Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tegeződő rokon - van...

Nem tegeződő rokon - van ilyen nálatok?

Figyelt kérdés

36 leszek nemsokára (N), és van egy 58 éves nagynéném. Neki négy gyereke van, kettő fiatalabb mint én. Mind tegezik a szüleimet. Nekem 6 nagynéném van, mindet tegezem, csak őt nem (van, aki nála idősebb). Egyszerűen nem engedi meg. Mikor 25 körül voltam, nagyon feszengtem már a csókolomtól, és "jó napot"-ra álltam át. Na, lett is nagy botrány, hogy milyen neveletlen vagyok. Próbáltam magyarázni, hogy a csókolom cikis, a tegeződést nem ajánlotta fel ("ki mondta, hogy tegeződni kell?" - kérdezte. "Senki"-feleltem.).


Egy ideje nagyon ritkán látom, de most vele álmodtam, ezen vitáztunk, nem volt hajlandó megmondani, miért nem tegezhetem. (Már a nagyapám is felajánlotta volna, de mondta, fura, hogy a lányát meg nem tegezem. Más nagynéni is furcsállta - nekem.)

Ti ezek után hogy szólítanátok? Gondolkodtam azon, hogy letegezem, nem érdekel, ha kiakad, a "jó napot" tényleg fura.

Járt így más is?


2011. febr. 22. 15:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
15%

Igen. Felveszem a telefont, és a főnököm vagy az üzleti partnerem előtt lazán bemondom: Csókolom, hogy vannak? Mikor jönnek? Pl. Anyámnak.

8 éves korom óta magázom.

Tegezze le ő az anyját, ha nem tetszik valami!(az üzletfél)

2011. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
75%

1. Az a nagynéni joga, hogy akarja-e hogy tegezd.

2. Ha ragaszkodik a magázáshoz, akkor szólitsd pl. Marika NÉNInek - mert ez igy illik akkor.

3. Köszönni meg jó napot KIVÁNOKkal szokás felnött emberek között. Ha netán EZT szóvá teszi, akkor a helyedben megmondanám, hogy csókolommal csak gyerekek köszönnek, te meg felnött vagy, ezért azt a formát használod, ami egy felnötthöz illik.

4. Ha megsértödik, akkor egyszerüen ne törödj tovább a dologgal, idövel lenyugszik.

2011. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Ja, pont ez a dilemmám, hogy nő-nőnek csókolommal fura, a jó napot távolságtartó, nyilván ezért sérti. Szerintem szimplán nem érzi, nem akarta érezni az idők szavát, mikor illik átváltani tegezésre.
2011. febr. 22. 15:35
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem is olyan gáz ha a 20-30 évvel idősebb női rokonunknak csókolomot köszönünk...de kíváncsi lennék kinél mi a helyzet a férfi rokonokkal?
2011. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
83%

Igen, anyukám is 70 éves, de van akinek ő is csókolomot köszön. Nem csak rokonnak.92 éveseknek.

Még apámnak is csókolomot köszönt eleinte, mert az "katona bácsi" volt. 7 év van köztük :)

2011. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
73%
Nalunk is van ilyen a csaladban. Sot, nalunk csak ilyen rokonok vannak. A keresztanyam, keresztapam es a nagynenem, nagybacsim sosem ajanlotta fel nekunk a batyjammal a tegezest, pedig a tesom mar 30 folott van, en meg huszoneves vagyok. Ezzel szemben az o gyerekeik mar pici koruk ota az en szuleimet tegezik es "kereszt"-nek nevezik, de sajnos nalunk minden rokon ilyen. En az egesz rokonsagban a 2 unokatesomon es sogornomon kivul senkit nem tegezhetek (meg persze szulok, tesom, nagyszulok - ennyit, akit tegezhetek). Hat ez van. Kellemetlen, de nem halok bele. Az oregek mar nem valtoznak, kar ezen enni magad. Ne tegezd le, ugysem erti es latod, hogy meg o sertodik meg. Az ilyenek ugysem ertik meg, hogy tegezodve is lehet udvariasnak lenni es nekik a magazodas imponal, mert ettol erzik ugy, hogy felnez rajuk a fiatalabb rokon. Kar ebbol vitat generalni, teged meg ne zavarjon. Latod, hogy masoknal is igy van. Annyit tanul belole az ember, hogy o nem akar ilyenne valni - elrettento peldanak remek.
2011. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

A férfiak normálisabbak. A 15:35-ös hozzászólást nem értettem.

Szerintem meg gáz 20-30 évvel idősebbet csókolomozni. Főleg 30 (35) fölöttiként. Egyébként pont a 60-70-80 körüliek tegeznek le legkevésbé.

2011. febr. 22. 15:37
 18/38 anonim ***** válasza:
73%

nem igazán,még dédimamám is tegezhetem (pedig anyám és nagyapám is magázzák,én automatice gyerekkoromtól tegezem,öcsém is)

anya nagyim is magázza,én tegezem,mint mindenkit...illik-nem illik,sose mondta senki h nem kellene...


párom szüleivel már bajban vagyok,fiatalosak,elsőre simán letegeztem őket,olyan csúnya arcot vágtak,hogy nah:D

pedig párom minden kérdés nélkül tegezi az én szüleimet,hiába csak 2-3 havonta találkoznak..


csókolomozd ha annyira akarja,de jó hangosan...

23/N

2011. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzem, hogy illenék átváltani tegezésre. Szerintem a magázás sokkal megtisztelőbb. És természetesen, rokonok közt marad a csókolom, mert egy a véretek. Olyan majdnem, mint anyukád, neked.Ugyan az a vér.
2011. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Ó, nem buta ő. Szerintem direkt használja ezt a fegyvert. Nem kedvel, és a családunkat sem. Direkt olyan sztorikat mesélt, hogy ki nem akart vele tegeződni. Egyszer véletlenül letegeztem, mert már annyira nem jött zsigerből a tetszikelés, de csak mosolygott mindentudóan, nem enyhített a kínomon.
2011. febr. 22. 15:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!