Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Elmondjam?

Mit tehetnék? Elmondjam?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy 2 éve füvezek, elég rendszeresen... hetente többször, de nem ész nélkül hanem maximum 0,5 grammot egy alkalommal, de rendszeres. és az a helyzet hogy itthon erről ugye semmit nem tudnak nem is sejtenek. mellette nem járok bulizni, nem dohányzom, nem iszom alkoholt. és jól tanulok, nem is kicsit..szoval elég büszkék rám, annyira. egyszóval semmiben nem akadályoz a fű, csak szeretem mert lenyugtat, mert idegileg elég gyenge vagyok, és nyugtatót nem akarok szedni, utálom mikor azt kell bevennem...

és igazából a szüleim tök jófejek, nagyon szeretem őket, és nyomaszt a bűntudat h mellette füvezek, és sokszor elgondolkodtam azon h elmondom nekik, vagy csak anyunak. ugyanis elég felnőttnek érzem magam ahhoz el tudjam neki magyarázni hogy miért szivok, és hogy semmiben nem hátráltat. de ugye nagyon félek h rosszul is elsülhet a dolog. de anyu megértő, és le lehet vele ülni beszélni, és igazából most már pár hete ezen agyalok hogy elmondjam vagy ne mondjam...

és ehhez kérnék tanácsokat...

és még annyi h a füvet nem fogom lerakni...a fent emlitett nyugtató ellenességem miatt..

jah és még annyi hogy anyukám is elég instabl lelkileg és ezért is gondoltam h megértené hogy én nem akarok gyogyszert szedni, mert ő szedett, és még a mai napig szed néha...

szóval így ennyi, köszönök minden választ!


21/L


2011. febr. 1. 16:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Én elmondanám és segítséget kérnék. A fű fizikai függőséget nem okoz, de a pszichés függőség súlyosabb, és az elvonása is súlyosabb. Emésztőrendszeri károkat tud csinálni és egy idő után elbutít, nem úgy fog a fejed, szóval mintha fájna a gondolkodás. Én még csak ki sem próbáltam semmiféle kábítószert, szóval tapasztalatból nem tudok beszélni és nem is akarok, felnőttem kábszerek nélkül,de hidd el nekem, hogy ez nagyon káros és ami még károsabb, hogy ezt magadnak nem ismered el. Ezek nem véletlenül betiltott szerek. A stresszkezelésre egyébként nem csak a nyugtató létezik, illetve vannak homeopátiás nyugtatószerek, amiktől nem leszel kába. Nekem is van itthon sima gyógyszertárban kapható vény nélkül kiadható növényi alapú nyugtatóm és teljesen jó. Szóval először magadnak ismerd be a gondot és utána oldd meg.

Én elmondanám a helyedben.

Mielőbbi sikeres "felépülést" kívánok neked és eredményes megoldást :)

2011. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ennyi idős voltam, mikor az egyetemen napi szinten pöfékeltem én is, de tudd, hogy ez a napi adag SOK! Én 1 grammot szívtam el 1 héten, csekély napi adagokra lebontva. Akkor tettem le, amikor kezdtem érezni, hogy rossz hatással van rám mentálisan, beforgatott, paranoid lettem. Eltartott pár hónapig, mire visszazökkent az agyam a rendes kerékvágásba. Tedd le most, ennyit tudok mondani, mert már most függő vagy.
2011. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ha már úgy érzed, nem tudsz lemondani róla, akkor függő vagy. Tényleg úgy gondolod, hogy ez kevesebbet árt, mint a nyugtató? Szerintem nem véletlenül tiltott..

Minden függőség idővel egyre rosszabb lesz. Keress más megoldást a stresszre, másoknak is sikerül.. Talán az a baj, hogy nem jársz sehova kikapcsolódni, bulizni, sportolni.

2011. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!