Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Bonita...

Mi a véleményetek a Bonita névről?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 18:39
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok megszállottja a "cifra" neveknek, inkább az ízlésesen különlegeseket szeretem, de szerintem a Bonita oda tartozik.

Akik azt mondják, hogy hagyjuk meg a spanyol gyerekeknek, azok az Anita névről is ugyan ezt tartják? Az is spanyol, valaha épp ilyen furának tarthatták, mára mégis teljesen megszokott.

2011. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
71%

"Anita

Az Anita héber - spanyol eredetű női név, az Ana (Anna) becézett (kicsinyítő képzős) alakja.

Rokon nevek

Anna, Anikó, Anett

Gyakorisága

1967-ben 374-en kapták ezt a nevet, de a következő évtizedben váratlanul divatos lett, a 80-as években már a 2. leggyakoribb női név. Az 1990-es években igen gyakori név, a 2000-es években a 66-100. leggyakoribb női név.

Névnapok

* június 2.

* július 26.

Híres Aniták

* Ábel Anita színésznő

* Anita Ekberg svéd színésznő

* Böhm Anita színésznő, szinkronhang

* Bulath Anita kézilabdázó

* Deutsch Anita színésznő

* Görbicz Anita kézilabdázó

* Herr Anita kézilabdázó

* Kulcsár Anita kézilabdázó

* Sárközi Anita énekesnő

* Tornóczky Anita műsorvezető

Egyéb Aniták

* Anita szőlőfajta"

[link]

2011. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
54%

Igen, szerintem az Anita sem szép és nem is magyar embernek való név, egyszerűen csak egy '70-es években felkapott külföldi divatnév.


Inkább régi szép magyar neveket kéne újra elővenni (és nem öregesnek, stb. titulálni őket), mint az ilyen külföldi borzalmakat bevezetni.

2011. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
65%
Hehe... és ha fia lesz, mi lesz? Alex? Vagy Csibész? :)
2011. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
52%

Az szerintem a te dolgod, hogy neked mi tetszik, de nem kéne megmondani, hogy másoknak milyen nevet "kéne" adni a gyerekének. Nem egyformák az ízlések. Nekem meg pont nem tetszenek az ilyen régies magyar nevek, na és?

És számtalan olyan név van, ami egyáltalán nem magyar eredetű, mára mégis teljesen megszokott, senki nem mondja, hogy különlegeskedő (pl. Angéla, Erika, Vivien, Noémi, Lilla, Brigitta, stb.) Valaha ezek is újak voltak, mára pedig már nem azok. Ez lesz a most újdonságnak számítóakkal is.

2011. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
Morzsa
2011. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyből egy kutya jut róla szembe bocsi :$
2011. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Olyan tipikus mexikoi illegalis bevandorlo nevnek hangzik. Bocsanat, de nekem ez jut rola eszembe. Ilyen nagyon szegeny sorsu, spanyolajku lany ugrik be rola.
2011. febr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Elég cigány 1 név.
2011. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
La Isla Bonita - Madonna, kapásból ez ugrott be. :))
2011. febr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!