Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tegeződő rokon - van...

Nem tegeződő rokon - van ilyen nálatok?

Figyelt kérdés

36 leszek nemsokára (N), és van egy 58 éves nagynéném. Neki négy gyereke van, kettő fiatalabb mint én. Mind tegezik a szüleimet. Nekem 6 nagynéném van, mindet tegezem, csak őt nem (van, aki nála idősebb). Egyszerűen nem engedi meg. Mikor 25 körül voltam, nagyon feszengtem már a csókolomtól, és "jó napot"-ra álltam át. Na, lett is nagy botrány, hogy milyen neveletlen vagyok. Próbáltam magyarázni, hogy a csókolom cikis, a tegeződést nem ajánlotta fel ("ki mondta, hogy tegeződni kell?" - kérdezte. "Senki"-feleltem.).


Egy ideje nagyon ritkán látom, de most vele álmodtam, ezen vitáztunk, nem volt hajlandó megmondani, miért nem tegezhetem. (Már a nagyapám is felajánlotta volna, de mondta, fura, hogy a lányát meg nem tegezem. Más nagynéni is furcsállta - nekem.)

Ti ezek után hogy szólítanátok? Gondolkodtam azon, hogy letegezem, nem érdekel, ha kiakad, a "jó napot" tényleg fura.

Járt így más is?


2011. febr. 22. 15:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
A keresztszüleimen kívül minden rokont tegezek. Még a 90 éves nagyapámat is. Keresztszüleim (nagybátyám és a felesége) 60 év körüliek nem mondták, hogy tegezzem őket. Csókolommal köszönök ők viszont tegeznek engem. Nővérem 29 éves három gyerekkel ő is csak őket magázza. 24/L
2011. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Tegnap 19:34-esnek: ez azért is érdekes, mert az etikett szerint (ja, kit érdekel ma már?) mindig a felnőtt nő ajánlja fel a tegeződést, függetlenül attól, hogy a ffi az idősebb.
2011. febr. 23. 13:18
 33/38 anonim ***** válasza:
Én egyik nagynénémet sem tegezem. Sőt keresztapámat és keresztanyámat sem.
2011. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 napietus ***** válasza:

anyósomat, apósomat a férjem sem tegezi, így persze én sem. nekem ez nem okoz problémát, sőt fura lenne tegezni őket, mert így szoktam meg.


29/N

2011. febr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:

rossz az etikett kifejezés..hétköznapi életben az illem szót használjuk..és az illemszabályok változhatnak kortól, cslaádtól, adott népcsoporttól stb..


protkoll szt sem helyes, amit mondtál..nem a nő dönti el..a magasabb rangú, ffi nő között a nő, illetve idősebb fiatalabb közt az idősebb ajánlja fel a tegezést..


amúgy ha ő tegez téged, meg a gyerekei tegezik a szüleid, akkor tegezd le te is, amenyniben szóvá teszi,mondd el, h mért teszed el..csókolomot pedig midnenkép hagyd el:)


nálunk nincs magázódás, pedig vidékről valók és vallásosak a cslád egyik fele..eygedül a 90 éves mamát magázzuk:)

2011. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
77%

Mondom én,hogy ez a magázódás úgy hülyeség, ahogy van.Feszengéssel, felesleges sértődéssel járhat,van aki vissza is él vele.Sok,normálisabb országban nincs is ilyen.Remélem, 1-2 évtized múlva nálunk is teljesen eltűnik.

A nagynénédet meg hagyd a francba, próbáld ki, hogy egyáltalán nem köszönsz neki.Alternatív megoldás.Vajon ahhoz mit szólna?

2011. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
57%
18:17: igazad van, egyetértek!
2011. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

A szüleim 3 éves koromban elváltak és anya új férjének az apját magázok,csókolomot köszönök.11 éve ismer,de nem hajlandó mondani,hogy "Tegeződjünk."

14L

2011. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!