Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az anyósom egy hős?

Szerintetek az anyósom egy hős?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz neki a munkahelyén, kb. 5 éve szenved ott. Rengeteget dolgozik, jó munkaerő, kb. 2 ember melóját végeztetik vele. Cserébe semmi elismerés, kevés lóvé, szemét főnökök stb. Kitartó kemény nő és szinte a végtelenségig terhelhető. Kérdem én, miért nem keres másik helyet????? Csak a kifogások jönnek. Szerintem két kézzel kapkodnának utána. Úgy érzem azt szeretné hogy felnézzünk rá, milyen kemény, kitartó és erős nő. (Szerintem meg fél lépni. Én azonnal nekiállnék legalább keresgélni ha valahol ennyire nem jó.)
2011. febr. 22. 12:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem nevezném hősnek, inkább makacsnak mint az öszvér. Magában leírja magát, hogy máshol nem felelne meg, viszont itt meg nem becsülik semmibe. Önértékelési problémája van. Én bizony erőteljes hangnemben adagolnám neki, hogy igenis lépni kell, de biztosítsd arról, hogy ő egy nagyon jó ember. Keresgélnie kellene, mielőtt lépne a mostani munkahelyéről, és akkor igazán lelépni, amikor a másik munkahelyen már biztos a kezdés. Ne hagyd!
2011. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Adagolom én, csak jön a kifogásokkal. Pl. eddig mindig ŐT találta meg az új munka (nem kellett keresni), de nem is akar keresgélni. Pedig nagyon okos nő, én úgy gondolom tisztában van a képességeivel, csak lépni fél. Nagyon pesszimista (úgysem sikerülne, ki tudja jobb lenne-e).
2011. febr. 22. 12:12
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Hogy jössz Te, h más életébe avatkozz...ha Neki igy megfelel, akkor csinálja....nincsennek saját problémáid??!!
2011. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, de gondolom ha anyósod, akkor nem 25 éves.

Ma örülhet, ha 40 év felett van egyáltalán munkahelye, és inkább hallgat, nyel, mert nincs válogatási lehetősége.

Lehet, hogy csak azt várja, hogy meglegyen a 40 év szolgálati ideje.

Otthon meg nem mártírkodni akar, csak kicsit leadja a feszültséget, kipuffogja magát, hogy másnap megint legyen gyomra bemenni.


Amennyiben ezt a munkahelyet se könnyen találta, vagy munkanélküli is volt, ez hatványozottan igaz.


Te meg nagyon ...ci vagy, ha itt vered magad, hogy ő most hős-e, meg azt akarja, hogy csak felnézzetek rá, stb.


Tudod mit? Cseréljünk anyóst!

2011. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg inkább marad a biztos rosszban, mint elmenjen a bizonytalanba. A legfontosabb gondolom neki is a megélhetés és most nem ugrálnak könnyen az emberek.
2011. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én szememben nem hős, de! megértem, hogy nem akarja otthagyni a munkahelyét és bizonytalan ezzel kapcsolatban. Egy középkorú embernek, álláskeresés szempontjából, nagyon rossz esélyei vannak Magyarországon.

Az pedig sajnos sokszor nem számít, hogy okos az illető, hogy van 10-20 év tapasztalata és 3 diplomája.

2011. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De, vannak saját problémáim is, azokkal is foglalkozom :)

Nem "avatkozom bele" a dolgaiba, csak meghallgatom, tanácsot adok és támogatom. Akkor avatkoznék bele, ha munkát keresnék neki. (Bár már ez is megfordult a fejemben.)

2011. febr. 22. 12:29
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Te melyik országban élsz????Nem látod , hogy sok fiatal van munka nélkül??Szerinted egy 40 év körüli nő hova kellene??Azt a másik munkáltató nem tudja, hogy ő mennyit és milyen jól dolgozik.Nem mártírkodik szegény hanem csak kibeszéli magából a gondjait.És nyugodtan felnézhetsz rá.Ja és amúgy mi közöd neked az ő munkájához???
2011. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Á, nem cserélem el őt, mert jóban vagyunk. Még tizenvalahány éve van a nyugdíjig, szóval még sok szenvedés vár rá itt. Én biztos vagyok benne, hogy lenne választási lehetősége. Nem volt soha munkanélküli, úgy hívták ide is, mert nagyon jó a szakmájában.


Amúgy meg, miért kell valakit csak úgy leg....-ni???

2011. febr. 22. 12:33
 10/18 A kérdező kommentje:
Hová kellene? Én nem tudom megérteni ezt a tipikus magyar pesszimista hozzáállást. Inkább szenvedek évtizedekig egy helyen, és meg sem próbálok váltani??? Miért??? Nyilván nem úgy gondolom, hogy kilép a semmibe, hanem a mostani biztos helyéről elkezd keresgélni. Persze, van olyan, hogy nem talál, de esélyt sem ad magának? Azért van ennyi boldogtalan savanyú ember ebben az országban.
2011. febr. 22. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!