Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya tőlem elfogadja a pénzt,...

Anya tőlem elfogadja a pénzt, sőt kéri, de nagymamámtól el sem fogadja. Miért?

Figyelt kérdés

Főiskolás vagyok, jött egy álláslehetőség 90ezres fizetéssel

esti tagozatos vagyok, meg lehet oldani a kettőt egyszerre. Anya azt mondta ha kapok fizetést és itt lakom akkor elvárja hogy legalább 30ezret leadjak neki. Evvel nem is lenne probléma de nagymamám is itt lakik velünk és tőle nem fogad el pénzt konkrétan!!! én ezt nem értem

nekem akinek vannak tervei, aki nyelvet szeretne tanulni és fizetnem kéne a sulimat ami kb havi 40ezerre jön ki jobb esetben plussz a nyelvtanár tőlem elvárja, de nagymamámtól el sem fogadja akinek tulajdonképpen nincsenek is kiadásai?

így hó végére egy fillérem sem maradna semmire, az életben nem fogok tudni elindulni valamerre :S

21L


2011. febr. 14. 11:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%

És nem kell pánikba esni. Jelezte, hoyg kellene hozzájárulni a háztartáshoz, nem kifosztani akar ő sem. Meg tudjátok beszélni.Nyugodtan.

Ez egy jó lehetőség, és mindenképp jobb helyzetbe kerülsz, mint eddig voltál.

2011. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az az ő dolguk. De ha érdekel, megkérdezheted anyudtól. Talán összevesztek, megsértődtek valamin.
2011. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
15%

Ez kib*szás veled. Azért mert az öreglánynak kell a sírba vinni, te meg nyomorodj meg. Mindenképpen beszélj erről anyuddal, mert ez így nagyon nem fair. az öregeknek már nem kell egzisztenciát teremteni, igenis ha ottlakik akkor szálljon be ő is, ne téged húzzon csak le!

Te vagy fiatal, neked kell a jövődre gondolni, nem a nagyinak. Ebből neked tökéletesen igazad van!!!

2011. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én úgy veszem ki az írásodból, hogy nagyid szívesen adna, de anyud nem fogadja el!

Nem lehetne megbeszélni vele (nagyiddal), hogy akkor szálljon be a suli költségeidbe?

Végül is attól, hogy anyukád nem fogadja el a pénzt tőle, te még megteheted, nem?

És nagyidnak is jól esne, ha támogathatná az unokája tanulmányait szerintem! Fontosnak érezné magát, mert lehet, hogy ez az állandó visszautasítás neki is rosszul esik!

2011. febr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


itt senki nincs haragban senkivel

a háztartást megosszuk közösen, igazából leginkább nagymamám csinálja mert ő ugye mindig itthon van és nagyon sokat segít akkor is ha mi nem vagyunk itthon reggeltől estig

talán ezért is nem kér tőle pénzt...

szerintem is szépen lefogunk ülni együtt osztani szorozni hogy mi mennyire jön ki és majd csak jutunk valamire

egy biztos, az eddiginél jobb lesz :)

2011. febr. 14. 13:29
 16/19 anonim ***** válasza:

De ha belegondolsz közös a háztartás, a nagyid megkapja a nyugdíját, ő otthon van, azért tud ezt-azt segíteni. Anyud gondolom dolgozik te meg szintén nem vagy otthon. A nagymamádnak nem kell már semmi különös,amire költenie kell max. a gyógyszerei+ a kaja.

Beszéljétek meg!

2011. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg önző vagy, hogy így gondolkodsz. Addig míg nem jött ez az álláslehetőség nem gondolkoztál, hogy neked jogsi is kéne, meg ez is, meg az is, de ha már egy kis pénz áll a házhoz rögtön "felháborodsz".

Soha de soha nem várnák anyukámtól pénzt, öreg korában akár milyen nehéz helyzetben lennék. Nekem még a nagyanyai szeretet se adatot meg, nem hogy segítség. De van jogsim, házam , kocsim ÖNERŐBŐL. Hidd el meg lehet oldani csak nem mindent egyszerre kell akarni. Anyukád meg ilyenért felelősségre vonni nem lehet. Semmi közöd hozzá, mért döntött így. Még ha azt mondta volna 60-at adsz 90-ből mert nagyanyád nem fizet akkor azt mondom rendben. Nem lehet minden szülőtől elvárni a kezdő löketet anyagilag indulásnál. Inkább azon filózz, hogy teremted majd meg. Vagy mennyivel többet fogsz keresni ha jó szakmád lesz.

2011. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na akkor gondolkodj el mégegyszer! Az anyád helyében én pontosan ugyanezt tenném. Teljesen jogos.

Neked a keresetedből hozzá kell járulnod a közös költségekhez.

2011. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az egyik legfontosabb kérdés, hogy nagymamád mit csinál a nyugdíjával, ha nem száll be a rezsibe, kajába, akkor vagy elkölti (egy az egyben, amit erősen kétlek), vagy valamire, valakinek gyűjti. Nos?
2011. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!