Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után nem ütközik...

Mennyi idő után nem ütközik jóerkölcsbe?

Figyelt kérdés
Hosszantartó betegség következtében, ha valaki elveszíti párját mennyi idő után nem szólják meg, ha új társat probál keresni. A túlélőnek nincs senkije, teljesen egyedül maradt.
2011. febr. 7. 09:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük.

Nem csalod meg a férjedet, nem csinálsz semmi erkölcstelent.


Nálunk is az van, hogy olyat is megszóltak (nőt, persze), aki évekig hűen ápolta a férjét, felnevelte a gyerekeiket, és évek után talált pár magának.

Van egy férfi, nem rég halt meg a felesége, ő is ápolta, gondozta, mellette volt, de 3 hónap után már volt nője. Nála ez "normális", hát mégsem maradhat a ház asszony nélkül.

Sajnos sokan még mindig így gondolkodnak, de nem nekik kell megfelelned, hanem neked kell utat találni a boldogsághoz a saját életedben.

Nem gonosz vagyok, csak reális: nem vagy már olyan fiatal, hogy ha hagyod az egyiket menni, majd jön a másik, ha akarod.

Ha most találtál párt, hát most találtál.

Mindenkinek jár a szerelem.

2011. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Viki233 ***** válasza:
100%
figyu én ismerek olyan nőt aki 2 évig volt együtt a párjával az sajnos szívrohamban meghalt és el sem lett még temetve de a csaj már mással hempergett...és állítólag pedig nagyon szerelmes volt az előzőbe...szted?
2011. febr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
két fiatal férfi ismerősöm is elveszítette a párját,ők mindketten fél év után vittek asszonyt a házhoz és a gyerekekhez. szerintem kicsit korai volt,de ők akkorra léptek túl a gyászon. és nem erkölcsileg érzem korainak,hanem úgy látom mindkét családnál,hogy nem dolgozták fel a gyászt,és sok problémát okoz az új társnak ezt elfogadni. a véleményem a te helyzetedre,hogy nyugodtan találkozgass ezzel az új ismerőssel,de még jó darabig ne kötelezd el magadat. sok boldogságot.
2011. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mindig lehetnek megszólók,bármit is lépsz vagy nem lépsz az életben.A kérdésedből ítélve nem Vagy egy erkölcstelen ember,nem lesz semmi gond.Ha mégis megszól valaki,rázd le magadról az érzést.Mi lenne ha mindig a kétes bölcsességű ítéletekre hallgatnánk?!Úgy élj,ahogy a szívedből érzed.
2011. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez nem erkölcsi kérdés. A gyászt végig kell élni, a fájdalmat feldolgozni. A gyászév azért terjedt el, mert 1 év alatt a természet is fordul egyet, az ünnepeket is mind végigéled egyedül, az elment személy nélkül, és maga az idő is elég hosszú a legtöbb embernek, hogy enyhüljön a veszteség fájdalma. Ez azonban nincs kőbe vésve.


Aki pedig megszólja a másikat, ítélkezik, az maga felett teszi azt. Én másképpen úgy szoktam ezt mondani, hogy a legtöbb jutalom és büntetés felesleges, mert a tetteink magukban hordják önnön jutalmukat és/vagy büntetésüket.

2011. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az esetem már három éve történt. Közben "összebutoroztunk" és jól elvagyunk. Sokszor eszembe jut, hogy egy kicsit "ciki" a másfél hónap. De azzal nem tudtam volna visszahozni a vólt páromat, hogy évekig sírdogálok, etleg iszogatok.
2011. febr. 7. 10:19
 17/17 anonim ***** válasza:
így van, az utolsó mondatod a válasz a kérdésre. ne törődj másokkal és ne legyen bűntudatod!
2011. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!