Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tegeződő rokon - van...

Nem tegeződő rokon - van ilyen nálatok?

Figyelt kérdés

36 leszek nemsokára (N), és van egy 58 éves nagynéném. Neki négy gyereke van, kettő fiatalabb mint én. Mind tegezik a szüleimet. Nekem 6 nagynéném van, mindet tegezem, csak őt nem (van, aki nála idősebb). Egyszerűen nem engedi meg. Mikor 25 körül voltam, nagyon feszengtem már a csókolomtól, és "jó napot"-ra álltam át. Na, lett is nagy botrány, hogy milyen neveletlen vagyok. Próbáltam magyarázni, hogy a csókolom cikis, a tegeződést nem ajánlotta fel ("ki mondta, hogy tegeződni kell?" - kérdezte. "Senki"-feleltem.).


Egy ideje nagyon ritkán látom, de most vele álmodtam, ezen vitáztunk, nem volt hajlandó megmondani, miért nem tegezhetem. (Már a nagyapám is felajánlotta volna, de mondta, fura, hogy a lányát meg nem tegezem. Más nagynéni is furcsállta - nekem.)

Ti ezek után hogy szólítanátok? Gondolkodtam azon, hogy letegezem, nem érdekel, ha kiakad, a "jó napot" tényleg fura.

Járt így más is?


2011. febr. 22. 15:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 éves vagyok,és sok olyan néném van akiket magázom,mert ők sem ajánlották fel a tegeződést.Nekem csak azért kínos,mert a nálam fiatalabb unokatesók többsége tegezi,de avval indokolták meg,hogy velem nagyon ritkán találkoznak..A nagyszüleimet is magáztam. De engem ez nem igazán érdekel,mert tényleg nagyon ritkán találkozunk..Legutoljára ha jól emlékszem 1993-ban egy temetésen találkoztunk..
2011. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
70%

Én apámat-anyámat valamint valamennyi nagynénémet és házastársaikat magázom, az unokatestvéreimet tegezem.

(nem tetszikezem, Magázom)

Nagyon szeretem ezt.

40/nő

2011. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
OK, de olyankor hogy köszönsz? Csókolom? Érdekes, hogy miért a találkozások sűrűsége számít...
2011. febr. 22. 15:31
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tegeződni nem lehet, akkor inkább "csókolom" mint a "jó napot" szerintem. Nekem egyébként vagy egy rokonom akinek így köszönök: Szia Ági néni! :)
2011. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát én szinte minden rokonunkat magázom, pedig én sem vagyok már 20 éves:) Édesanyám is elmúlt már 45, de a mai napig csókolomot köszön az idősebb rokonoknak, aki 70,vagy 80 éves. Érdekes,de nálunk ez így természetes. Lehet,hogy másnak ez furcsa, de szerintem ha ő így szeretné, tartsd tiszteletben az akaratát...Nem vagyunk egyformák:)
2011. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
73%
Én 20 éves voltam, amikor a nagynéniknél-nagybácsiknál automatikusan átváltottam tegezésre, senki sem sértődött meg ezért. Unokatesóim java szintén így tett. Az unokatesók gyerekei már automatikusan tegeznek mindenkit. Egyedül a nagymamámnál áll rá a szám nehezen a tegezésre, bár vele amúgy is ritkán találkozom.
2011. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csókolomozd továbbra is. Nem tegezhetsz le valakit, aki nem ajánlotta fel. Ez nagyon sértő. Még ha csendőr lennél :)

Semmiképp nem ajánlom, hogy letegezd.

2011. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
19%
ha ő tegez téged akkor szard le mit gondol tegezd vissza! am meg sztem ez bunkóság hogyha kimondottan nem engedi...ez olyan mintha kirekesztene a családból...
2011. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
73%
igen, nálam apukám nagynénjével volt így, a nagymamám hugával. rettentő fura volt, h szinte kéthetente találkoztunk, én meg csókolomoztam felnőtt fejjel! szerintem a jó napot kívánok kicsit távolságtartó egy rokonnal szemben, a csókolom meg nő-nőnek kicsit furi, főleg ha nem annyira idős. az esetetekben viszont az a furi, h szóba is került és ő ezt így tartja jónak, szóval szerintem csókolomozd, ha neki ez így jó, valószínűleg valami rosszul értelmezett tiszteletmizériában szenved!
2011. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
70%

Én anyai nagymamám, nagypapám tegezem, mert sokat voltam velük kiskoromban. Apai nagymamám magázom.

Keresztanyám könyörgött, hogy tegezzem, de nem ment, hiába próbáltam. Aztán a lagzimon elkapott, és nem menekültem a pertutól. Azóta sem könnyű tegeznem, de már sikerül :D

A jó napot egy illedelmes köszönés. Én is ezt vetettem be anyósomnál, mikor jött azzal, hogy csókolomozzak. Mondtam neki, hogy én csak a 80 éves falusi mamókákat csókolomozom, mert azok azt kívánják, de ha szeretné, akkor őt is ebbe a kategóriába rakom :D

Utána megfelelt neki a jó napot is.

Ha magázod, akkor már csak Te döntsd el, milyen módon magázod.

2011. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!