Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom, hogy illett...

Csak én gondolom, hogy illett volna megkérdeznie engem is erről?

Figyelt kérdés
Főiskolás vagyok, albérletben élek egy szintén főiskolás csajjal. A mai napon vett magának egy hörcsögöt. Lakótársamról azt kell tudni, hogy rettenetesen trehány, ha már nincs tiszta edénye akkor inkább rendeli a kaját csak ne kelljen elmosni, szóval így képzeljétek el....valami borzalom. Erre mit csinál? Vesz egy hörcsögöt, amit TISZTÁN kell tartani! Ráadásul gondolom elég hamar szaga van az állat ürülékének meg kajájának. A lakás baromi kicsi, ő alszik a nappaliban, ami egybe van a konyhával, szóval állandóan rajta keresztül mászkálok. Ott van a ruhaszárító is, mivel az én szobám elég pici. És már előre látom, hogyha ő hazamegy egy-egy hétvégén engem fog megkérni, hogy tegyem rendbe az állatát. Most én reagálom túl, kiállhatatlan vagyok vagy jogos hogy kivagyok akadva?! Csak mert a legszívesebben felrobbannék!!!! Mindenki köteles szeretni az ilyen kis szőrmókokat?!
2011. febr. 13. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%
Költöztesd be őt a kisebb szobába.
2011. febr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Először is: igen, igazad van. Téged is meg kellett volna kérdeznie erről. Együtt laktok, ilyen döntéseket közösen kell hozni.

Másrészt: a hörcsög tényleg nem büdös, és nagyon aranyos. Nem az ő hibája az sem, ha trehány a gazdája.

Én a helyedben adnék a lánynak egy esélyt. Mondd meg, hogy elvárod, hogy a hörcsög rendben legyen tartva és takarítva legyen. Ha nem lesz, akkor költözöl (gondolom ez azért érzékenyen érintené a fizetendő bérleti díj miatt).

2011. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Neked nem a hörivel van gondod,hanem a csajjal.Ülj le vele,kérd meg,hogy vigye vissza a hörit az állatkereskedésbe...,ha ez nem megy,akkor várj egy picit,ha nem foglalkozik az állattal,akkor tedd fel vaterára,keress neki egy rendes gazdit.A zsetont meg leteszed az asztalra,hogy itt van a hörid,picit áttranszformálódott,de legalább nem eszik,nem iszik,nem szarik,nem hugyozik.Ő sem kérte ki a Te véleményedet,neked sem kötelező kikérned az övét.Én is kiakadtam volna,bár én az állatokat imádom,ha forgács van a höri alatt,akkor nem egy nagy dolog kitakarítani..,ráadásul a kis höri hálás is érte.Nem a csajnak tennél vele szívességet,hanem a kis szörgombócnak.Te tudod,mindenesetre a kisállatnak ne essen bántódása!
2011. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a szobacsere ebben az esetben.
2011. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, van akinek az jött le a történetből, hogy én szemét mekkora állatgyűlölő vagyok. Sebaj, azért sokan megértették a probléma valódi okát, azaz, hogy úgyse fogja heti szinten kitakarítani a hörcsög helyét, ergo azt hiszem nem is én fogok legjobban szenvedni a bűztől, hanem maga a hörcsög!

Köszönöm a megértő, segítőkész válaszokat.

2011. febr. 14. 01:32
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen igazad van.


Egyébként aki nem érzi a hörcsög szagát a harmadik nap után, az nem rendelkezik jó orral. Nekem is voltak hörcsögeim is, éveken keresztül több is, így meg úgy is voltak takarítva, de mindig büdösek voltak a legnagyobb tisztaságban is. Van egy szaguk egyszerűen. Arról nem is beszélve, hogy tesóm idővel allergiás lett rájuk. Hiába aranyosak meg cukik, az nem teszi szagmentessé őket.


Ha "kegyetlen" akarok lenni, akkor azt mondom, hogy hagyd a hörit, úgyis el fog pusztulni, ha a csaj ilyen trehány. Pl mert nem kap almát, vagy víztartalmú zöldségeket.

Figyeld meg, mit csinál vele, aztán ha egyáltalán nem gondozza, csak úgy van, mint egy mű szobanövény, akkor tényleg az a legjobb, ha áttranszformálod pénzzé, vagy csak úgy visszaadod a kereskedésbe (ott sincs sokkal jobb sora.) Már ha nem döglik meg előbb...


Mert az mégse járja, hogy más gondozza; aki nem akar állatot (mint te) annak ez csak felesleges és kellemetlen nyűg, kit érdekel, hogy mennyire aranyosak.

2011. febr. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, vagy befogod és tűrsz, vagy tök feleslegesen megpróbálsz változtatni a helyzeten, vagy fogod magad és elköltözöl és esetleg naponta 5perccel többet buszozol pl. Volt trehány, ocsmány, igénytelen, bunkó és zajos lakótársam... meguntam és elköltöztem, onnantól oldja meg ő a gondjait, meg adja ki a lakást. És azóta békésen és boldogan élek egy csillámló mezőn kiscicákkal és egyszervúkkal körülvéve.

Illett volna szólnia, de nem kikérni a véleményedet, ha külön szoba és a szerződésetek nem tiltja az állatot.

2011. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!