Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik munkát választanátok?

Melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés

Friss diplomásként asszisztens vagy recepciós egy multivállalatnál (nettó 90-100 ezerért) vagy szobalány Németországban (nettó 250ért)?


Csak mert igaz, hogy többet keresnék szobalányként, de a multinál idővel lenne előrelépési lehetőség.


2011. febr. 2. 12:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
46%

nehéz komoly munkát találni, pedig én csak pár hónapot voltam pincér


A pincér miért nem komoly munka?Egy igényes helyen igen is komoly munka a pincér!Nyílván egy kocsmába vagy egy *** csillagos helyen nem kell nagy tudás,mert ott a vendégek is olyanok!Na de egy elit ***** csillagos vagy michlen csillagos helyre nem vesznek fel akárkit.Mert ott a vendég kör is teljessen más!Nekem úgy jön le a szavaidból hogy akinek nincs diplomája az nem is rendes munkát végez!Kit érdekel a diploma ha diplomával csak 90 vagy 100 ezret keresek.Bár nem tudom a kérdező mennyi idős,de egy friss diplomást nem sok helyre vesznek fel.De viszont ha én főnök lennék biztos hogy nálam az hogy dolgozott egyeltalán valamit,teljessen mindegy hogy szobalány,vagy takaritó volt elötte,de jó pontnak számíttana.Én elöbb vennék fel egy olyat,aki tudja hogy mi az hogy dolgozni,mint egy olyat aki még életében nem dolgozott és ez függetlenül attól hogy mit dolgozott!

Szerintem ebből az egészből nem származik hátrányod kérdező!

Nézzük csak mi hasznod van belőle!Elég sok!

Külföldi munka tapasztalat.

Német nyelv elsajátittása.

Rendes fízetés amiből eltudod indittani az életed.

Esetleg a késöbbiekben ott kint tudnád csinálni a szakmádat.

Plussz arról a munkahelyről ahova mennél dolgozni,tudnál kapni ajánlást a következő helyre.

Ha ott kint eltudsz a szakmádban helyezkedni,akkor nem 150 ezret keresnél,hanem akár 400-450 ezret.

Ráadásul ha lehuzól 1-2 évet,még akkor sincs minden veszve,mert még utánna ha nagyon akarsz itthon eltudsz helyezkedni a szakmádban.

Azért az sem mindegy hogy ha venni akarsz egy lakást vagy egy autot az itthoni fizetésből elég nehéz lesz.Ott kint félre tudsz tenni annyit hogy vegyél egy autot úgy hogy nincs rajt hitel,ami nem mindegy.Plussz még egy kisebb lakás felére is össze tudsz gyűjteni.Ha mondjuk 2 évig kinr maradsz az 6 millió forint,annyit tudsz kb összegyűjteni,ha 1000 euros fízetéssel számolunk.

2011. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
46%

Ja és még annyi hogy a szobalányok kapnak borravalót.Tudom mert édesanyám kint dolgozik 2 éve ausztriában mint szobalány.Plussz 200 euro összejön neki borravaloból!

1200 eurot félre tud tenni havonta!A munka nem szégyen kérem szépen!Főleg ha még meg is fízetik!Amúgy mennyi idős vagy kérdező?

2011. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
46%
Nem mindegy hogy az ember hitellel a nyakán vagy szinte hitel nélkül inditja az életét!Mert ott kint szép kis pénzt össze lehet gyűjteni ha jól gazdálkodsz!
2011. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt komoly munka pincérként dolgozni, mert nem ezt akartam egész életemben csinálni...

A pénz jó dolog, de ha vki nem olyan munkát csinál, amit szeret, akkor kereshet bármennyit.

Nekem kötelező gyakorlat alatt 3napot szobalányként is dolgozni kellett, csak ennyit szerencsére, mert kialkudtam, hogy több ne legyen, hát sírva mentem haza...aki még nem csinálta, szerintem ne ajánlagassa ezt a munkát nyugodt szívvel...vkinek ez fekszik, de másnak nem...

én akkor is azt mondom, hogy ha itthon van lehetősége elindítani egy karriert, még mindig jobb, ha a multin keresztül mehet majd külföldre dolgozni...és nem szoblánynak. Hacsak nem azt akarja csinálni egész életében.

Ja, és el lehet tenni 1200 eurót egy hónapban külföldön, de aközben élvezi is az életet? Vagy holtfáradtan hazaesik minden nap, a hét 6napján, és ennyi??? Mert ilyen a szállodaipar...

2011. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%

Ja, és el lehet tenni 1200 eurót egy hónapban külföldön, de aközben élvezi is az életet? Vagy holtfáradtan hazaesik minden nap, a hét 6napján, és ennyi??? Mert ilyen a szállodaipar...



Akkor lehet hogy nem élvezi,de valamit valamiért!De viszont hazajön egy lakás árával és egy kocsi árával!Utánna élvezi az életet!A munka gyümölcsét!Amig más gürizik hogy fizethesse a hiteleket havi 150 ezerből,addig ő élvezi az életet és nem idegsekedik mint sokan mások hogy mikor tudja kifizetni a hitelt!

Mert neki nem lesz ilyenre gondja és egy egész életre bevan biztositva és utánna már 150 ezerből is el éldegélhet!


Csak hogy példát mondjak neked!Van egy barátom aki kintvoltak a barátnőjével ketten,lehuztak 3 évet!A srác mosogatott a csaj szobalány volt!Haza jöttek egy ház árával és két kocsi árával!A jövőjük bevan biztositva és élik boldogan az életüket,mert nincs idegeskedés a hitelek miatt.A srác most keres 100 ezret és a csajis kb annyit,de már így elég nekik,mert megvan mindenük és kiegyensulyozottan élnek és most már mndegyikük azt csinálja amit szeretett volna.VALAMIT VALAMIÉRT!


Még annyi hogy szerinted aki itthon dolgozik 100-150 ezerért és van hitele!Az mennyivel tudja jobban élni az életét ha megvan nyomoritva,mert semmire nem marad pénze?

SEMENNYIVEL ELÁRULOM!HITELLEL A NYAKADON NEM LEHETSZ BOLDOG MERT CSAK IDEGESKEDÉS VAN!

2011. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy hitelt kell felvenni?? Minek legyen az embernek saját kocsija, háza? Hogy idegeskedjen ha ellopják, feltörik, betörnek, elviszi a vörösiszap, az árvíz, felrobban, felgyújtják, stb...? Hát köszönöm, én ebből nem kérek. A laptopomnál értékesebb dolgot nem szeretnék. Ez még elfér a kezemben, ennél nagyobbat nem akarok:-)
2011. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%

Ki mondta, hogy hitelt kell felvenni?? Minek legyen az embernek saját kocsija, háza?


Ezt a mondatot gondolom te sem gondoltad komolyan???

Talán mert valahol azért csak élned és laknod kell!Nem mindenkinek vesz anyuci és apuci lakást!!!Egész életetben nem lakhatsz albéreltben és anyádék nyakán!!Persze a másik hogy nem mindenki engedhet meg magának hitelt sajnos!



A kérdezőhöz egy utolsót aztán befejeztem!Én csak jót akarok a kérdezőnek!Lehet hogy csak szobalány munka,de hidd el hogy nem mindenkinek jön össze még ez a munka se!Nem könnyü kijutni és ott kint munkát találni,aki kitud jutni én úgy gondolom hogy szerencsésnek érezheti magát!Veszteni valód nincs!Ha nagyon nem tetszik,akkor maximum hazajössz,de megprobáltad és hidd el ha végig csinálod büszke lehetsz valamire,mert te 2 év alatt eléred azt amit más 10 éva vagy több idő alatt!Ha nem mész megfogod bánni,úgy ahogy én,hogy nem mentem ki!Ne hallgas másra és rám se!

Sok sikert!

Remélem jól döntesz!

2011. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, aki néhány évi tengerjáró hajón pincérként ledolgozott év után mikor itthon keresett munkát, annyira kevésnek tartotta a hazai fizetést, hogy inkább visszament hajóra dolgozni. Közben persze a ranglétrán is feljebb jutva, hiszen a tapasztalatot, szorgalmat, kitartást ott is megbecsülik. Megvolt pedig már mindene, tartaléka is bőven, mégis visszament.

Mielőtt elkezdte volna, közvetlen előtte végezte el a pincér sulit, egy gyors nyelvtanfolyamot. Mára világot látott, rengeteg élménnyel is gazdagodva, kitűnő nyelvtudással, alaptőkével rendelkezve bármihez foghatna itthon is. Én mindig nagyon fiatal!

2011. febr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
+++És még mindig nagyon fiatal.
2011. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mennyi idős az ismerősöd elöző?
2011. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!