Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tegeződő rokon - van...

Nem tegeződő rokon - van ilyen nálatok?

Figyelt kérdés

36 leszek nemsokára (N), és van egy 58 éves nagynéném. Neki négy gyereke van, kettő fiatalabb mint én. Mind tegezik a szüleimet. Nekem 6 nagynéném van, mindet tegezem, csak őt nem (van, aki nála idősebb). Egyszerűen nem engedi meg. Mikor 25 körül voltam, nagyon feszengtem már a csókolomtól, és "jó napot"-ra álltam át. Na, lett is nagy botrány, hogy milyen neveletlen vagyok. Próbáltam magyarázni, hogy a csókolom cikis, a tegeződést nem ajánlotta fel ("ki mondta, hogy tegeződni kell?" - kérdezte. "Senki"-feleltem.).


Egy ideje nagyon ritkán látom, de most vele álmodtam, ezen vitáztunk, nem volt hajlandó megmondani, miért nem tegezhetem. (Már a nagyapám is felajánlotta volna, de mondta, fura, hogy a lányát meg nem tegezem. Más nagynéni is furcsállta - nekem.)

Ti ezek után hogy szólítanátok? Gondolkodtam azon, hogy letegezem, nem érdekel, ha kiakad, a "jó napot" tényleg fura.

Járt így más is?


2011. febr. 22. 15:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
24%
..vagyis tényleg meg is csókolnád, ha úgy van.
2011. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is magázom a nagynénéimet,nagyszüleimet padig közel járok a 40 évemhez..Engem nem zavar.

Mindig így köszönök nekik."csókolom Kati néni,Csókolom Margit néni stb..Sőt a nagybátyámnak is ezt mondom.Csókolom Pistabá..

Minden nap találkozom velük,de én megadom a tiszteletet nekik.Volt olyan nagynéném aki már többször mondta,hogy tegezem,de hiába tegezem egy idő után akaratlanul is visszaállok magázásba..

2011. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem azert a 40-50 ev koruliek tegeznek, mert akkoriban valtozott a modi. Abban a generacioban joval kevesebb a tisztelet, bar engem mindenki letegez, aki gyerekkorombol ismer, sot hivatalos helyen is siman letegez meg az is, akivel eletemben nem talalkoztam. Mar fel sem veszem, nehogy mar mas hulyesegei miatt magamat idegesitsem es artsak magamnak. Gondolj arra, hogy akkor ok kerulnek ki gyoztesen. Mit ersz azzal, hogy jol felidegesited magad? Mar mast ugysem ersz el. Aki ilyen, nem valtozik.
2011. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
24%
Csak ilyen van. Mára az üzletfeleimet tegezem, a családomat magázom :)
2011. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
73%
Meg annyit, hogy nekem sem a magazassal van bajom, hanem azzal, hogy miert egyoldalu ez az egesz? Az o "kolyke" (a magazo ember altal nevelt gyerek) hogy hogy csipobol letegezi a rokonokat anelkul, hogy felajanlottak volna ezt (mert mar 5 evesen is tegezte a rokonokat), a magazodashoz ragaszkodo meg ugyanezt nem engedi meg? Akkor o milyen nevelest alkalmazott a gyerekevel? Amit mastol elvar, a gyereketol masokkal szemben nem varja el?
2011. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
27%
téged tegez a nagynénéd??
2011. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj! Annak idején nem kérdeztem meg édesanyámat, hogy tegezhetem-e. Ezt rögtön a szülés után tisztázni kellett volna. A francba! :( 30/F
2011. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
15:44-es észrevétele helyes és jogos és igaz.
2011. febr. 22. 15:50
 29/38 anonim ***** válasza:
67%

Nekem azt mondta egyszer valaki, hogy a tiszteletet az idősekkel szemben nem a magázással kell kimutatni, hanem a viselkedéssel. Magázódva is lehetsz valakivel paraszt.

Szóval szerintem ez a megtisztelő dolog tök hülyeség. Főleg, hogy az elmondottak alapján nem vívta ki az illető rokon a tiszteletet a viselkedésével.

2011. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

A páromnak van egy nagybátyja akinek a feleségét tegezem (anyukámmal egyidős) de a férje nem ajánlotta fel...Hát elég ciki én nem akarom letegezni, ő meg nem mondta...én magázom, ő tegez engem....fura, de ez van...mondjuk ő nem rokonom, de azért elég "közeli".

Az én rokonaimat tegezem.

2o-L

2011. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!