Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rátok is igaz a mondás, hogy...

Rátok is igaz a mondás, hogy az ellentétek vonzzák egymást vagy inkább hasonlóak vagytok a pároddal?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Bennünk ncsupán két közös dolog van. A humorérzék, és az állatimádat. Másban, mindenben egymás ellentétei vagyunk, legyen az jellem, világnézet, érdeklődési kör, vagy bármi...
2011. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
mi meg tök egyformák vagyunk...
2011. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

mi tűz és víz...


én menőkés vagyok,5 percet nem tudok a hátsómon ülni,mindent az utolsó percre hagyok,mindent csak épp elégséges szintre csinálok meg,rendetlen vagyok és nagyszájú...

párom akkor érzi jól magát ha egész hétvégén csak az ágyban fekszik,mindig mindennek határidő előtt 2 héttel kész van tökéletesen,be tudja fogni a száját,nem mondja el a vélemyényét...


de kompromisszumkészek vagyunk,4 éve ha civakodva is,de jól elvagyunk együtt

2011. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenben hasonlítunk, persze van amiben különbözünk vagy más véleményen vagyunk. De mindemellett imádjuk egymást:)
2011. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóak vagyunk. És szerintem ennek hosszabb távon több előnye van, mintha ellentétesek lennénk. Az viszont rövidtávon tanulságos és szórakoztató.:)
2011. febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Ránk teljes mértékben igaz. A párom egy higgadt,kimért ember. Soha nem cselekszik indulatosan,mindent átrág többször is,mielőtt döntene. Kissé visszahúzódó, nem beszél sokat,s nehezebben oldódik fel a társaságban. Én meg egy hirtelen nőszemély vagyok,temperamentumos,cserfes. Többnyire fejjel megyek a falnak,előbb cselekszem,s utána gondolkodom. :) Én sokkal hamarabb oldódom társaságba,első pillanattól kezdve beszélgetek bárkivel bármiről.

Totál egymás ellentétei vagyunk,de nincsenek ebből adódóan konfliktusaink,rengeteget tanulunk egymástól. Mióta vele vagyok(3 év) azóta sokkal türelmesebb lettem, ő pedig jobban feltalálja magát a társaságban.

N/22 és F/28

2011. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

én az olyan típusú férfiakat szeretem, amilyen én is vagyok.

nem mondom, az olyan tulajdonságokat, amelyek belőlem hiányoznak, csodálom másokban, egy pillanatra magával ragadnak, talán mert én csak szeretnék olyan lenni, mint ők, de komoly kapcsolatra nem kellenének.

2011. febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem jövök ki jól a magamfajtákkal. Az eddigi kapcsolataimban, mindig ellentétes típusú emberekkel jöttem ki jobban. Viszont bizonyos dolgokban nagyon zavaró az ellentét, csak a példa kedvéért: a monogámiában! Nem ezért, de végül valamelyik ellentét miatt minden kapcsolat zátonyra futott, kivéve a jelenlegit. 9 éve vagyunk együtt és még mindig nagyon vonz benne minden, ami belőlem hiányzik. De ami számomra még fontosabb: tökéletesen egyezik az értékrendünk. Szerintem ezért is működik köztünk minden.
2011. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt egyszer egy olyan barátom, akivel teljesen különbözőek voltunk.(stílus, életszemlélet,zene stb...) Eleinte nagyon jól megvoltunk, aztán pár hónap után nemcsak engem, de már őt is idegesítette ez a nagy különbség. Olyannyira, hogy mindennaposak voltak veszekedések, a végén már irritáltuk egymást.Vége lett.

Úgyhogy én azt mondom, hogy ha nem is 100%ig teljesen, de valamennyire azért legyek a másikkal hasonló. Az nembaj, ha egy két kisebb dologban eltérünk..Csak legyünk hasonlóak. Mert én csak azzal tudok nagyon sokáig meglenni. Sajnos nálam így van. Lehet másnál ez működik.Egyéntől függ végülis.

L20

2011. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a legtöbb dologban ellentétek vagyunk: világnézet, hobbi, temperamentum, stb. Viszont érzelmileg nagyon hasonlítunk, meg van azért pár közös dolog bennünk. Én úgy gondolom, vannak esetek, mikor az ellentétek vonzzák egymást, főleg ha a másik velünk ellentétes tulajdonsága olyasmi, amit magunkból hiányolunk. Viszont ha szöges ellentétek vagyunk és nincs semmi hasonlóság, az sem jó. Lenni kell valami közös pontnak, ahol találkozunk, ami segít megoldani az ellentétek közti esetleges konfliktusokat.
2011. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!