Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így már nem számít különvagyon...

Így már nem számít különvagyonnak?

Figyelt kérdés

élettársi kapcsolatban élek 2 éve, papíron nem egyezik a címünk, de minden más eszközzel bizonyítható hogy egy lakásban lakunk :D


nos, a múlt hónapban hivatalosan is az én nevemre került ez a lakás egy ajándékozási szerződés keretében.


az ügyvéd elmondta, hogyha hozzámegyek a páromhoz, és idő előtt megmurdelek, akkor övé a pecó. (senki másnak nincs rajta haszonélvezete, sem tulajdonjoga)

de mi van, ha mondjuk 5 év múlva szép csendesen szakítunk, és tételezzük fel, h nincs gyermekünk? és mi van ha van gyermekünk?


(lehetőleg valami csinos kis linket szeretnék, ami erre vonatkozó releváns infókkal szolgál. köszönöm.)


2011. febr. 7. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az ügyvédet. Nekünk meg ugyanerre pont ezt mondta egy, hogy sehogy se tudnánk örökölni egymás után. Érdekesek.
2011. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy együtt éltek, a párodnak semmi köze nem lesz a te neveden lévő lakáshoz.

Ha házasok lesztek, akkor megörökli.

Ha lesz gyereketek, akkor a gyerek örökli meg.

[link]

2011. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg teljesen máshogy (más szabályokkal) működik az örökösödés, és a válás (szakítás). Szóval az, hogy örökölhet utánad, az nem jelenti azt, hogy válás-szakítás esetén ő is követelheti a lakás egy részét!
2011. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az ajándék a magánvagyon része, a TE magánvagyonodé.

Ha hozzámész, akkor is a te magánvagyonod marad.

Ha meghalsz, a gyerekeid öröklik a tulajdonjogot, egyenlő arányban. A párodnak haszonélvezeti joga lesz rajta, vagyis nem rakhatják ki onnan élete végéig. Ő viszont csak a tulajdonosok engedélyével adhatja el, és amit vesz rajta, abban az eladási ár erejéig ismét tulajdonjogot szereznek.

Ha nincs gyerek, és nincs végrendelet, a szüleid örökölnek. Ha meghaltak, a testvéred, ha nincs, akkor az unokatestvéreid.

Hogy a férj hogy jön a képbe, az őszintén szólva nem világos a számomra, mert alapvetően vér szerinti rokonok örökölnek tulajdonjogot.

Ha nem halsz meg, csak szétmentek, akkor a tied a pecó, mert a te neveden van, akár házasok vagytok, akár nem. Ha házasok vagytok, egyedül lakáshasználati díjat követelhet az exférjed.

2011. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

csak mert két ismerősöm is azt mondta, hogyha bizonyítható az együttélés, akkor 5 év után feleződik a kéró. ezt nettó hülyeségnek tartottam, utána is nézegettem a dolognak, gondoltam itt majd kapok gyakorlatból vett tapasztalatokat :D

szóval ha van sztoritok, azt is szívesen olvasom.

köszi

2011. febr. 7. 16:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Jaaaaj ez az ismerősöm mondta, hogy feleződiket felejtsük már el. Be is b.aszna, ha pár év után feleződne amihez semmi köze másiknak. Dehogy feleződik. Aki ezt mondja csak szeretné.
2011. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ajándékozással kapott lakás a te KÜLÖNVAGYONOD. Hgoy értsd: ez még háasság esetén sem feleződik, nemhogy élettársi kapcsolatban. Ez a lakás CSAK a tiéd és csak a halálod után lesz másé, mégpedig az örökösödé. Első körben a gyerek, stb., az örökösödési rend szerint.

A szomszédom meg azt hallotta, hogy a kútba ugrottál...

2011. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

jó, hát ne engem küldjetek már el a csába, mert ilyen "okos" ismerőseim vannak :P


szerintem is csak szeretné, ha ez így lenne, mert ő nem kapott az őseitől pecót :P

2011. febr. 8. 15:14
 9/9 anonim ***** válasza:
ha csak emiatt nem akarsz házasodni,a kkor tedd meg nyugodtan. válásnál is a tiéd marad (ahogy mások irták), az örökösödé lesz halálod esetén.
2011. febr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!