Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fenyeget folyton az...

Miért fenyeget folyton az anyám? Miért nem száll le rólam?

Figyelt kérdés

Nemrég ért véget egy 1,5 éves kapcsolatom...És anyám folyamatosan ezzel provokál, amikor itthon vagyok. Pár hete eltűntem, kb. 12 napra, de anyám minden lépésemről tudott. Most intézetbe akar adni, mert magántanuló vagyok, és emiatt őt sokan támadják. Sőt, a volt barátom anyja állítólag nem akarja, hogy akár véletlenül találkozzak a fiával, mert rossz hatással lehetek rá...A magántanulóságom miatt. Gyűlölöm, beskatulyáznak, bántanak...El akarok innen menni, de nem tudom, hová. Nem akarok intézetbe kerülni, csak szeretnék pár napot, amikor nem kell itthon lennem összezárva anyámmal, de már megint be vagyok zárva, és kapom a fenyegetést, hogy mennem kell intézetbe. Mit tegyek?


17L


2011. febr. 13. 22:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%

Kedves utolsó, remélem soha nem lesz gyereked, ha már van, hát őszinte részvétem neki. Ha neked a pofozás a gyereknevelés, az szomorú. A verekedés, üvöltözés nem szól másról, minthogy az össze eszközét, és önuralmát elvesztő szülő levezesse a feszültségét. Nem old meg semmit, soha nem is oldott, sőt...Csak elmélyíti a szülő és a gyerek között kialakult szakadékot. Ahol pedig megromlott a kapcsolat, ott a szülő nem tud hatni a gyerekre. Ez egy ördögi kör.


Kérdező! Javaslom hogy keress fel egy pszichológust. Szükséged van rá. Nem bántásból mondom.

2011. febr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%
Remélem megnyugtató, hogy soha életemben nem ütöttem meg senkit, attól még az előző véleményemet fenntartom. Nehogy már egy gyerek lelép 12!!! napra, aztán simi-simi, azt csinálsz drága kislányom, amit csak akarsz. És engem sem vertek gyerekként, de eszembe nem jutott volna ilyeneket csinálni. Én csak az anyját sajnálom, de nyugodtan lépjen le a kérdező, csak akkor végleg kellene.
2011. febr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Sztem, ha egy szülő intézetbe teszi a gyerekét, akkor a felelősséget próbálja ledobni magáról, mondván, hogy Ő nem tud mit kezdeni vele, neveljék mások fel. Biztos, hogy most nem könnyű Neked, de még nehezebb lenne egyedül. Próbáld meg kezelni a helyzetet Anyukáddal, még ha nincs igaza akkor is. Most nem az a lényeg, hogy mindenáron igazad legyen, hanem hogy ne kerülj még rosszabb helyzetbe. Gyanítom fogsz tudni találni olyan dolgot a mondanivalójában, amit igaznak találsz és akkor érts vele egyet. Hidd el attól valamennyire megnyugszik majd, ha nem ellenkezel vele állandóan. Ez ugyanolyan, hogy Te is örülnél neki, ha amikor veszekedtek meghallgatna és megértene Téged és nem üvöltözne csak azért mert nem ért egyet Veled. Egy próbát megér, aztán meglátod mi lesz. Drukkolok Neked!
2011. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Miért vagy magántanuló?
2011. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%
Na,erre Én is nagyon kíváncsi kennék,hogy 17 évesen mi az az eü.probléma,ami miatt magántanuló vagy???Én napi 4 inzulinnal,nagyon magas vérnyomással,szívbetegséggel,soha nem voltam magántanuló,sőt még kollégista is voltam évekig.Manapság meg valakit kicsit megfúj a szél,mindjárt megy magántanulónak.Félelmetes..
2011. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

23:44


Talán azt írtam valahol hogy én megdícsérném? Ennyire nem lehetsz végletes...Azt írtam hogy nem poénból alakul ki ilyen szintű magatartászavar egy fiatalnál. Gondolom a nevelése eleve el lett baltázva, de nem láthatunk bele a családjába. Mindenesetre feltételezem hogy nem olyan körülmények között nőtt fel, mint kéne. Azon is el kéne ám gondolkozni hogy MITŐL lett ilyen egy fiatal. Mert ez elsősorban a szülő felelősségge.

A kérdezőnek szaksegítségre van szüksége, ha egyedül nem tudja összeszedni magát.

Kérdező! Ajánlom Paul Hauck- Mélyponton c. könyvét!

2011. febr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!