Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy végre...

Mit tehetnék, hogy végre elfogadja ezt a helyzetet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A nagymamám egy végtelenül konzervatív felfogású és csökönyös asszony, aki mindig nehezen alkalmazkodott a változásokhoz. Anyukám elvált az apukámtól anno és most újra férjhez készül menni valakihez, akivel elképesztően szeretik egymást.


Nagymamám ezt nem nézi jó szemmel, mert mindig a falura hivatkozik és arra, hogy "hűűű, mit fognak mondani mások". Folyton lek*rvázza szegény anyát, pedig messzebb nem is állhatna ettől a jelzőtől. A nagyi elutasítja, hogy meghívják az esküvőjükre és látni sem akarja őket, holott mindig azt állítja, hogy anya dobta el őt. Pár napja beszéltem erről a mamival, akkor olyan 3-4 nap erejéig megenyhült, de most újra kezdődik elölről az egész sárdobálás. Ja, és igyekszik engem is belekeverni, miszerint a szerelme miatt anya engem elhanyagol (megjegyzem, 22 éves vagyok) meg további ehhez hasonló égbekiáltó őrültségeket talál ki.


Nem értem, miért nem képes elfogadni a saját lánya boldogságát (abba már belegondolni is tündérmesébe illő, hogy örüljön nekik), aki világ életében mindent megtett érte. Szívbemarkoló azt látni, hogy ennyire gyűlöli őt, és hiába minden hegyi beszéd, semmi sem enyhíti meg. Van ötletetek, hogy mivel törhetném/törhetnék meg a jeget nála?


2010. dec. 12. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

talán anyukád elmondhatná(ő és nem te!!)mamádnak hogy a válás nem poénból történt, hanem volt rá oka.

Nehéz volt stb. de jött egy férfi akit szeret és reméli nem fog megismétlődni ugyanez.és hogy nagymamád is volt szerelmes anno..

2010. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert sok embernek nem a rokona boldogsága számit hanme a látszat,és hogy ki mit gondol róluk,aztán perzse sírank mikor egyedül maradnak a látszatukkal,és rokon boldog nélkülük,saját tapsztalat...
2010. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát mást én sem tudok mondani, csak azt, hogy beszélni kell vele. Meg kell értenie, hogy őskori nézetei vannak a házassággal kapcsolatban. Anyukád egyszer már megégette magát (vajon tudja a nagyszülő, hogy miért lett vége a házasságnak?) és nagyon szép dolog, hogy ezek után még képes bízni és még egyszer összeköti az életét valakivel. Nem adja fel.. boldog akar lenni. Azt mindenesetre hangsúlyozd ki, mekkora ökörség azon elmélkedni, mit gondol majd a falu.. A falubeliek 80%-a ennél sokkal rosszabb dolgokat tesz nap mint nap, azon kívül úgyis mindenkit a saját problémái érdekelnek.

Inkább az lehet az oka az ellenkezésének, hogy az ő idejében még nem terjedt el a válás, és ha rossz házasságban is, de a férfi mellett élte le a nő az életét. Merthogy ez a nő dolga.. Ő ebben nőtt fel, és ezt mindig így fogja gondolni, úgyhogy próbálj inkább azzal hatni rá, hogy bár anyád elkövetett egyszer egy hibát (nem a megfelelő emberhez ment hozzá) örüljön neki, hogy végre megtalálta azt a férfit, aki neki rendeltetett.

És közöld vele, hogyha ő nem is képes megbocsátani a lányának, vegye figyelembe, hogy neked ő az édesanyád, akit nagyon szeretsz, és te hajlandó vagy az ő boldogságáért elfogadni a kialakult helyzetet. Ezért a te jelenlétedben ne mondjon semmi rosszat róla, mert azzal téged is ugyanúgy bánt.. És ha ezentúl elő akar hozakodni a témával, közöld vele, hogy "ezt már megbeszéltük" és kezdj el másról beszélni. Lehetőleg olyasmiről, ami viszont a nagymamád számára nem olyan kényelmes, pl arról, hogy vajon a szülői szeretet elég-e ahhoz, hogy megbocsássa gyermeke ballépéseit..:)

(Számomra egy újabb esküvő inkább bátorságra vall, de az ő szemében akkor is hiba marad..)

2010. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anya minden másnap megvívja vele a csatáit, de semmilyen módszer nem vezetett eddig eredményre. Jöhetnek még tapasztalatok, vélemények. Harmadik válaszoló, az általad javasolt módszer egyáltalán nem tűnik használhatatlannak!
2010. dec. 12. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!