Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt, hogy zárkózo...

Miért hiszik azt, hogy zárkózott vagyok?

Figyelt kérdés

Mikor nem is vagyok az... Imádok magamról beszélni és akárkinek elmondanám a dolgaim (na persze nem vagyok ilyen felelőtlen) mivel nincs mit titkolnom. Csak... Éppenséggel olyan ember vagyok aki nem kiváncsi mindenkire, nem akar állandóan másokkal foglalkozni és mindenkivel jóban lenni. Semmi bajom nincs az emberekkel de kicsit fárasztóak és pont elég nekem a család meg néhány barát. Tudom hogy mit akarok és nincs szükségem, hogy mások folyton megerősítsék ezt, illetve nem változok meg mindig csak azért, hogy mindenki elfogadjon. A saját kis gondolataim, dolgaim sokkal jobban érdekelnek ezért sokszor ülök csöndben. Szeretek csöndben lenni és egyedül. Viszont ha ott vannak olyanok akik szimpatikusak akkor be nem áll a szám és a véleményem mindig elmondom, vagy ha meg kell védenem magam. Már megpróbáltam ezt finoman elmagyarázni és mindig azt mondják hogy értik de aztán mégsem... :D

Arról nem is beszélve hogy megfigyeléseim szerint a többi emberke sem mond sokkal többet mint én, rájuk mégsem mondják, hogy zárkózott... Akkor rám mégis miért?


2011. febr. 7. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Van különbség aközött, hogy nem beszélsz idegeneknek a személyes dolgaidról, és aközött, hogy egyáltalán nem kommunikálsz számodra ismeretlenekkel, csak az ismerőseiddel. Ez utóbbi esetén jogosan neveznek zárkózottnak.

Ha nyugodtan elcsevegsz idegenekkel is, de megmaradsz a szokásos időjárás szintnél, akkor nem vagy zárkózott. Ám akkor is megkaphatod ezt a jelzőt, ha csak keveseket engedsz magadhoz közel.

2011. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Velem is ez volt középsuliban. Az osztály 90%-a idióta emberekből állt, aki egyáltalán nem érdekeltek, nem szerettem őket, nem akartam velük lenni, velük beszélgetni, mert idegesítettek. Találtam egyet kettőt, akiket szerettem, velük nagyon jól elvoltam, az ofő ezt persze nem látta, úgyh. mindig én voltam az aki kihúzott mindenből, meg úgy állítottak be mint aki csendes meg zárkózott meg visszahúzódó... -.-

Aztán persze sokan meglepődtek mikor hajlandók voltak megismerni.

Hagyd a fenébe, nem kell velük foglalkozni.

Ha nem vagy olyan mint az emberiség nagy rész, már rossz vagy, és hibás vagy...

2011. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem egyáltalán nem kommunikálok csak keveset. Köszönés és ehhez hasonlók. Te többet minek ha nem nagyon érdekeljük egymást és nincs is bennünk sok közös?
2011. febr. 7. 15:01
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, itt is egy iskoláról van szó és én ráadásul nagyon jól érzem magam ott! Nem is a diákok mondják hogy zárkózott vagyok hanem olyan személyek akik nem is látnak, csak néha. Arról nem is beszélve, hogy ők ezt

(szociológia) tanulták mégsem tudják megérteni...

2011. febr. 7. 15:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülök,hogy ezt valaki megfogalmazta helyettem.Rólam is ezt gondolják,ugyanígy vagyok,de engem nem izgat.Hadd higgyék,hogy ilyen vagyok.Néha udvariasságból leülök öt percre a lakótársakkal,aztán ennyi.

Én szeretek beszélgetni,de csak azzal,akinek érdekel a mondandója.Sokan megsértődnek emiatt,de kit érdekel.....

2011. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
BTK? Én is :D
2011. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:59


Én is ugyan ilyen vagyok. Eléggé csendes kis nyugodt srácnak hisznek, aztán mikor felbosszantottak a múltkor szalagavató próbán úgy kinyitottam a számat hogy mindenki csak nézett, mint Rozi a moziban. :)

2011. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tele van a cég kollégákkal, akikkel nagyon kevés közös témánk van, mégis megoldjuk valahogy. Kevés közös témánk, de azért van. Érdeklődünk egymás gyereke felől, hogyan telt a hétvége. Kis dolgok, de jólesik. Van nálunk is néhány csendeske, akinek a vezeték nevét is maximum egy borítékon láttuk, mert elvonul, csak köszön, aztán csak a nap végén látjuk újra, amikor hazamegy. Ő ilyen, elfogadjuk, de cserébe neki is el kell fogadnia, hogy nem fogadjuk be igazán a csapatba, kívülálló lesz. Ez pedig egy munkahelyen nagy hátrány, mert a főnök a csapatjátékosokat szereti. Senki sem szeret olyan ember közelében lenni, aki feszeng, és látványosan el akar különülni.
2011. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én irtam volna ezt :D

Kiskorom óta ilyen vagyok. Most 18éves vagyok és semmit nem változtam ezen a téren.

Nagyon tud idegesiteni az, ha olyan emberek mondják nekem, hogy zárkózott vagyok akik nem is ismernek.

Csak azért nem fogok olyan emberekkel beszélgetni akik nekem nem szimpatikusak, hogy jó szinben tünjek fel előttük. Én ilyen "külső megfigyelő" szoktam lenni :D

Velem is szokott olyan lenni, hogy vagyunk egy társaságban mondjuk 5en és én meg még egy másik ember keveset beszél(hozzáteszem én többet beszélek mint az a másik)akkor mindig az van, hogy én vagyok az aki keveset beszél.

De mostmár nem érdekel, inkább maradok csöndben és megtartom a magam véleményét...:D

2011. febr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm is hasonló cipőben járt, csak mondjuk ő konkrét ok miatt nem ismerkedett emberekkel. (Hirtelen az édesanyja befolyásra tett szert és akkor hirtelen persze mindenki ismerősöm barátja akart lenni...)

Szóval rá olyanokat mondtak, hogy sznob, meg zárkózott, csak mert nem ismerkedett új emberekkel, kizárólag a régi barátait preferálta. Ebben nincs semmi kivetnivaló, hűségedet mutatja!

2011. febr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!