Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik munkát választanátok?

Melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés

Friss diplomásként asszisztens vagy recepciós egy multivállalatnál (nettó 90-100 ezerért) vagy szobalány Németországban (nettó 250ért)?


Csak mert igaz, hogy többet keresnék szobalányként, de a multinál idővel lenne előrelépési lehetőség.


2011. febr. 2. 12:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
54%

attól függ


ha nem lenne párom akkor mennék külföldre,majd előrébblépek ott,nem érdekel...


de van párom,őt idekötik dolgok,igy maradok én is,diplomásan 110ezerért

majd megyünk együtt

2011. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Én a szobalányt választanám. Egy év alatt össze tudsz szedni valamennyi tőkét, amiből itthon jobban boldogulnál, lenne tartalékod... Nettő 250-ből szerintem kényelmesen félre tudnál tenni, de nettó 100-ból annyira nem.
2011. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik munkát szereted. Én a magam részéről nagyon szívesen dolgoznék külföldön, de a szakmámban.. Eltékozolt éveknek érezném, ha van lehetőségem elhelyezkedni a diplomámmal, de mégsem akarok. Szobalányként is biztos vannak előrelépési lehetőségek, azon a vonalon, no és ne felejtsük el, hogy az ott van kint. Ha hazajössz, ebből lesz tapasztalatod, és itt nem fizetik meg úgy, mint Németországban.. Akkor kezdhetsz megint munkát keresni a diplomáddal, pályakezdőként.

Akkor válaszd a szobalányt, ha úgy tervezed, külföldön maradsz, és amúgy sem kötődsz az eredeti szakmádhoz.

2011. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
32%

Ha van, ami ideköt (párkapcsolat, ilyesmi), akkor szerintem inkább itthonmaradás, azért a 100 ezres fizetés nem rossz, ráadásul könnyű munkáról van szó.


Ha nincs "senkid", akkor inkább kint. Persze attól függ, mert lehet, hogy kint többet keresel, de az élet is drágább arrafelé, tehát ugyanott vagy. Nem tudom, ennek utána kell számolni.

2011. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Nincs párkapcsolatom.


Kint amúgy fizetik a szállást és az étkezést, tehát a fizetés nagyrészét el tudnám tenni.

2011. febr. 2. 13:10
 6/31 anonim ***** válasza:

A szakmádban nem tudsz elhelyezkedni Németországban? Mert ha van rá mód, inkább arra gyúrnék rá. Nem tudom mi kell hozzá, esetleg szakmai nyelvvizsga, vagy ilyesmi?

De ha ez nem megy, a helyedben akkor is inkább Németországot választanám, ott is viheted még többre.

2011. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy miből áll egy szobalány munkája? Qrva nagy kuli meló. Precíznek, pontosnak, tisztának kell lenned, mindezt időre elvégezve.Tisztában kell lenned a takarítás folyamatával, a takarító ezközökkel, a vegyi anyagokkal. Baromi nagy fizikai, és agyi munka. Fizikai a takarítás, ágyhúzás, agyi, hogy mindent észben tarts, amit a főnökség, / bekészítés a fürdőszobába, a lakószobába / és a vendég kér /cserélj ágyneműt, törölközőt, adjál nagyobb, vagy kisebb fűrdőköpenyt, van-e fejfájáscsillapítód, hányinger csillapítód?/ fel tudod-e pucolni a vendég hányását, össze tudod-e szedni a hajszálait? Ki tudod -e súrolni a vendég után a szaros WC-t, a kosz zsíros fürdőkádat, mosdót? Fel tudod-e pucolni utána a szőnyegpadlót, ha összeszarta a gyerek, vagy a kutya? Ha ezt bírod, menj szobalánynak!
2011. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%

Németországbban szobalányként? itt ilyenre nem adnak munkavállalásit és kiküldetésben ezt a munkát nem lehet csinálni. A fizetés is kicsit soknak tünik, itt az ilyen munkákra 8 órában olyan 800 € körül fizetnek, persze semmi szállás vagy ilyesmi. azért jól nézd meg mi az a munka, mert nekem gyanus, hogy nem csak takarítani kell.


Amúgy a multit választanám, amíg kis gyakorlatom nem lenne, majd ha 1-2 évet eltötöltöttél ott és még mindig menni akarsz, akkor már kis tapasztalatod van.


ha meg tényleg elkezdesz takarítani kint akkor még 10 év múlva is csak valahol egy takarítónö leszel, persze külföldön mert többet adnak érte, de akkor is csak takarítónö maradsz.


már elég sok országban éltem és dolgoztam, de míg au-pair lány voltam kint másban nem tudtam volna elhelyezkedni, majd haza tértem és irodai aszisztensként dolgoztam pár évet, így mikor megint kimentem már egyszerübb volt munkát találnom, persze nyelvtudás az több is van hozzá.

2011. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Egyértelműen recepciós!


Abban a korban vagy, amikor akármennyit fizetnek (persze azért ne halj éhen) az a lényeg, hogy a kariered építsd!


Ha most elmész 4-5 évre takarítani, akkor utána esélyed nem lesz a sok frissdiplomással szemben, akinek ugyanannyi (nulla) a tapasztalata.


Sokat számít persze a fizetés, de abból amit szobalányként keresel, nem fogod megalapozni a jövődet.



Mindez persze akkor igaz, ha később a szakmádból szeretnél megélni.

2011. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Bocsi, de milyen diploma az, amivel csak recepciósként tudsz dolgozni..?
2011. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!