Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy befolyásolja...

Szerintetek hogy befolyásolja egy fiú/férfi személyiségét, ha csak egy nő neveli fel?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre, hogy jobb emberek lesznek( mármint főleg a nőkkel szemben) Jobban odafigyelnek a nőkre, nincs bennük akkora mértékű férfi büszkeség, nem használják ki a nőket, családcentrikusabbak( mivel nekik nem volt igazi, szeretnének), hűségesek( mivel tudják, hogy milyen rossz volt az anyjuknak egyedül és milyen rossz volt nekik apa nélkül felnőni, stb.. Szerintetek?
2011. febr. 13. 08:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Csodás anyós vált belőle, szerinte mindenki tetű aki kevesebbet tud adni nekem, mint ő....."


Na ebben azért kételkedek, mert ez a mondat nagyon sok mindent elárul a kedves anyukáról. :)


A kicsi feleség vajon nem a szomszéd rovatban írja a kérdéseit, hogy mit tegyen a mindenbe beleavatkozó, mindent jobban tudó, és mindenkinél jobban szerető és párja ellen fordító anyóssal?


Mert több olyan anyukát ismerek, aki a menyét alattomban a férj háta mögött, vagy akár szembe is nyíltan utálja, mert elvette a kicsi drága imádott fiacskáját. Mert hogy nála jobb senki nem lehet...na igen.


Előző anyósom ilyen volt. Meg is mondtam neki, hogy akkor b@ssza őt a fiacskája...aki már négykézláb sírva könyörgött utánam, de az anyuka csak hajtotta hajtotta és mindig a "rád áldoztam az életem" műsorral tönkretette teljesen. Megadom a címet, pszichiátria ahol még alkoholizmussal is kezelik. Vajon még mindig büszke az ő anyukájára?


Szánom az ilyen férfiakat, akik azt gondolják, hogy milyen jó anyós az anyjuk akik rájuk áldozták az életüket. S mélységes tiszteletem az olyan feleségeknek, akik könnyeikkel küszködve próbálják az ilyen házasságokat legalább látszólag fenntartani.


NEM azt mondom, hogy nem tisztelem azokat az anyákat akik egyedül felnevelik a fiaikat. Hanem azt, hogy ELÍTÉLEM azokat az anyákat, akik a saját döntésük és önzőségük miatt tönkre teszik, rabláncra verik, és megkeserítik a fiaik életét.


Egyedül nevelt nem vitt pótapukát? Akkor nem vitt. De ne már ezért a leendő menyen verje le a port, mert az rosszabb mint ő? Honnan tudja? Talán isteni jövőbelátással rendelkezik?


"szerinte mindenki tetű aki kevesebbet tud adni nekem, mint ő....." igen ez nagyon sok mindent elárul az anyukáról. Mert elve eldöntötte, hogy igen, mindenki az, mert csak és kizárólag ő lehet az első és egyetlen a fia életében.

2011. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ... Ha valaki jól néz ki, akkor ezt kihasználja, ha szarul néz ki, akkor nincs mit kihasználnia, ennyire egyszerű a képlet. Esetleg jobban kiismerheti a nőket, és jobban tud rájuk hatni.
2011. febr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire befolyásolja ez a férfiak személyiségét... elmondom az én példámat.

A páromat és a bátyját egyedül nevelte fel az édesanyjuk, az édesapjuk meghalt, mikor kicsik voltak, és nem sok korkülönbség van köztük. Bár ugyanazt a neveltetést kapták és egyikünk sem volt anyukájuk kedvence, mégis egészen más személyiségek lettek felnőtt korukra, sosem mondanám meg, hogy rokonok, annyira ég és föld. Közös tulajdonságuk annyi van összesen, hogy mindkettőjükben megvan egy egészséges büszkeség, tartás, ami jól is áll nekik, és mindketten szeretik, ha sok háziállatka van körülöttük. De ezen kívül semmi... Más dolgokat tartanak fontosnak, más a humorérzékük, egészen más típusú foglalkozást választottak maguknak, más a hobbijuk, másképp öltöznek. A párom hűséges típus, megbízható, a bátyja nem. A párom számára az ideális társaság 2-6 fő, a bátyjának 10-nél kezdődik, és még lehetne folytatni :)

Egyébként régebben nekem is volt erről egy kialakult véleményem - hogy férfi példakép nélkül esetleg papucsok, tutyimutyik lesznek a fiúk felnőtt korukra, de rá kellett jönnöm, hogy ez egyáltalán nem törvényszerű.

23/L

2011. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!