Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya tőlem elfogadja a pénzt,...

Anya tőlem elfogadja a pénzt, sőt kéri, de nagymamámtól el sem fogadja. Miért?

Figyelt kérdés

Főiskolás vagyok, jött egy álláslehetőség 90ezres fizetéssel

esti tagozatos vagyok, meg lehet oldani a kettőt egyszerre. Anya azt mondta ha kapok fizetést és itt lakom akkor elvárja hogy legalább 30ezret leadjak neki. Evvel nem is lenne probléma de nagymamám is itt lakik velünk és tőle nem fogad el pénzt konkrétan!!! én ezt nem értem

nekem akinek vannak tervei, aki nyelvet szeretne tanulni és fizetnem kéne a sulimat ami kb havi 40ezerre jön ki jobb esetben plussz a nyelvtanár tőlem elvárja, de nagymamámtól el sem fogadja akinek tulajdonképpen nincsenek is kiadásai?

így hó végére egy fillérem sem maradna semmire, az életben nem fogok tudni elindulni valamerre :S

21L


2011. febr. 14. 11:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Én már régen elköltöztem volna. Soha nem fogadnék el lakbért a gyerekemtől. 18 évig az otthona volt, onnantól meg a bérleménye, vagy hogy van ez?

Áhh, lépj le.

2011. febr. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem teljesen normális.

Az én anyámnak is kellett otthon beszállnia a költségekbe, miután munkaképes volt

(nekünk is kellett volna, de mi már addigra albérletben voltunk)


Viszont azért nem kér az anyukájától, mert ő az anyukája, aki eddig mindent megtett azért, hogy a TE anyukád ott tarthasson ahol tart.

Az is lehet, hogy nálatok is régen ez volt a szokás.

Szerintem ne nyavalyogj nagyon, mert egy albérlet, ahol egyedül laksz többe kerül, és ott még kaját is kell csinálnod.


Gondolom itt ugyanúgy mos-vasal-főz anyukád, no meg takarít.. cserébe annyit kér, hogy tegyél le 30at...

2011. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

1. Egy aprócska tény elfelejtesz: a nagymamád felnevelte őt.

2. Költözz el.

2011. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

természetesen én is szívesen leteszem azt a 30at mert igen, főz mos takarít ha épp ő a szabadnapos meg ilyenek és szeretnék is segíteni neki, mert folyton dolgozik elég piti bérért

csak nekem az volt a fura hogy nagyitól nem fogadja el

csak később szeretném letenni a jogsit is, nyeltanfolyamra járni miegyéb és azokra félek hogy nem jut majd pénz

elköltözni nem szeretnék, másban nincsen probléma, szeretek nagyon itthon lakni


a válaszokat köszönöm, nem nyavajgok csak feltettem egy kérdést

2011. febr. 14. 11:19
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Számomra természetes,ha otthon lakom,osztozunk a költségeken.A nagyi viszont felnevelte őt,taníttatta,ruházta,etette.Szerintem teljesen jól van ez így.
2011. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy a nagyi nem neked gyűjt? Honnan tudod, hogy a nyugdíját nem-e egy bankban tartja, hogy halála után nektek jobb legyen?Igen is kötelességed beleadni a közösbe, ha otthon eszel, alszol, villanyt, gázt fogyasztasz, melegben vagy.
2011. febr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%

Az még elfogadható, hogy be kell szállnod a költségekbe (bár ha tanulnék is mellette, az én szüleim biztosan nem kérnének egy garast sem tőlem, főleg, hogy a sulit is fizetnem kell)

De az, hogy a nagymamád nem száll be, az már nem igazságos szerintem!

Mort akkor pl. 30éves koromtól én tartsam el a szüleimet, mivel anyám felnevelt?...nyilván egy szülőnek ez a kötelessége, hogy felnevelje a gyerekét mivel nem a gyerek akart a világra jönni, hanem ők akarták a gyereket! Nyilván anyukád egy olyan ember, aki nehezen fogad el bármit is a büszkesége miatt!

Az én anyám még egy almát is unszolva fogad el nagyimtól, meg bárkitől, mert fél, hogy azt fogják gondolni, hogy nem tellik neki rá, ami nevetséges számomra! :)

2011. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az édesanyjával szemben van valamennyi büszkeség a szívében, hiszen amikor fiatal volt, az anyja tartotta el, most akarja neki ezt "visszaadni".

Te viszont, mivel aránylag sokat keresel, ennyivel szerintem nyugodtan támogathatod az életeteket, hiszen megteheted, van rá keret.

2011. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Ülj le anyukáddal megbeszélni, hogy hogyan fogjátok(együtt) megvalósítani a terveidet. Szerintem ő csak odáig gondolkodott, hogy nehéz fenntartani a háztartást, azt nem számolta ki, hoyg neked mennyi és mire kell. Üljetek le eg yfinom teával, sütivel kockás papírral ceruzával és számológéppel.

Lehet, hog yúg ygondolja, hogy te adsz 30-at, de ő beszáll a suli/jogsi/nyelvtanulásba.

Vagy szerintem cska nem számolt, azzal hogy neked mire fog kelleni.

Nagymamádat megkérdezheted, hogy segít-e asulit, nyelvet stb. kifizetni. Anyukádnak megmondhatod, hogy gyűjteni akarsz, hogy elindulj majd az életbe. Pl. kezdhetnétek ilyen lakás-előtakarákosságba. Együtt beszéljétek meg, de ne a levegőbe, hanem papíron osszatok-szorozzatok. Ő is az akarja, hogy elérd a céljaidat!

2011. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Anyukád szereptévesztésben lehet.


Már sokadszorra írom le: a természet rendje az, ha valaki a szüleitől kap, és a saját gyerekeinek ad tovább. Nem visszaadni kell, hanem továbbadni. Az élet folyamatosság. Úgy tudom meghálálni azt, ha felneveltek, hogy én is felnevelek valaki(ke)t. És így tovább.


Ha a nagymamád segítségre szorulna, és anyukádtól kérné azt, akkor lenne helye a segítségnek. Ha jól értem ez itt nincs. Más kérdés, ha te ott laksz, szerintem is beszállhatsz a közös költségekbe amennyiben van saját jövedelmed. Egyelőre nincs saját családod, ott laksz, miért ne tennéd? Ez is lehet természetes. Ami nem az, és amit szerintem is jól érzel, az a megkülönböztetés. A nagymamád felnőtt ember, ha jól értem nincs is rászorulva a segítségre, és anyukád mégis úgy bánik vele. Ez akár megalázó is lehet a nagymamád számára.

2011. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!