Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogok illetnek meg? Folyt

Milyen jogok illetnek meg? Folyt

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve házasodtunk össze. Ő gyakorlatilag semmit se hozott a házasságba, nem dolgozott, jelenleg se dolgozik.

Bíztam abban, h ez változni fog, de ugy látom nem.

A kérdésem az lenne: válásunk esetén a gyermekei(előző házasságából) tarthatnak e bármilyen anyagi jellegű igényt felém?

Az ő nevén jelenleg semmi nincsen, a lakás az én nevemen volt/van, jelenleg is a szüleim segitenek.

Nem szeretném, ha bárminemű követeléssel állnának elő.

Ha ő hal meg előbb-nem vagyunk már fiatalok sajnos..-akkor mit követelhetnek a gyerekei?Semmi vagyona nincs, nem dolgozik. gyakorlatilag én tartom el...

Segítsetek ebben,köszi!


2011. febr. 9. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Házasság előtt szerzett vagyon nem osztozódik,és nem örökölhetik a gyerekei..Amit te vittél a házasságba az a tied.Amit ő vitt az az övé.Csak az közös,és az lehet örökség része amit ketten a házasság alatt szereztetek meg.
2011. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
végrendelkezz, hogy halálod esetén a te családod, gyerekek, ha vannak, unokaöccs, stb örököl. akkor nme tudnak kiforgatni. volt szerződésetek a házasság előtt?
2011. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen volt szerződésünk,abban ki lett kötve egy csekély összeg, ha elválnánk,pár százezer ft.

Nem is lenne gond, de ugy látom minden az én nyakamba szakadt, rühell elmenni dolgozni,lusta.

2011. febr. 9. 16:12
 4/6 anonim ***** válasza:
szereted még?
2011. febr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bíztam abban,h ez változni fog, de ugy látom nem.Ez volt a fő probléma...
2011. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bakker ezek szerint van egy lusta urad, és még a gyerekeit is te eteted. a gyerekek gondolom nem tehetnek semmiről, de ez így egy kicsit sok neked.
2011. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!