Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés vagy "lehetőség"?

Összeköltözés vagy "lehetőség"?

Figyelt kérdés

Azért idéző jelben, mert mindkettő egyfajta lehetőség. A párommal 19 évesen kerültünk távkapcsolatba (már az előtt együtt voltunk 2 évet) egyetem miatt. Úgy fogtunk neki, hogy teret adunk egymásnak, éreztük annyira komolynak a kapcsolatunkat, hogy ki fogja bírni. Hát így is lett, még a vártnál is jobban bírtuk, persze voltak nehezebb napok, de lassan elteltek. A hétvégéket együtt töltöttük általában. Úgy bírtuk mindezt, hogy tudtuk 3 év múlva én a páromhoz költözhetek végre és lehetünk egy család...az összeköltözés jövőben lenne...és szívem szerint nagyon szeretném, már mióta erre várunk?!

Erre most kaptam egy lehetőséget Angliába, hogy nyelvet tanulhassak (ami jól is jönne mert elég gyatra a nyelvtudásom, és kicsit keményebb nyelvvizsga kellene a mesterihez)...DE...A 3 év elteltével végre összeköltözhetnénk, akkor hogy menjek el újabb fél évre? Úgy érzem ez nem fair se Vele, se magammal szemben...Végül is itthon is le tudnék nyelvvizsgázni, csak az ugye megint más...fél évnél kevesebb időre meg nem nagyon érdemes menni...Már évek óta ezt várjuk és most nem tudnám ezt megtenni. Mások hülyének néznek emiatt, de ez nekem tényleg gond. Szerintük ez fontos lenne, nekem meg a párom fontosabb ennyi külön év után. Lehet nehezebben, de megoldható a nyelvvizsga másként. Szerintetek?


2011. febr. 21. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha ennyit kibírt ez a kapcsolat, talán kibírja a következő fél évet is.
2011. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy kibírjuk-e, mert kibírni, kibírjuk. De nincs úgymond lelkierőm már ehhez az újabb félévhez...
2011. febr. 21. 18:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Szuper lenne egy kint töltött fél év,mind nyelvtanulás,mind tapasztalatszerzés céljából-de szerintem ne kockáztasd,nehogy a kapcsolat rovására menjen.Csak ha biztosak vagytok benne,hogy még ennyit kibírtok külön...Párod nem mehetne veled?
2011. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

második véleményét osztom, egye meg a fene Angliát:)

itthon is lelehet nyelvvizsgázni, lehet nehezebben, de inkább leteszem nehezebben, és élek életem párjával, mint, hogy leteszem könnyebben, de megrizikózom a kapcsolatot:)

esetleg, ha kimenne veled ő is oké. de én így nem mennék

22l

2011. febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

lehetőségem nekem is lenne klföldön nyelvet tanulni,de eszem ágában sincs,nekem kell igy több év után is h párom max 10 percre legyen tőlem,de leginkább minden egyes reggel mellette ébredjek...

mondjuk mi már az egyetemet is direkt ugy választottuk,hogy nehogy máshova kerüljünk:)

kibirnánk,de nem akarjuk:)

2011. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Én is pontosan így gondolom. Lehet, hogy vagány lehetőség Anglia, de azért 3 év után nem Angliára, hanem a páromra vágyok...Sajnos Ő nem tud velem jönni, neki még 3-7 év egyetem:-S

2011. febr. 21. 18:37
 7/12 A kérdező kommentje:

18:34

Mi egyetemet nem tudtuk úgy választani, mert ami volt az egyik városban nem volt a másikban. és egyikünk sem akarta, hogy a másik érte áldozza fel magát. Inkább feláldoztuk a kapcsolatunk egy részét. És ilyen szempontból nekünk megérte, mert nagyon megerősített minket. De azért többet nem kérek belőle:)

köszi neked is

2011. febr. 21. 18:39
 8/12 anonim ***** válasza:

18:29 vagyok!

Így van legyetek csak együtt, le tudsz itthon is nyelvvizsgázni, ez 100%

És szerencsés a párod, hogy ilyen szerető ember áll mellette, mint te!!!

2011. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. febr. 21. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem magadban kell eldöntened, hogy te mikor lennél boldogabb. Ha kint lennél Angliában, megismerkednél új emberekkel, tapasztalatot szereznél, és könnyebben letennéd egy nyelvvizsgát, vagy ha itthon lennél a barátoddal és nehezebben, több tanulással tennéd le a vizsgát. Ha te úgy érzed, hogy boldogabb lennél itthon, akkor szerintem maradj. Nekem is sokszor mondják, hogy miért nem megyek ki külföldre tanulni/dolgozni, egyszerűen nem hiszik el, hogy nekem az a fontos, hogy mi tesz boldoggá. Tudom, hogy mennnyire nehéz a barátom nélkül aludni, és mennyivel jobban érzem magam, ha vele lehetek. Szerintem az élet arról szól, hogy lehetőség szerint úgy éljük le, hogy minden pillanatban, amikor csak lehet boldogok legyünk. Szóval én ilyen esetben a maradás mellett döntenék a helyedben, és összeköltöznék a barátommal.
2011. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!