Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha vki depresszió...

Szerintetek, ha vki depressziós, és ezt méghozzá pszichiáter igazolta, azt a személyt meg kell érteni, ha éppenséggel nem a legjobban teljesit az iskolában?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy ez lehet-e kifogás, mert tudom, hogy nem. De egy szülőnek szabad volna állandóan gyötörni a gyerekét azzal, hogy milyen jegyet kapott, miből ir holnap ellenőrzőt stb., ha tudja, hogy milyen rossz passzban van? Mert az enyémek folyton ezt csinálják...
2011. febr. 6. 10:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
52%
nekem is volt fuzom, gimi alatt edesanyam es edesapam is elhunyt, a ladbarugo karrieremet fel kellett adnom, mert a terdem teljesen szet ment, gimis nagy szerelmem (3 evet vartam ra, mire eszre vett..) 1,5 evig tartott, majd megcsalt a tanarommal.. Es lam nem vagyok depresszios.. Egyetemre nem muszaj (pontos j) menned.. Hivatkozhatsz egesz eletedben arra, hogy gyenge ember vagy..ahogy erzed..
2011. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

"csak még nagyobb kárt teszünk,hogy éreztetjük vele hogy te semmire nem vagy jó. "


ki éreztette itt ezt vele?

2011. febr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
9%

Ki mondta hogy itt?Okos lehetsz nagyon!

Nem gondolod hogy a szüleire gondoltam?Vagy a körülötte levő emberekre?

2011. febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Rendben, legyen, csak sajnáltatom magam, és igy akarom megúszni a tanulást... Mindegy.
2011. febr. 6. 12:30
 25/41 anonim ***** válasza:
Én vagyok az egyik aki azt írta, hogy sajnáltatja magát. Aki szidott minket, és főleg az aki írta, hogy ne pofázzunk, borzasztó okos, sőt jövőbe látó lehet... :)Elhiheted, hogy én jobban, mit érez a kérdező mint te. Általános elsős koromtól kezdve velem "tanult" anyám. Ami azt jelentette, hogy elsőben amikor tanultuk a betűket, és olvastunk, ha elrontottam egy betűt vagy nem tudtam valamit elolvasni, beleverte az asztalba a fejem. És persze sokszor elrontottam, tehát ezt egy olvasmány alatt minimum tízszer megcsinálta. Az általános dolog volt, hogy minden nap nézte az ellenőrzőm, és ha egy négyes volt benne, megrugdosott. Ez ment egészen nyolcadik osztályig. Gimitől kezdve pedig nem vert, de ugyanúgy ellenőrizgetett. Mondom most itt vagyok egyetemista, de most sem tűri, hogy nem tanulok. És depressziós vagyok, de NEM ETTŐL.Lesz@rom mit mondonaka, már megszoktam. És mivel a kérdező is írta, hogy nem a szüleitől van, hanem a tikkeitől, fűző stb, elgondolkozhatnátok, hogy esetleg most nektek van igazatok. Mindig lesznek a környezetében olyanok akik nem úgy fognak viselkedni vele ahogy szeretné, de nem fognak máshogy csak azért mert depressziós szegény. Most én is írhatnék ki egy kérdést, hogy utál a csoporttársam, igaz-e hogy nem kéne utálnia mert depressziós vagyok?És igenis ezzel sajnáltatnám magam. De mivel nem ettől vagyok depressziós semmi köze a kettőnek egymáshoz. Ilyenek mindig lesznek, ez az élet. És a szülei még nem is annyira durvák.
2011. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
mármint hogy most nem nektek van igazatok
2011. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

A vélemények különbözőek, ez van, párat hallottál most.

Szerintem:

"...azt a személyt meg kell érteni?" Szerintem mindenkit meg lehet érteni, én nagyon megértelek. De egyébként a hideg gyilkosokat is megértem, nekik is fájdalmaik vannak, ami sajnos erre a tettre vezette őket egy "rossz" pillanatban.

Nagyon sajnálom, hogy így alakult, és kívánom, hogy megtaláld a testi és lelki egészségedet! Mi a legjobb amit tehetnél? Mi történne, ha a szüleidnek beszélnél a rád nehezedő nyomásról (iskolai szekálások miatt), mindig csak az érzéseidről, hogy milyen szörnyű volt a mai nap..stb? Hogy mit tennének a helyedben ezekben a helyzetekben? Oké, hogy ezt és ezt válaszolod, de az érzéseiddel mit kezdenének? Ha ezt mindennap elmondanád, amikor találkoztok, ezzel kezdve? Hogy szeretnéd, ha ez megváltozna, de úgy érzed egyedül nem tudod, segítségre van szükséged? Tudnak-e esegíteni ebben, vagy valakihez vinni, aki segíteni tud?

"De egy szülőnek szabad volna állandóan gyötörni a gyerekét azzal, hogy milyen jegyet kapott...stb?"

Igen, egy szülő a törvény szerint mindent megtehet. Viszont (szinte) minden szülő a tőle telhető legjobbat teszi, amire képes. A lelki oldala: azért születtünk ahhoz a szülőhöz, mert ezt vállaltuk (bár ez tudom, sovány vigasz), ebből akartunk valamit tanulni, tapasztalatokat gyűjteni. A kérdés, hogy mit kezdhetünk ezzel és mi a legjobb, amit tehetünk most?

A szüleid nem tudhatják pontosan, hogy Te mit élsz át. Van róla fogalmuk, de nem bújtak a bőrödbe, ezért nem pontosan úgy van, ahogy gondolják. Nekem úgy tűnik, hogy a szüleid a jövőt nézik, mintha összeszorított foggal vagy bárhogy éld túl, de a jövőben szükséged lesz arra a tudásra, jó jegyek által elért szakmára vagy amit tanulsz. Szerintem beszélj velük erről, és mindig mond azt, amit érzel. Ha pl. rádnyitják az ajtót, amikor éppen nem tanulsz, mond el, amit érzel. Hogy ezen és ezen gondolkodtál, hogy ez neked sok..stb. Az érzéseidet mindig elmondhatod szerintem, arról is beszélhetsz, hogy mit szeretnél máshogy! Hogyha ők ezt nem így gondolják, akkor szerintem törekedj kompromisszumra. Hogy ők is "jól járjanak" és Te is, egy közös megoldásra.


Sok sikert és jó egészséget!

2011. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Általánosban nekem is csupa ötöseim voltak, versenyekre jártam stb. Most, gimiben romlott meg a helyzet. Persze, beszélek nekik az érzéseimről, de hiába, állandóan süket fülekre találok. Én tényleg szeretnék teljesiteni, csak néha annyira nem tudom összeszedni magam. (Jah, bocs, sajnáltatom magam.) Ám, köszi mindenkinek, azoknak is, akik lehurrogtak, tudom, h vhol igazatok van, h igy nem lehet élni, próbálok tenni ellene, sokszor nem megy...
2011. febr. 6. 12:58
 29/41 anonim ***** válasza:

Na jó itt egy picit álljunk meg egy szóra!

Kezdődik ott hogy nem mindenki egyforma és mindenkinek más az ingerküszöbe.Lehet hogy amitől én kiakadok attól te nem,vagy forditva.Valaki alapban hajlamos a depressziora,valakinél kell egy kiváltó ok.Olyan sincs hogy gyenge ember.Mitől gyenge valaki?Azért mert egyfolytában cseszegetnek valakit és mellette millió problémája van,az nem azt jelenti hogy gyenge ember,csak egyszerüen összejöttek neki a dolgok és egy idő után besokal és azt mondja hogy köszönöm szépen elegem van az anyámból az apámból és mindenkiből!Akinek éppen sinen van az élete az könnyen ugat a magasból és ossza az észt,nem tudhatja hogy a másik mit érez,arról nem is beszélve hogy mindenki másképpen dolgozza fel a dolgokat és ez nem gyengeség kérdése hanem jellem kérdése,amiről nem tehetünk,mert vagy örököltük és benne van a génünkben,vagy csak egyszerüen ilyennek születtünk,amit persze lehet csiszolni,de az már nem ugyanaz.

2011. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

"Ki mondta hogy itt?Okos lehetsz nagyon!

Nem gondolod hogy a szüleire gondoltam?Vagy a körülötte levő emberekre?"


akkor a szülei nem szeretnék, hogy tanuljon, ha alkalmatlannak tartanák.

2011. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!