Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Ti hogyan mondanátok el? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Az egész előzménye, hogy kb. 2 éve nagypapám - anyum részéről - meghalt. Akkor költöztem volna el másik városba az egyetem miatt, de végül itthon maradtam, mert nagyon kikészült, jobbnak láttam így.

Azóta viszont nagyon megváltozott, mert mindig mindenért engem torkol le, hibáztat meg, még akkor is ha egyértelműen nincs igaza. Sőt ha a nővérének sincs igaza, és megmondom a véleményem, mellette áll ki. Őszintén az elmúlt 2 évben hatalmas stresszben tartott ő is és a nővére is. Még "dilibogyókat" = Magne B6-ot is el kezdtem szedni, hogy jobban viseljem.

Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy velem sincs valami rendben. Fájdogált a hátam - pedig sportolok. Elmentem vizsgálatokra, és most kiderült, hogy nagy baj van. 21 évesen rákos vagyok. Nem iszok alkoholt - leszámítva azt az 1-1 alkalmat amikor barátnőimmel bulizunk, de akkor sem töményet -, nem cigizek és ahogy írtam sportolok.

Az orvos szerint nagy valószínűséggel azért lettem beteg, mert ilyen stresszben tartottak már hosszú ideje és a szervezetem nem bírt rendesen védekezni. Ezért tudott ki alakulni a betegség.

Nem tudom, hogyan tudnám ezt bárkinek is elmondani... főleg, hogy mindez valószínűleg a családom miatt történt. Nem hibáztatok senki, nem akarok vádaskodni, mert már nem érek vele semmit, csak a saját helyzetemen rontok, ha tovább idegeskedem. Félek, nem igazán tudtam még feldolgozni.

Szerintetek, hogyan mondjam el itthon és a barátaimnak?

Köszi a segítséget!


2011. febr. 17. 18:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem a kérdésedre válaszolok, arra semmi okosat nem tudok mondani, mert ezt egyszerűen nem lehet jól közölni.

Viszont ami fontos, hogy anyumnak ugyanez a kombinációja (mell pajzsmiriggyel) volt. Az orvos végül kiszedte a daganatot, de a mellét nem vágta le, kapott kemót és sugárkezelést, de 7 év alatt újra és újra felbukkant valahol az a nyomorult rák, pedig a legjobb, legdrágább kezeléseket kapta. Végül meghalt. Ezt csak azért írtam le, hogyha választhatsz, és tudom mennyire szörnyű, de ma már olyan szép implantátumokat tudnak csinálni. Szóval válaszd a keményebb döntést. Hagyd, hogy levágják a melled. Ne haragudj, tudom, hogy ez szörnyen hangzik, főleg egy idegentől, de csak jó tanácsot akarok. Tudom, hogy a daganatnak különféle típusai vannak, és anyumnak az egyik legagresszívabb fajta volt, de ne félj megtenni ezt a lépést, ha az orvos ezt tanácsolja. Valószínűleg anyumnak se lett volna semmi baja, ha rendesen "kipakolták" volna, ezt azóta több orvos is mondta már.

Szóval ne haragudj, hogy beleszólok, főleg ilyen fájdalmas dologba, de gondoltam megírom, csak hogy legalább elgondolkozz rajta kicsit, nem akarom hogy ilyen fiatalon úgy járj mint anyum.

2011. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ne vedd zaklatásnak, de elmondod, hogy mi történt tegnap óta? Tudtál e beszélni anyuddal vagy barátokkal? Esetleg az orvos mondott e újat? Mind drukkolunk neked, ne add fel!:)
2011. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy így biztattok! Nagyon jól esik.

Az orvos ma a pajzsmirigyrákra azt mondta, hogy kezdetleges stádiumban van. A mellrákra viszont azt, hogy már jóval előre haladottabb és HER2 pozitív fajtájú. Ami azt jelenti, hogy az egyik legagresszívabb fajta. Egyébként elég ködösen fogalmazott. Minden orvos ilyen egyébként?! Azt, hogy milyen kezelést kapok, még nem mondta meg egyértelműen, már másik orvosokkal is konzultálni akar. Ő műtétre gondolt és sugárterápiára. Félek nagyon, de majd meglátjuk és azon leszek, hogy meggyógyuljak.

Még nem mertem anyukámmal és a többiekkel beszélni. Erőt és bátorságot kell gyűjtenem. Egyedül 2 barátnőmnek mondtam el, ők nagyon rosszul fogadták, konkrétan összetörtek, de biztosítottak, hogy mindenben mellettem állnak.

2011. febr. 18. 20:15
 14/19 anonim ***** válasza:
Imádkozni fogok érted! Bízz a Jóistenben, az orvosodban, és magadban!
2011. febr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Ahogy ezt olvastam, szégyen vagy nem, de kicsordult a könnyem :/ Sok erőt, Kitartást neked! Nem vagyok vallásos de imátkozni fogok érted. Szerintem ha el mondod a barátaidnak akkor ha igazi barátok megértik, ha nem azok akkor egyre kevesebbet lesznek veled, másként kezelnek majd. Sok sikert a betegséged legyőzésében. Ha van elég akaraterőd akkor SIKERÜLNI FOG!
2011. márc. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

02-17 19:36 vagyok!

Hát igazán gratulálok mindenkinek, aki otromba módon lepontozott, miközben én egy olyan esélyt kínáltam a kérdezőnek, ami több dokumentált esetben eredményes volt.


Biztos jobb és elég imádkozni...

2011. márc. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ne vedd tolakodásnak, de meg lehet kérdezni, hogy vagy? Mi történt veled ezidő alatt? Szüleiddel sikerült beszélned azóta?
2011. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a kérdésed és ne haragudj, hogy csak most írok. Igazából otthonról elköltöztem, mert anyum (apum 1.5 éve meghalt egy balesetben) teljesen kicsinált. Megvádolt, hogy hazudok neki a betegséggel kapcsolatban. Úgyhogy elköltöztem egyik barátnőmhöz, de ott is ugyanúgy folytatta, aztán egyedül költöztem el egy albérletbe, de csak kiderítette hol vagyok... elég csúnyán zaklatott mindennap, tovább pedig nem bírtam nyelni.

Így most titokban külföldön vagyok.(csak az öcsém és a legközelebbi barátaim tudják, hogy hol vagyok.) Mivel félig finn vagyok (kettős állampolgár), így idejöttem, és itt fognak hamarosan megműteni és apukám anyukájánál húzhattam meg magam. Akit mellesleg anyu teljesen eltiltott tőlünk... De egy biztos, már most sokkal jobban érzem magam, hogy nem kell attól tartanom, hogy anyum mikor töri rám az ajtót, azzal, hogy mit hazudozok összevissza.

2011. ápr. 14. 00:36
 19/19 anonim ***** válasza:
Én az utolsó vagyok és nagyon örülök, hogy jelentkeztél és jól vagy!:) Azon kívül, hogy személy szerint nem vagyok érintett a rákbetegségben, sajnos családon belül , barátok, ismerősök között többször találkoztam már vele. Csak bíztatni tudlak újra, hogy legyél nagyon erős és ne add fel! Hidd el rengeteget számít a hozzáállásod a gyógyulásban! Biztosan lesznek borzalmas napjaid, de túl leszel rajta. Nekem anyum a nagyon jó példa erre, hogy van értelme küzdeni. 26 évvel ezelőtt műtötték melldaganattal, az egyik mellét el is távolították és sugárkezelést is kapott. Sajnos a család nem állt mellette, semmilyen segítséget nem kapott. Ahogy hazaért a kórházból már esett neki a házimunkának. Én akkor ált iskola 1. osztályos voltam, sokat nem értettem az egészből. Kb másfél évvel ezelőtt kiderült, hogy újra gond van, akkor a petefészkén volt daganat, borzalmas heteket-hónapokat éltem meg úgy, hogy neki azt mutattam, hogy legyen vagány, higgyen benne, mondja a tükörképének, hogy sikerülni fog, nem számít, hogy nincsen haja, attól ő még ugyanaz az ember, közbe meg lépten-nyomon sírtam és attól rettegtem, hogy mi lesz vele. A kórházban nagyon jó szobatársai voltak mindig, iszonyú sokat nevettünk velük, ki-ki a saját elesettségén. Anyum volt a nagy mókamester a szinten, "pótlányától" kapott egy Micimackós hálóinget, és abban flangált 65 éves fejjel a folyosón kopaszon, a 150 centijével. Hihetetlen volt ahogy megélte! Mikor elkezdett hullani a haja, na ott volt neki a vízválasztó. Elment és a vállig érő haját tök kopaszra lenyíratta, nem várta meg, hogy kihulljon. Azt hiszem azzal a döntésével gyógyult meg akkor ott. Bíztatni szeretnélek, hogy legalább amikor el vagy keseredve gondolj arra, hogy nem vagy egyedül, küzdenek mások is ezzel a betegséggel. Biztos könnyebben mondom én ezt a partvonal mellől, de sokat tanultam a kórházban. Átértékelődött az életem. Szabadulj meg te is attól ami nem jó az életedben és fogadd be a jót, bármi is legyen az. Próbáld meg magad jól érezni, olyan emberekkel, környezettel körülvenni magad, ahol boldog vagy, úgy látom jó helyre is kerültél közben.:) Ha nem érzed tolakodásnak szívesen hallanék rólad, hogy vagy, mi van veled. Akár itt, akár ha kedved van írhatsz privátot is.:)Szóval fel a fejjel!:)
2011. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!