Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi állhat édesapám viselkedésé...

Mi állhat édesapám viselkedésének hátterében?

Figyelt kérdés
A történetem röviden annyi, hogy a barátom és én közös albérletbe költözünk. Én főiskolára járok, kollégista voltam, a barátom abban a városban lakott a szüleivel. Mivel náluk otthon tarthatatlan lett a helyzet, és szinte az egész fizetését haza kellett adnia, én meg egyre rosszabbul érzem magam a kollégiumban, ezért úgy döntöttünk, hogy közös albérletbe költözünk. Édesapám nem örült neki, de nem is tiltotta. Most költözünk majd be, és megkértem, hogy pár cuccot segítsen elvinni kocsival. És úgy csinál, mint akinek a fogát húzzák, hogy ő nem szívesen, meg milyen jogon viszem el azokat a dolgaimat (fazekak, bögrék, vázák, kötény, törülköző stb...), de ezeket vagy én vettem magamnak, vagy ajándékba kaptam tőlük, vagy rokonoktól, hogy legyen valamim, ha majd elköltözök otthonról. Én megmondtam édesapámnak, hogy tudom, hogy nem állunk hű de jól anyagilag, így ha úgy látja jónak, akkor ne adjon egy fillér támogatást sem, mert nem az ő pénzéből akarok megélni. Ő erre azt mondta, hogy amennyit eddig adott, azt ezután is fogja adni, de többet nem merjek kérni, és már majdnem kiabált velem, hogy miért követelőzök. Mintha nem is hallotta volna, hogy mit mondtam, hogyha úgy látja jónak, akkor ne adjon egy forintot sem. Mit csináljak? Látom rajta, hogy az egésztől ideges, alig szól hozzám, nem lehet vele beszélgetni, mert egyszerre azt mondja, hogy óriási őrültséget csinálok, és majd rájövök, hogy mennyire felhőtlen volt eddig az életem, és mekkora slamasztikába keverem magam. Miért nem tud csak egy kicsit támogatni? Édesanyám meg segít pakolni, mondja, hogy jó lesz ez, meg hívjam bármikor bármiben kell segítség (főzés, takarítás, stb...). Ő azt mondja, hogy szerinte édesapám így fejezi ki, hogy hiányozni fogok neki. Tényleg ez állhat a háttérben?
2011. febr. 18. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
valószínűleg igen. hiányozni fogsz neki, de valahogy értesd meg vele, hogy attól még a lánya maradsz, és nagyon szereted, és gondolom nem költöztök olyan messzire, vagy mégis? amúgy jó a kapcsolatod vele?
2011. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szeret téged. És bár az eszével tudja, hogy felnőttél, lelke mélyén úgy érzi, hogy elhagytad őt, és nem tud abba belenyugodni, hogy felnőtt lettél. Szervezzétek úgy az életeteket, hogy (eleinte) minimum heti egy alkalommal meglátogatjátok őket pároddal együtt, ill. - ha elfogadják - hetente egy alkalommal ők menjenek hozzátok. Ha majd látja, érzi, hogy köztetek a kapcsolat semmit nem változott, megnyugszik, különösen, ha azt látja, hogy boldog vagy. Hát, ha még azt az örömöt is megadod neki, hogy kisebb-nagyobb dolgokban kikéred a tanácsát, ezzel jelezve, hogy "nem írtad le".
2011. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az a baja, hogy hiányozni fogsz, hisz eddigis kollégiumban laktál, tehát alig voltál otthon. Esetleg nem túl konzervatív ember az apukád? Inkább az nem tetszhet neki, hogy egy fiúval költözöl össze.
2011. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dacoskodik kicsit,mert félt,és lelkileg akar hatni rád(persze neki is lelki teher ez)!

Majd megbékél az újjal,ha látja hogy minden rendben van veled!

2011. febr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy féltékeny a párodra, vagy nehezen viseli, hogy már nem függsz tőle.
2011. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!