Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tárgyfelvételnél megtelt a...

Tárgyfelvételnél megtelt a limit a kötelező elsős tárgyakra, kettőt emiatt nem is tudtam felvenni, ráadásul az idegen nyelv ütközik 2 órámmal is. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Pótfelvételivel jelentkeztem, mire megkaptam a neptun kódot, a hallgatók nagy része réges-rég felvette a tárgyait, én meg az első féléves kötelező tárgyakról csúszok le? Máris el kell térnem a tantervtől? Azért ide írok és nem a TO-ra, mert hétfőn 8 órára mennem kellene 2 órára is egyszerre. Hogy van ez?
2011. szept. 18. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A TO-ra kell írni majd bemenni, s mivel elsős vagy és a helyzetedből adódóan nem sikerült elintézni a dolgokat időben, szerintem ott ők segíteni fognak. Azt kellene neked most megcsinálni, hogy megnézni milyen időpontokban és kiknél (szóval tanár neve) vannak ezek az órák. Nekik mail-ezel és leírod a problémád s megkéred őket, hogy bővítsék az adott óra keretszámát és ha ez megvan a TO-n majd fel tudják neked azokat venni.

Alapjáraton felvételi időszak után pénzbe szokott kerülni tárgy felvétele-lemondása stb. de szerintem a te esetedben nem lesz ilyesmi.

Annyit még, hogy ha némelyik órád ami ütközik és másik időpontra szeretnél menni, lehet mégse fog sikerülni mert vannak órák mint pl. számítástechnika amik általában azért vannak x keretszámmal meghirdetve, mert adott a gépek száma egy terembe. De ha valami előadás vagy más jellegű gyakorlatról van szó nem lehet akadály .

2011. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ.

Még nem ért véget a tárgyfelvételi szak. Szóval még lehet felvenni, egyszerűen csak megtelt a limit.

Ami az ütközést illeti, az egy másik kötelező tárgy (nyelvóra). És nincs egyikből sem más időpont meghirdetve! Szóval van egy és annyi... Én ezt az egész neptun szarságot nem értem, meg azt sem, miért nem járhat mindenki órára... Ha már kötelező ... Miért van limit. Vagy miért nincs több előadás, hogy mindenki beférjen :( És még van tárgyfelvétel a jövő héten is! Na, aki akkor kezdi el, hogy jut be? :/

2011. szept. 18. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Limit mint mondtam általában azért van mert adott terembe x ember fér csak be. Pl. nálunk egy labor gyakorlaton 18as létszám van (no persze 3-4 van meghirdetve) mert ennyien férünk be és ennyien tudunk egyszerre rendesen dolgozni.

Egy előadásra 100-200-300 (teremfüggő) lehet a létszám max. mivel egy előadó k.va nagy :D

Amúgy valahogy a 2 óra közül kell lennie más időpontnak is. Úgy értem azt azért direktbe nem csinálják (legalábbis ahova én járok úgy tudom nem xD), hogy ne tudj csak ütközéssel járni valamire. Ha ezt valahogy megleled akkor amire járni szeretnél, az abban az időpontban megtartott órára vagy neptunban is ráírhatsz (nemtom ott van-e fóruma az óráknak) vagy a tanárra aki tartja, hogy lehetséges-e keretszámot növelni. Mást nem tehetsz :(

2011. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik suli?
2017. szept. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!