Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után nem ütközik...

Mennyi idő után nem ütközik jóerkölcsbe?

Figyelt kérdés
Hosszantartó betegség következtében, ha valaki elveszíti párját mennyi idő után nem szólják meg, ha új társat probál keresni. A túlélőnek nincs senkije, teljesen egyedül maradt.
2011. febr. 7. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

anya nővére 30 évesen vesztette el a férjét váratlanul szivinkfartusban,32 volt, 4 éves gyereket hagyott ott félárván...

életvidám nő volt előtte,másfél év után már a rokonság is mondogatta,hogy keressen új társat...új nem lett,de egy régi szerelmével összejött,lassan 10 éve boldogok együtt,örült neki mindenki


de rossz példa: volt kolléganőm,27évesen lett özvegy,gyerek nulla,5 év után társra lelt...a szűk rokonság addig csesztette mig szétmentek...mondván hogy túl korai...

2011. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Egy év a gyász, utánna szoktak új párt keresni.

("ha a gyászév letelt")

2011. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem kell foglalkozni másokkal meg az erkölccsel, a "túlélőnek" van elég baja enélkül is, azt tegye és akkor, amikor neki jó. A szerelem akkor jön, amikor jönnie kell, nem akkor, amikor az "erkölcs" megengedi.
2011. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha régóta ápolja beteg párját, úgy 3 hónappal a temetés után, diszkréten szerényen összejárhat jelöltekkel, ismerkedhet, és feltöltődhet, végre saját magával is törődhet, s új esküvőt a gyászév letelte utá tarthat.

Hosszú betegápolás után életmentő új kapcsolatokból új erőt meríteni. A betegség az ittmaradót is nagyon megviselte, kimerítette.

2011. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
szerintem is egy év,de nem mások miatt,hanem maga miatt. Egy év kell a gyásznak,hogy minden ünnepet,évfordulót átéljen az ember egyedül. Nem véletlenül ragaszkodtak anno a"gyászévhez".
2011. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ma azt csinál, amit szeretne. De egy évig ne verje nagydobra, ha van valakije, mert tényleg van gyászév.
2011. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
SZia kiváncsi lennék a korodra de annyira nem számit.Szerintem ha már túl tetted magad ezen a szörnyű tragédián,akkor már a lényeg az ,hogy ne foglalkozz más véleményével.Arra azért figyelj oda,hogy ki lesz az a másik társ.Ne légy tul NAJÍV!SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK.
2011. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm pénteken temette el a férjét, hétfőn meg már vitte fel az "új" barátját, úgy, hogy a gimnazista gyerekei is otthon voltak. Aki szerint ez beletartozik a jó erkölcsbe, annak gratulálok.
2011. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Van egy mondás: "Élő embernek élő a párja!"
2011. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként 50 éves vagyok. Kicsit szégyenlem, de másfél hónap után az interneten találkoztunk, ennek már három éve. Másfél hónap nekem öt évet jelentett egyedül. Vissza hallottam, volt aki megszólt.
2011. febr. 7. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!