Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a hugommal? -. -

Mit csináljak a hugommal? -. -

Figyelt kérdés
A hugom 5 éves, júliusban lesz 6, de olyan szinten 18-nak érzi magát hogy már az borzasztó. 18 vagyok, már 3 évesen nézte, hogy hogy festem a körmöm, és hogy melltartót hordok, kifestem a szemem stb.Mindig csak mosolyogtam rá, és mondtam neki, hogy ha annyi idős lesz mint én őis kifesheti a körmét, most, hogy 5 éves, már nem tudja hova szálljon magától, elvette a körömlakkomat és összevissza kifestette a körmét, magára vette a melltartóm (persze nem csatolta össze) és próbálta szempillaspirálal kihúzni a szemét, mikor megláttam, kicsit leszidtam, hiszen más gyerek is csinál ilyet, de az már túlzás volt, hogy oviba elment úgy, hogy a melltartómat elcsorta, a körméről lese mosta a körömlakott, a szája tiszta rúzs volt, persze ő az ovi mosdóba festette ki magát, most én igazán nem tehet róla, hogy ő elnézte, hogy én mit csinálok...-.- már attól félünk, hogy nagykorába prosti lesz -.- itthon is úgy viselkedik mint egy 18 éves, olyat is mondott az ovonő, hogy a mosdóba smárolt egy kisfiúval...Anyámék teljesen kivannak, és már ciki neki az anyuval vagy apuval oviba menni, vagy velem jön ha kivagyok festve -.- vagy képes itthon maradni, anyum jól elverte a seggét, de nem hatott, most ha megverné nem érne velem el semmit. Mit csináljunk??:/
2011. febr. 6. 19:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Magyarázd el neki, hogy oviba nem lehetkisminkelve menni max farsangkor de nyáron vagy hétvégén ha otthon vagytok akkor "játszásiból" kipróbálhatja, megtanítod stb. Biztos h nm lesz prosti, hogy gondolhatsz ilyen hülyeséget...Mondd meg neki, h majd akkor lesz nagylán ha már leér a lába székről :D
2011. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Rejtsd el a sminkcuccaidat olyan helyre,ahol nem találja meg és nem is érné el.

Ha legközelebb kifested magad pedig ne lássa.Nem kell neki további "biztatás".

És a táskáját,zsebeit is nézzétek át,mielőtt oviba viszitek.


21/L

2011. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves hugodról te és a szüleid is azt gondoljátok, hogy "prosti" lesz, csak mert összekeni magát a sminkeddel?

Ezen nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek...

Tanítónéninek tanulok, de szerintem nem kell pedagógusi végzettség ahhoz, hogy az ember tudja, ezek a dolgok ebben a korban teljesen természetesek.

Emellett a "smárolt" valószínűleg puszizkodást takar (még ha szájra is ment), ami szintén jellemző az ovisokra.

Nem hiszem, hogy nyelves csókot váltott két 5 éves...

Istenem...

A szüleid felneveltek téged is és meglepődnek az ilyesmin?

Nem is értem.

Én inkább azt a pici lányt sajnálom...

L/23

2011. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
Én oviban csókolóztam először, igazi nyelvessel^^ szép idők voltak...19.58-as
2011. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán inkább annak örülj, hogy nem fiu.. Nagyon is jo, ha a kislányt ilyen dolgok érdeklik..Ettől lesz majd egyszer ő is nő (testileg-lelkileg)! Emlékszem, hogy én is mindig anya magassarkújába mentem (volna)..meg nyúltam le a rúzsokat.. stb..Ez ilyen..Ja és bocs..nem lettem prosti:)
2011. febr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát, az tuti, hogy nincs olyan normális ember aki egy ilyen nővérnek, mint te örülne. Nekem van egy húgom, de ő 12 éves, szóval vele már régen volt ilyen, de az unokatestvérem 5éves, és igen, őt is érdekli a smink meg a körömlakk. Néha megkér, hogy fessem ki, mondom hogy megkérdezzük anyut, és kifestem. Te is csinálhatnád ezt, és akkor nem érezné úgy a gyerek, hogy magának kell megcsinálnia mert senki nem figyel rá. És valóban, igaza van egy előttem írónak, jó példát kellett volna mutatni neki. Gondolom könyvet nem sokszor látott a kezedben ;))
2011. febr. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
egyetemre fogok tovább menni tanulni, valószinüleg látott a kezembe könyvet..-.- a gond ott van, hogy az egész ovoda rá panaszkodik, hogy egy 5 éves kislány mit képzel magáról, már az ovónő is kijött megnézni a körülményeket nálunk...így nem érthetitek a dolgot, lehet, ha eljönnétek hozzánk és megismernétek közelebbről, más lenne a véleményetek...(tapasztalat)
2011. febr. 9. 17:06
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy más lenne a véleményünk, de azok alapján amiket leírtál, teljesen normális amit a húgod csinál.
2011. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha az egész óvoda rá panaszkodik, akkor nem itt van a baj...Meg hogy érted, hogy a "körülményeitek" hibás ebben?
2011. febr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!