Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik munkát választanátok?

Melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés

Friss diplomásként asszisztens vagy recepciós egy multivállalatnál (nettó 90-100 ezerért) vagy szobalány Németországban (nettó 250ért)?


Csak mert igaz, hogy többet keresnék szobalányként, de a multinál idővel lenne előrelépési lehetőség.


2011. febr. 2. 12:56
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Közgazdász végzettségem van, de szerinted 0 tapasztalattal milyen pozícióra fognak felvenni? Vagy szerinted ahogy kijöttem az iskolapadból, máris 300 ezres fizetést ajánlanak és középvezetői pozíciót? Hát nagyon nem.
2011. febr. 2. 15:33
 12/31 anonim ***** válasza:

A 250 ezer egyáltalán nem tűnik németországi viszonylatban eltúlzottnak. Ausztriában ennél többet is fizetnek ezért a munkáért.

Mivel még független vagy, ráadásul diplomás és gondolom nyelvtudásod is van, lehet hogy érdemesebb külföldön próbálkoznod. Egyik nagy előnye a nyelvtudás tökéletesítése. Nem utolsó szempont a jóval több fizetés, különösen, ha kaját és rezsit sem kell fizetned. Diplomásként még így is csinálhatsz külföldön karriert, mert szobalányként is lehet feljebb kerülni, ha iskolázott valaki. Az viszont biztos, hogy a fizikai munkát bírni kell, és nem napi 8 órában és nem csak heti 5 munkanap.Viszont ha úgy érzed, hogy fizikailag is jól bírod a strapát, hajóra is elmehetsz dolgozni dupla ennyi fizetésért.

Én a mai eszemmel és ha a helyedben lennék, külföldet választanám, de az biztos, hogy a multinál sokkal kényelmesebb helyed lenne.

2011. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

E két lehetőség közül a másodikat választanám, az önéletrajzban jól mutat a külföld, akkor is, ha szobalány. Mutatja, hogy aktív, stabil nyelvtudásod van, egy év múlva haza jönnél (még pénzt is tudnál félretenni), aztán itthon elhelyezkedsz egy német nyelvet priorizáló vállalkozásnál.


AZONBAN!

Szerintem leminősíted magad, pályakezdő közgazdászként nem csak recepciós állást tudnál betölteni. Vannak junior pozíciók, vannak trainee programok, sőt, management trainee programok, aminek éppen az a célja, hogy a pályakezdőket felveszik, majd kitanítják, s amennyiben az elvárásoknak megfelelően (vagy jobban) teljesít, akkor feljebb léphet. Ezek általában rotációs programok, tehát a cég több területével is megismerkedhetsz.


Szerintem nézelődj ilyeneket is, az állásbörzék tömve vannak ilyen lehetőségekkel. Már csak egy jól megírt önéletrajz kell.

2011. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Nagyon gondold meg, az biztos. A szobalány munka nagyon nehéz, nem egyszerű, feljebb lépésre pedig elég kicsi az esély, akkor is ha diplomád van. Rosszul fog esni, hogy képzettebb leszel a munkatársaidnál, főnökeidnél. Én pincérként kezdtem külföldön, majd átmentem a recepcióra, és csak a szállodaigazgatónak volt magasabb végzettsége, mint nekem, mégis "csak recepciós" voltam...

Ezzel a tapasztalattal nehezebb lesz komolyabb munkát elvállalni. Míg ha felvesznek egy multihoz asszisztensnek, jobb előbbre lépési lehetőségeid lesznek, és néhány év múlva kereshetsz itthon is 200ezer felett. Jól kell helyezkedni. Nyelvtudás szempontjából persze jó lehetőség, és ugye az sem hátrány, hogy most vannak tartalékaim, a jobb fizetés miatt, ezek miatt én sem bántam meg, de ha újrakezdhetném, lehet nem így csinálnám már...

2011. febr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Miert kellene valasztanod? Elmesz 1-2 evre kulfoldre es azzal megalapozod a jovodet. Utana meg Magyarorszagon epitheted a karrieredet, de akkor mar lesz egy jo kis alapod penzugyileg meg a nyelvet is sokkal jobban fogod beszelni valoszinuleg. Igy mindkettot tudod csinalni! Nemetorszagban sem csak szobalany munka van, hanem mas is. Eltem Nemetben, netto 250 ezer Ft szerintem atlagon aluli. En biztos, hogy mennek a helyedben. Meg fiatal vagy es fuggetlen, addig menj. En is kulfoldon elek es szerintem tudnal sok uj dolgot tapasztalni meg a penz sem mellekes egy fele annyira sem kimerito munkaert. Ha van lehetoseged, arra batoritanalak, hogy menj, de a lehetosegeket is valogasd meg, mert mindig tobb opcio van, mint 1-2.
2011. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Egyebkent tobb ismerosom is dolgozik szobalanykent Ausztriaban. Azert nem szakadnak meg. Mindegyik ezt mondja. Meg kell szokni, de mit nem? Szallast, kajat kap, penzt keres, vilagot lat, nyelvet tanul...szerintem ez nagy elony es nem ugy kellene erre nezni kerdezo, hogy vagy ez vagy az, mert 1-2 ev utan visszamehetsz Magyarorszagra es semmit sem veszitesz ezzel a kiruccanassal, csak nyerhetsz vele.
2011. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"Ezzel a tapasztalattal nehezebb lesz komolyabb munkát elvállalni. "


Nincs neki igy sem munkatapasztalata. Ha 2 ev mulva kezd fellepkedni a rangletran, de tapasztaltabban, sokkal jobb nyelvtudassal es tobb alaptokevel, mi hatrany eri?

2011. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is lett volna lehetőségem kimenni ausztriában mosogatni 1100 euroért,nekem is álták volna a szállást és a kajámat!Már bánom hogy nemet mondtam,de nagyon nagyon!!!

Én mennék a helyedben.Ha 2 évet lehuzól,az már majdnem egy lakás ára,esetleg egy autot is tudsz venni,ha még nincs.Nyelvet megtanulod rendessen és akár ott kint is tudsz váltani munkahelyet!Én azt mondom menjél mindenképpen,mert megfogod bánni.Nagyon sok magyar akar kijutni ilyen munkákra és sokan összetennék a kezüket hogy kitudjanak menni egy kis pénzt gyűjteni!Én azt mondom hogy pakolj!!!

2011. febr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok!Még annyi hogy abban ne legyél olyan biztos hogy eltudsz helyezkedni a szakmádban és lesz előre lépési lehetőség,de ez egy biztos pont lehet az életedben amiből megtudod alapozni a jövődet és ha jól dolgozól,bármikor vissza mehetsz oda,mert ott megbecsülik a jó munkaerőt,nem úgy mint nálunk!Ne gondolkodj én is ebben a hibába estem!MENJÉL!!
2011. febr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Ezzel a tapasztalattal nehezebb lesz komolyabb munkát elvállalni. "


"Nincs neki igy sem munkatapasztalata. Ha 2 ev mulva kezd fellepkedni a rangletran, de tapasztaltabban, sokkal jobb nyelvtudassal es tobb alaptokevel, mi hatrany eri?"


Én arra gondoltam, hogy a szobalányos tapasztalattal lesz neki később nehéz rendes munkát vállalnia...nem mintha ez nem lenne rendes, csak éppen nem ezért tanult közgazdásznak.

Mondhattok akármit, én most munkakeresés közben megtapasztaltam, hogy nehéz komoly munkát találni, pedig én csak pár hónapot voltam pincér, utána recepción voltam, de még azt sem vették komoly munkatapasztalatnak. Pedig ott még magasabb nyelvtudás feltételezhető, mint egy szobalánynál...és nem vezetői pozíciókba jelentkeztem...most végül azért sikerült munkát találnom, mert nem csak egy emberkét kerestek egy helyre, hanem többet is, mert két nyelvet beszélek és mert egy picit ferdítettem az önéletrajzomban(munka téren...). Ja, és nekem is van egy diplomám, szóval alulképzett sem vagyok.

2011. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!