nem megoldás több okból is

1. Bármikor kijönnek és ellenőriznek(és meg is teszik)

2. Nem ír ki a doki 3 hétre hacsak tényleg nem vagy jogosult rá

3.Nem fizetik ki.Legalábbis nem úgy fizetik mint otthon..


Angliában más szabályok vonatkoznak a táppénzre.Legtöbbször még lázasan is bemegy az ember,mert ha valaki hosszabb időre beteg,az biztos lehet benne,hogy nem sokáig lesz állása..Itt ritkán mennek táppénzre az emberek.Ha rosszul érzik magukat akkor is 2-3 napra.de többre nem igazán..

2011. febr. 24. 16:12
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 het szabadsag a legtobb munkahelyen nagyon soknak szamit igy egyben es ezzel volt a gond. Ha ez megnyugtat, a ferjemmel mar tobbszor is volt ilyen. Nyaralni meg sosem voltunk sehol a munkaja miatt (illetve egyszer voltunk rokonlatogatoban es az eredeti 2 het helyett, ami jart volna neki 6 napot adtak csak, mert hogy nincs eleg ember), meg az eskuvonkre is alig engedtek el. Lehet, hogy rovidebb idore elengednenek. Azt kellene megprobalnod elintezni.
2011. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja, te Angliaban elsz? Mi is kulfoldon elunk. Hat akkor nem kell csodalkozni...itt ez mindennapos dolog, tolunk 1 hetre sem lehet elmenni szabira.
2011. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Elmehetsz táppénzre de ugyis tudni fogják a cégnél...
2011. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nálunk nem gond ha valaki 2-3 hétre kiveszi a szabit.Mások is elmennek ennyi időre..De most valamiért nem akarnak elengedni..Na mindegy holnap megpróbálom májusra rakni..Hátha azt elfogadják..
2011. febr. 24. 17:54
 16/16 anonim ***** válasza:
én biztos nem hagynám,mert egy csomó mindent kifizetettek,és eluszna a pénzetek.a szabadság jár.az én férjem is cégvezető ők nem csinálnak abból se ügyet ha valaki két három hétig elmegy szabadságra.
2011. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!